Foto – AFP/LETA

Portugāle un Ronaldu spēles galotnē uzlauž čehu aizsardzību 0

Eiropas čempionāta futbolā, kas risinās Polijā un Ukrainā, pusfinālā ceturtdien kā pirmā iekļuva Portugāles izlase, kas ceturtdaļfināla mačā ar 1:0 (0:0) uzvarēja Čehijas valstsvienību. Vienīgos vārtus 79.minūtē guva Krištianu Ronaldu, kuram šis bija trešais precīzais raidījums turnīrā.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

Spēles pirmajā daļā komandas darbojās piesardzīgi, tomēr bīstamāki uzbrukumi padevās Čehijas izlasei. Pateicoties veiksmīgai saspēlei, čehi regulāri pietuvojās pretinieku soda laukumam, veica pāris bīstamus centrējumus un nopelnīja vairākus stūra sitienus, kamēr portugāļi pirmajās 20 minūtēs tikai vienu reizi aplenca sāncenšu soda laukumu.

Puslaika vidusdaļā abas komandas sāka piekopt atklātāku futbolu, apmainoties ar vairākiem ātriem uzbrukumiem pēc kārtas, tomēr ne Petram Čeham Čehijas izlases vārtos, ne Rui Patrīsiu Portugāles vienības vārtos nopietni spēlē iesaistīties nenācās. Mača 35.minūtē bīstamu soda sitienu no tālas distances veica Portugāles izlases līderis Ronaldu, tomēr bumba lidoja gar tālo vārtu stabu.

Pirmā puslaika noslēgumā savainojuma dēļ laukumu bija spiests atstāt Portugāles izlases uzbrucējs Elders Poštiga, kura vietā spēlē iesaistījās Ugo Almeida. Puslaika beigās vairāk uzbruka portugāļi, bet pēc vienas no iespējām bumba pēc Ronaldu sitiena atsitās pret Čehijas valstsvienības vārtu stabu.

Sekojot pirmā puslaika noslēguma situācijai, arī otrās 45 minūtes sākās ar Portugāles izlases pārsvaru. Pēc vēl viena bīstama soda sitiena Ronaldu otro reizi raidīja bumbu pa Čeha sargāto vārtu stabu, bet iniciatīva jau pilnībā bija nonākusi portugāļu rokās.

Vēlāk teicami pēc Nani sitiena Čehijas izlases vārtos darbojās Čehs, bet vēl pēc brīža bumbu pretinieku vārtos raidīja Almeida, tomēr tiesnesis precīzi fiksēja aizmugures situāciju. Pēc tam vairāki labi uzbrukumi padevās jau čehiem, kuri, pateicoties pussarga Vāclava Pilaža lieliskajam sniegumam, mazliet izlīdzināja cīņas gaitu. Tomēr drīz vien portugāļi atkal iekārtojās čehu soda laukuma tuvumā, bet pēc Žoau Moutinju raidījuma atkal veiksmīgi darbojās Čehs.

Mača beigu daļā Čehijas izlase bija spiesta aizstāvēties lieliem spēkiem, jo Portugāles izlase teju katrā uzbrukumā prata tikt līdz bīstamām pozīcijām. Portugāļu centieni attaisnojās 79.minūtē, kad pēc lieliskas saspēles precīzi ar galvu no vārtu priekšas kritienā sita Ronaldu.

Cīņas izskaņā Portugāles izlase nedeva Čehijas pārstāvjiem iespējas cerēt uz rezultāta izlīdzināšanu, pārliecinoši nosargājot pārsvaru.

Pārējos ceturtdaļfināla dueļos piektdien Vācijas izlase tiksies ar Grieķiju, sestdien pašreizējā Eiropas un pasaules čempionvienība Spānija spēlēs pret Franciju, bet svētdien Anglija spēkosies ar 2006.gada Pasaules kausa ieguvēju Itāliju.

Turnīra pusfinālā Portugāles izlase tiksies ar Spānijas un Francijas dueļa spēcīgāko komandu, bet Vācijas un Grieķijas savstarpējās spēles uzvarētāji samēros spēkus ar Angliju vai Itāliju.

Pusfināla spēles notiks 27. un 28.jūnijā, bet finālspēle paredzēta 1.jūlijā.

Čehijas izlases sastāvs: Petrs Čehs, Davids Limberskis, Tomašs Sivoks, Mihals Kadlecs, Teodors Gebre Selasi, Jaroslavs Plašils, Tomašs Hūbšmans (Tomašs Pekharts, 86.min.), Vāclavs Pilažs, Vladimirs Darida (Jans Rezeks, 61.min.), Petrs Jirāčeks, Milans Barošs.

Portugāles izlases sastāvs: Rui Patrīsiu, Žoau Pereira, Brunu Alvešs, Pepe, Fabiu Koentrau, Rauls Meirelešs (Rolandu, 88.min.), Migels Velozu, Žoau Moutinju, Nani (Kustodiu, 84.min.), Elders Poštiga (Ugo Almeida, 40.min), Krištianu Ronaldu.