Portugāle kompensācijas laikā izglābjas pret ASV 0

Pasaules kausa izcīņā futbolā svētdien grupu turnīra otrās kārtas noslēdzošajā spēlē Portugāles izlase dramatiskā mačā cīnījās neizšķirti 2:2 (1:0) ar ASV valstsvienību, otros vārtus gūstot vien kompensācijas laika pēdējās sekundēs.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43

ASV labā ar precīzu sitienu atzīmējās Džermeins Džounss un Klints Dempsijs, bet Portugāles izlases rindās vārtus guva Nani un Silvestre Varela, esot precīzs spēles kompensācijas laika piektajā minūte.

Zīmīgi, ka ASV futbolisti nonāca pāris sekunžu attālumā, lai nodrošinātu vietu astotdaļfinālā, kā arī pirmo reizi kopš 1930.gada izcīnītu panākumu divos Pasaules kausa izcīņas mačos pēc kārtas. Savukārt zaudējums portugāļiem būtu dzēsis cerības uz izslēgšanas cīņām.

Spēles sākumā Portugāles izlase uzsāka pamatīgu ofensīvu ASV izlases vārtu tuvumā, kas jau piektajā minūtē ļāva eiropiešiem atklāt cīņas rezultātu. Pēc neveiksmīga ASV aizsarga kļūdas bumba soda laukumā nonāca pie Nani, kurš no vārtu priekšas bija precīzs. Pēc tam portugāļi turpināja spēlēt aktīvi, kas radīja uzskatāmu nervozitāti ASV izlases futbolistos. 13.minūtē amerikāņu kapteiņa Dempsija izpildītais brīvsitiens lidoja gar pašu pretinieku vārtu konstrukciju, bet trīs minūtes vēlāk uzbrucējs no lieliskas pozīcijas nespēja pārspēt Portugāles vārtsargu Betu.

Puslaika pirmajā pusē savainojumā iedzīvojās Helders Poštinga, kurš cīņu nespēja turpināt. Pēcāk spēle abu komandu starpā izlīdzinājās, bīstamāk uzbrūkot ASV futbolistiem. 28.minūtē Maikla Bredlija sitiens no distances lidoja gar pašu portugāļu vārtu stabu, rezultātam uz tablo paliekot nemainīgam. Pirmā puslaika pašā izskaņā Nani tālsitiens trāpīja pa sāncenšu vārtu stabu, atlēkušā bumba nonāca pie Portugāles izlases uzbrucēja Edera, kura sitienu brīnumainā kārtā atvairīja Tims Hovards.

Jau pašā otrā puslaika sākumā vārtsargam Betu nācās parādīt savu meistarību, kad viens no pretinieku sitieniem pēc rikošeta mainīja virzienu un lidoja vārtu virzienā. 54.minūtē amerikāņiem radās teicama iespēja rezultātu izlīdzināt, kad pēc izcilas saspēles ASV futbolisti uzbrukumu izspēlēja līdz tukšiem vārtiem, taču Bredlija sitienu uz vārtu līnijas bloķēja aizsargs Rikardu Košta. Cīņas 63.minūtē ASV tomēr rezultātu izlīdzināja, teicams tālsitiens padevās pussargam Džounsam. Jau sekojošajā uzbrukumā Portugāle varēja atjaunot vadību spēlē, kad Raula Meireleša sitienu ar pūlēm atvairīja Hovards.

Pēcāk būtiski pieauga Portugāles izlases pārsvars, kas lika amerikāņiem spēlēt uz pretuzbrukumiem. Savukārt 81.minūtē ASV izlase izvirzījās vadībā, lieliski vārtu priekšā nospēlēja Dempsijs, gūstot valstsvienībai otros vārtus. Šāds notikums pamatīgi šokēja portugāļus, kuri atlikušajās minūtēs izmisīgi mēģināja atspēlēties, kas attaisnojās kompensācijas laika pēdējās sekundēs. Pēc teicamas Krištianu Ronaldu piespēles vārtus guva uz maiņu nākušais Varela.

Līdz ar to G apakšgrupā pēc divām kārtām Vācijai un ASV ir pa četriem punktiem, bet pa vienam punktam ir Ganai un Portugālei. Trešajā kārtā ASV tiksies ar Vāciju, turklāt abām izlasēm derēs neizšķirts, lai iekļūtu izslēgšanas cīņās. Savukārt Portugāle spēkosies ar Ganu.

Grupas pirmajā kārtā Vācija ar 4:0 sagrāva Portugāli, bet ASV ar 2:1 uzvarēja Ganu.

Jau vēstīts, iepriekš svētdien otrās kārtas cīņas aizvadīja H apakšgrupa. Beļģija ar 1:0 pārspēja Krieviju, nodrošinot vietu astotdaļfinālā, bet Alžīrija ar 4:2 uzvarēja Dienvidkoreju.

Tikmēr pirmdien finālturnīrā startēs grupu turnīra trešās kārtas izspēles, kuras ievadīs A un B apakšgrupas.