Portugāles futbola izlase uzliek lielisku aizsardzību un uzvar Horvātiju 0

Portugāles futbola valstsvienība neizteiksmīgā Francijā notiekošā Eiropas čempionāta astotdaļfināla spēlē pagarinājumā ar 1:0 (0:0) sestdien pārspēja Horvātiju un iekļuva ceturtdaļfinālā.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27

Uzvaru Portugālei nodrošināja uz maiņu nākušais Rikardu Kvarežma, kurš vienīgos vārtus šajā mačā guva 117.minūtē.

Portugāle ceturtdaļfinālā cīnīsies ar Poliju, kas pirms tam sestdien astotdaļfinālā pieveica Šveici.

Mača pirmais puslaiks aizritēja mierīgā un piesardzīgā futbolā, vienībām neizceļoties ar biežām vārtu gūšanas iespējām. Lielāks teritoriālais pārsvars piederēja Horvātijai, kas vairāk kontrolēja bumbu. Abas izlases gan vairāk domāja par to, kā nepieļaut kļūdu, un pamatlaikā neveica nevienu sitienu vārtu rāmī.

Mača 25.minūtē Portugālei bija gana laba iespēja atklāt rezultātu, jo pēc partnera centrējuma varēja izcelties Pepe, taču viņa sitiens ar galvu bija vārtiem pāri. Pēcāk arī horvāti uzbruka pretinieku “cietoksnim”, bet pirmajā puslaikā rezultāts palika neatklāts.

Arī otrais puslaiks aizritēja līdzīgām manierē, jo komandas turpināja spēlēt piesardzīgi, taču 57.minūtē atzīstama iespēja gūt vārtus bija 18 gadus vecajam portugālim Renatu Sanšešam, kura sitiens gan bija nesekmīgs. Piecas minūtes vēlāk rezultātu gandrīz atklāja Horvātija, taču pēc soda sitiena izspēles un komandas biedra centrējuma ļoti maz līdz vārtiem pietrūka Domagojam Vidam, kura sitiens lidoja vārtiem secen.

Salīdzinot ar pirmo puslaiku, Portugāle izskatījās labāk un vairāk kontrolēja bumbu, taču sitieni pa vārtiem tik un tā nesekoja. Vizuāli izskatījās, ka neviena no izlasēm pamatlaika izskaņā nebija gatava riskēt un izraut uzvaru. Līdz ar to duelis turpinājās pagarinājumā.

Spēles maniere būtiski nemainījās arī pagarinājumā, turklāt ik pa laikam neapmierinātību ar šādu spēli izrādīja arī skatītāji, kuri ūjināja un svilpa. Mača 113.minūtē Vida pēc stūra sitiena veica teicamu sitienu ar galvu, bet bumba lidoja dažus centimetrus garām vārtiem. Pagarinājuma beigās Horvātija sarīkoja karuseli pie Portugāles vārtiem, trāpot pa vārtu stabu, bet uzreiz pēc tam ar pretuzbrukumu atbildēja portugāļi – spēles 117.minūtē Krištianu Ronaldu sitienu atsita horvātu vārtsargs Danijels Subašičs, bet pie atlēkušās bumbas pirmais bija Kvarežma, kurš panāca 1:0.

Lai gan Horvātija metās atspēlēties, tas neizdevās, un Portugāle svinēja laimīgu uzvaru.

Šajā mačā savu 100.spēli valstsvienības rindās aizvadīja Portugāles uzbrucējs Nani.