×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
29. jūlijs, 2016
Drukāt

Portugāle četras dienas pārtiek tikai no zaļās enerģijas (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Samazinoties fosilā kurināmā krājumiem, atbalsts atjaunojamo energoresursu izmantošanai ir kļuvis par svarīgu Eiropas Savienības valstu politikas sastāvdaļu. Šobrīd Eiropas valstis aktīvi cenšas izmantot zaļo enerģiju, arvien palielinot atjaunojamo energoresursu izmantošanu.

Šā gada pavasarī savdabīgu rekordu atjaunojamo resursu izmantošanā uzstādīja Portugāle. Četras dienas jeb 107 stundas šajā valstī izmantota tikai alternatīvā enerģija, raksta izdevums “The Guardian”.

No 7. līdz 11. maijam iedzīvotāju patēriņam nepieciešamā elektroenerģija valstī tika saražota tikai ar saules, vēja un hidroelektrostaciju palīdzību. Turklāt šis eksperiments pierādīja, ka saražotās enerģijas bija krietni vairāk, nekā valstij nepieciešams, tāpēc pāri palikušo enerģijas daudzumu Portugāle varēja piegādāt pat kaimiņvalstīm.

Eksperiments apstiprināja – ja ir vēlēšanās, tad iespējams ir viss, teikts Portugāles Atjaunojamās enerģijas asociācijas ziņojumā. Tāpat ziņojumā teikts, ka zaļā enerģija valstī pārsvarā tikusi iegūta no saules enerģijas un biomasas pārstrādes stacijām – 55%. Savukārt no vēja parkiem un hidroelektrostacijām iegūti 45% valstij nepieciešamās elektroenerģijas. Valdība sola, ka nākotnē šis unikālais eksperiments kļūs par ierastu praksi.

Vēl 2007. gadā Portugāle bija viena no līderēm pasaules piesārņotāko valstu sarakstā ar rekordlieliem CO2 izmešiem. Tas Portugāles valdībai lika nopietnāk pievērsties atjaunojamo energoresursu izmantošanai un infrastruktūras radīšanai tās iegūšanai. Portugāles valdības pūliņi ir vainagojušies panākumiem – pērn valstī no atjaunojamiem resursiem iegūtā enerģija veidoja 48%.

Līdzīgs eksperiments atjaunojamo resursu izmantošanā šogad veikts arī Vācijā un Dānijā. Vācijā, izmantojot tikai alternatīvās enerģijas ieguvi, izdevies saražot gandrīz visu diennaktī valstij nepieciešamo elektroenerģiju. Interesanti, ka tāpēc uz pāris stundām strauji nokritās elektroenerģijas cena.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Un ? Portugālē HES -45% Latvijā HES -45-55% tālāk zaļā(subsidētā elekt.-Obligātā iepirkuma K omponente) Cik maksā Tīra vēja un fotoelektriskā saules KW/h-bailes pat minēt kādias 6 Eiras/KW-h !!
    par to jau neraksta cik Maksā Vēja/Saules iepretim HES/TEC un AES—— kw/h

Draugiem Facebook Twitter Google+