×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. septembris, 2012
Drukāt

Portugālē pret taupības pasākumiem protestē vairāk nekā 100 000 cilvēku

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Protesti pret valdības izziņotajiem taupības pasākumiem Portugālē sestdien, 15.septembrī, pulcēja vairāk nekā 100 000 cilvēku. Pēc mītiņu rīkotāju datiem, Lisabonā demonstrācijās piedalījās 50 000 cilvēku, aptuveni tikpat daudz cilvēku pret taupības pasākumiem protestēja valsts otrajā lielākajā pilsētā Portū, bet vēl vairāki tūkstoši bija pulcējušies uz demonstrācijām 30 citās Portugāles pilsētās.

Lisabonā pie parlamenta ēkas izcēlās demonstrantu un policijas sadursmes, taču neviens cilvēks tajās necieta.

Ar aicinājumu rīkot demonstrācijas sociālajā tīklā “Facebook” nāca klajā studenti un mākslinieki, kurus atbalstīja galēji kreisās partijas un Portugāles lielākā arodbiedrība CGTP, kas protesta akcijas plāno rīkot arī mēneša beigās.

Jaunākie taupības pasākumi tika izziņoti pirms nedēļas.

Demonstranti sestdien pret tiem protestēja, rokās turot plakātus ar uzrakstiem: “Apturiet sociālo terorismu” un “Drīz valsts jau zags no mirušajiem”.

Starptautiskie aizdevēji uzrauga, kā Portugāle ievieš nepieciešamās reformas un samazina izdevumus, kas tika pieprasīts apmaiņā pret 78 miljardus eiro (54,8 miljardus latu) lielo aizdevumu, kas grūtībās nonākušajai valstij tikai piešķirts 2011.gadā.

Portugāles ekonomika šā gada otrajā ceturksnī samazinājās par 1,2%, salīdzinot ar 0,1% kritumu iepriekšējos trīs mēnešos. Tikmēr bezdarba līmenis jau pārsniedzis 15% atzīmi.

Jau ziņots, ka Eiropas Savienība (ES) un Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) šonedēļ piekrita atvieglot Portugāles budžeta deficīta mērķus 2012. un 2013.gadam, šādi atalgojot Portugāli par vērienīgo reformu veikšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+