×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
5. novembris, 2012
Drukāt

Portālu lasa pusmiljons

dgaile_82

Ziņu portāla latviešiem Anglijā “AngloBalticNews.co.uk” (ABN) lasītāju skaits sasniedzis pusmiljonu.

 

Pēc tās izveidošanas 2010. gada jūnijā mājaslapu apskatīja līdz desmit cilvēkiem dienā, bet pēdējā pusgada laikā, kopš avīze ir lasāma tikai digitālajā variantā, portāla apmeklētāju skaits ir krasi pieaudzis. Mediju grupas īpašniece un direktore ir latviete Dace Gaile (attēlā), kura pirms astoņiem gadiem ieradās Britānijā darba meklējumos, bet vēlāk šeit palika uz pastāvīgu dzīvi.

Ir mainījies gan portāla izskats, gan tā saturs – izveidotas jaunas sadaļas, piemēram, “Slavenību ieleja”, kurā tiek veidotas intervijas ar latviešu slavenībām un atspoguļotas viņu domas par aizbraukušajiem tautiešiem. Sadaļā “Sports” lasāms par Lielbritānijā un Latvijā mītošajiem sportistiem, tāpat ir pieejamas “Kultūras & Izklaides” ziņas no Latvijas, jaunajām māmiņām ir atvērts aktīvs “Māmiņu klubs”. Ik gadu “Anglo Baltic News” Britānijā piedāvā prakses iespējas Latvijas studentiem mediju un informācijas tehnoloģiju jomā.

Patlaban portāla visvairāk lietotās jomas ir sludinājumu sadaļa – 11 834 lapas apmeklētāju ir meklējuši Britānijā darbu. Par populārāko rakstu ar 4046 skatījumiem atzīts Laimas Brencs izveidotais materiāls “Kas jāzina, dzīvojot Anglijā”. Portālā ir pieejama aktuālākā informācija par spilgtāko pasākumu latviešiem ārzemēs – “Anglo Baltic News ABN Ltd.” mediju grupas rīkoto nomināciju “Uzņēmīgais latvietis Apvienotajā Karalistē”, kas notika jau otro gadu pēc kārtas.

Ikvienam Britānijā dzīvojošajam latvietim ir iespēja portālā bez maksas ievietot un lasīt sludinājumus, pievienot un uzzināt par vietējās latviešu sabiedrības drīzumā gaidāmajiem pasākumiem. Portālā ir iespēja publicēt savas fotoreportāžas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+