Portugāles futbolisti otro reizi vēsturē iekļūst Eiropas čempionāta finālā 0

Portugāles futbola izlase Eiropas čempionāta pusfinālā trešdien ar 2:0 (0:0) pārspēja pārsteidzošo debitanti Velsu, izcīnot turnīrā pirmo uzvaru pamatlaikā un iekļūstot finālā, kur spēkosies ar Francijas un Vācijas dueļa spēcīgāko valstsvienību.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām

Portugāles izlases labā vārtus guva valstsvienības superzvaigzne Krištianu Ronaldu un Nani.

Ronaldu šie bija devītie vārti Eiropas čempionāta finālturnīrā, līdz ar to viņš panāca francūzi Mišelu Platinī finālturnīru rezultatīvāko spēlētāju sarakstā.

Pirmā puslaika sākumā bumbu vairāk kontrolēja portugāļi, kuriem turklāt bija vairākas iespējas izpildīt brīvsitienus, taču pirmajās 15 minūtēs uzbrukumi ar bīstamiem sitieniem nenoslēdzās, līdz Žuāu Māriu noripināja bumbu gar Velsas vārtu stūri. Turpinājumā pēc stūra sitiena bumbu soda laukumā saņēma Garets Beils, taču viņa raidījums lidoja krietni pāri vārtiem. Arī nākamajās minūtēs portugāļi izjuta Beila klātbūtni laukumā, bet neviens no viņa centieniem uzlauzt Portugāles cietoksni nebija sekmīgs.

Pēc puslaika vidus pierimās arī velsiešu uzbrukumi, taču arī Portugāle nespēja panākt savu, līdz ar to uz pārtraukumā komandas devās ar rezultātu 0:0 uz tablo. Tomēr otrajā puslaikā līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem bija jāgaida vien nepilnas piecas minūtes. Pēc centrējuma soda laukumā virs velsiešu aizsargiem iznira atlētiskais Ronaldu, kurš ar galvu raidīja bumbu zem vārtu pārliktņa, atklājot dueļa rezultātu. Nedaudz vēlāk pie brīvsitiena tika Beils, bet viņa raidīto bumbu ārpus soda laukuma izsita Ruī Patrīsiu. Pēc dažām minūtēm portugāļi guva jau otros vārtus, jo nepiesegts vārtu priekšā bija Nani, kurš sodīja velsiešus par viņu paviršību aizsardzībā.

Desmit minūtes vēlāk izmisīgi uz Portugāles soda laukuma tiecās Beils, taču viņa centieni tika neitralizēti. Turpretī otrā laukuma galā Ronaldu tika pie iespējas izpildīt brīvsitienu, bet viņa sistā bumba lidoja nedaudz pāri vārtiem. Puslaika vidū velsiešu vārtsargs Veins Henesijs atsita bumbu tieši pretī Māriu, bet portugāļa sitiens bija garām vārtiem. Nedaudz vēlāk 13 minūtes pirms pamatlaika beigām Danilu Pereira varēja panākt jau 3:0, tomēr Henesijs apturēja bumbu nedaudz pirms vārtu līnijas. Pēc dažām minūtēm jau Beilam padevās spēcīgs tālsitiens, bet Patrīsiu bija savā vietā un raidījumu bloķēja. Velsa tā arī nespēja atspēlēties, bet uzvaru svinēja Portugāle, kas lepni iesoļoja Eiropas čempionāta finālā.

Pusfināla cīņā Velsai nevarēja palīdzēt aktīvais pussargs Ārons Remzijs, kā arī aizsargs Bens Deiviss, kuri divu brīdinājumu dēļ bija spiesti šo maču izlaist. Tikmēr Portugālei nepalīdzēja pussargs Viljams Karvaļu, kuram jāizlaiž spēle pēc diviem brīdinājumiem, savukārt muskuļa traumas dēļ, nespēlēja centra aizsargs Pepe.

Velsas izlase šajā čempionātā ir pārsteigusi daudzus futbola speciālistus, ar savu līderi Geretu Beilu priekšgalā demonstrējot teicamu sniegumu. Apakšgrupu turnīrā Velsa daudziem par pārsteigumu ieņēma pirmo vietu B grupā, jo vispirms ar 2:1 uzvarēja Slovākiju, pēc tam ar 1:2 zaudēja Anglijai, bet pēdējā mačā ļoti pārliecinoši ar 3:0 pārspēja Krieviju.

Savukārt izslēgšanas spēlēs Velsa, kurai šis ir debijas Eiropas čempionāta finālturnīrs, astotdaļfinālā ar 1:0 uzvarēja Ziemeļīriju, bet ceturtdaļfinālā skaistā cīņā ar 3:1 pārspēja Beļģiju.

Otra pusfināla spēle tiks aizvadīta ceturtdien, kad Marseļā turnīra saimniece Francija mērosies spēkiem ar pašreizējo pasaules čempioni Vāciju.