Portugāle nomoka Andoru, Nīderlandei neiespējamā misija 0

Portugāles futbola izlase 2018.gada Pasaules kausa (PK) kvalifikācijas turnīra spēlē sestdien vien pēc Krištianu Ronaldu iešanas laukumā uz maiņu salauza Latvijas noslēdzošās pretinieces Andoras pretestību, kamēr Eiropas grands Nīderlande, visticamāk, nespēs kvalificēties finālturnīram.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43

B apakšgrupas mačā Portugāle viesos pieveica Andoru ar 2:0 (0:0), rezultātu atklājot 63.minūtē, kad izcēlās laukumā uz maiņu nākušais Ronaldu, bet vēlreiz atzīmējoties 86.minūtē, kad precīzs bija Andrē Silva.

Tikmēr Šveice guva devīto panākumu deviņos mačos, ar 5:2 (3:0) mājās pārliecinoši pieveicot Ungāriju.

Šeit spēles ievadā Šveices labā vārtus guva Granits Džaka un Fabians Frejs, bet Stīvena Cubera vārti 43. un 49.minūtē jau deva 4:0 vadību.

Mača turpinājumā šveiciešiem reizi izcēlās arī Stefans Lihtšteiners, kamēr Ungārijas labā precīzi bija Ričārds Guzmičs un Rolands Ugrajs.

Kā vēstīts, vēl vienā mačā, rādot nepārliecinošu sniegumu, deviņu zaudējumu sēriju pārtrauca Latvijas izlase, kas viesos cīnījās 0:0 (0:0) ar Fēru salām.

Kopvērtējumā pirms pēdējās kārtas Šveicei ir 27 punkti deviņos mačos, ar 24 punktiem seko Portugāle, Ungārijai un Fēru salām ir attiecīgi desmit un deviņi punkti, bet Latvija un Andora iekrājušas pa četriem punktiem.

Pēdējā kārtā notiks dueļi par pirmo, trešo un piekto vietu, Andorai otrdien viesojoties “Skonto” stadionā.

Citā mačā sestdien uzvaru izcīnīja Nīderlande, kas ar 3:1 (1:0) viesos pārspēja Baltkrieviju, tomēr tāpat tā ir tuvu, lai nebrauktu uz Pasaules kausu, jo pēdējā mačā šai izlasei būs nepieciešams ar septiņu vārtu pārsvaru pieveikt Zviedriju, lai gūtu otro vietu apakšgrupā. Nīderlande jau nekvalificējās 2016.gada Eiropas čempionātam un ir tuvu tam, lai pirmoreiz kopš 1986.gada neiekļūtu divos lielajos turnīros pēc kārtas.

Spēlē Barisavā Nīderlandi 24.minūtē vadībā izvirzīja Deivijs Propers, tomēr mājiniekiem izlīdzinājumu panāca Maksims Valadzko. Kaut dueļa beigās Arjens Robens realizēja 11 metru soda sitienu, turklāt kompensācijas laikā brīvsitienu trāpīja arī Memfiss Depajs, tas, visticamāk, Nīderlandes izlasi neglābs.

Zviedrijas izlase paralēlajā mačā savā laukumā ar 8:0 (3:0) sagrāva Luksemburgu, ievērojami uzlabojot vārtu attiecību. Šeit četras reizes atzīmējās Markuss Bergs, divus vārtus iesita Andreass Grankvists, bet pa vieniem – Mīkaels Lustigs un Ola Toivonens.

Šī Zviedrijai bija vēsturē lielākā uzvara Pasaules kausa atlases mačos, sekojot 1974. un 2002.gadā gūtiem panākumiem ar 7:0 pār Maltu.

Vēl A apakšgrupā Francija viesos ar 1:0 (1:0) pieveica Bulgāriju, vienīgos vārtus trešajā minūtē gūstot Blēzam Matuidī.

Pēc deviņām kārtām Francijai ir 20 punkti, bet Zviedrija un Nīderlande savākušas attiecīgi 19 un 16 punktus. Ceturtā ar 12 punktiem ir Bulgārija, kamēr pa pieciem punktiem guvušas Baltkrievija un Luksemburga.

Lai Francija uzvarētu apakšgrupā, tai otrdien jāpieveic Baltkrievija, kamēr Zviedrija nedrīkst ciest sagrāvi pret Nīderlandi, lai, pateicoties vārtu attiecībai, izcīnītu otro vietu.

H apakšgrupā uz ļoti smaga laukuma Bosnija un Hercegovina savā laukumā ar 3:4 (2:1) piekāpās Beļģijai, kam uzvaru 83.minūtē izrāva Janniks Karasko. Tiesa, Beļģija finālturnīram bija kvalificējusies jau iepriekš.

Citā mačā Grieķija ar 2:1 (2:1) viesos pieveica Kipru un pakāpās uz otro vietu, apsteidzot bosniešus.

Tikmēr lejasgala vienību cīņā Igaunija ar 6:0 (3:0) sagrāva Gibraltāru, otrajā puslaikā ar “hat-trick” 25 minūšu laikā izceļoties Jonasam Tammam.

Beļģija deviņos mačos iekrājusi jau 25 punktus, kamēr grieķiem un bosniešiem ir attiecīgi 16 un 14 punkti.

Igaunija ar 11 punktiem pacēlusies uz ceturto vietu, Kiprai ir desmit punkti, bet Gibraltārs tikai zaudējis.

No Eiropas zonas septembrī ceļazīmi nodrošināja Beļģijas izlase, kam ceturtdien pievienojās 2014.gada čempione Vācija un Anglija, bet piektdien – Spānija.

2018.gada Pasaules kausa finālturnīrs norisināsies Krievijā. No Eiropas zonas deviņu apakšgrupu uzvarētāji uzreiz tiks pie ceļazīmēm uz finālturnīru, bet astoņas labākās otro vietu ieguvējas izslēgšanas spēlēs noskaidros vēl četras finālturnīra dalībnieces.