EPA

Porziņģa 16+12 neglābj “Knicks” no zaudējuma Bostonā 0

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis svētdien izcēlās ar 16 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā, taču viņa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” komanda piedzīvoja ceturto zaudējumu pēc kārtas.
“Knicks” izbraukumā ar 91:100 (18:22, 23:29, 24:26, 26:23) piekāpās Bostonas “Celtics”, kam tikmēr šis bija ceturtais panākums pēc kārtas.
Porziņģis šajā cīņā laukumā pavadīja 28 minūtes un divas sekundes, realizējot četrus no 12 divpunktu metieniem un neiemetot vienīgo tālmetienu. Toties latvietis visas astoņas reizes bija precīzs no soda metiena līnijas.
Tāpat Latvijas basketbolists izcēlās ar 12 atlēkušajām bumbām, divām pārtvertām piespēlēm, trim bloķētiem metieniem, divām kļūdām un četrām piezīmēm.”Knicks” sastāvā kārtējo reizi rezultatīvākais bija Karmelo Entonijs, kuram 29 punkti un desmit atlēkušās bumbas, bet pa desmit punktiem pievienoja Derikss Viljamss un Lenss Tomass.
Savukārt “Celtics” sastāvā ar 21 punktu izcēlās Aizija Tomass, bet par diviem mazāk bija Evanam Tērneram.
Savus pirmos punktus Porziņģis guva jau pašā spēles sākumā, kad realizēja teicamu Hosē Kalderona piespēli no gaisa. Tiesa, pirmā puslaika turpinājumā latvietis no spēles vairs neguva nevienu punktu un viņam nesekmējās ar metieniem, jo bija precīzs tikai viens no septiņiem raidījumiem. Toties Latvijas spēlētājs iemeta visus četrus soda metienus, kā arī aktīvi cīnījās par atlēkušajām bumbām.
Tikmēr komandas pirmo puslaika daļu cīnījās punkts punktā, taču dažas minūtes pirms lielā pārtraukuma stabilāku pārsvaru ieguva “Celtics”, pirmo puslaiku noslēdzot ar desmit punktu handikapu – 51:41. Līdz ar to “Knicks”, uzsākot otro spēles pusi, bija spiesta dzīties pakaļ pretiniekiem, taču pietuvoties sāncenšiem lāgā neizdevās, jo Bostonas komandas basketbolisti turējās 8-10 punktu attālumā.
Tomēr Porziņģim trešā ceturtdaļa bija sekmīga, jo viņš realizēja pāris metienus, nodrošinot sev kārtējo “double-doubl” šosezon, bet, kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas nedaudz vairāk par piecām minūtēm, viesi no Ņujorkas pietuvojās vairs tikai līdz piecu atstatumam – 83:88. Spēles izšķirošajos brīžos laukumā tika laists arī latviešu basketbolists, kurš kopā ar pārējiem komandas biedriem tomēr nespēja salauzt stabili spēlējošo “Celtics”, kas turklāt noslēdzošajās pamatlaika minūtēs nospēlēja ļoti aukstasinīgi.
“Knicks” ar 14 panākumiem 32 spēlēs saglabājusi 12.vietu Austrumu konferencē, kamēr “Celtics” ar 18 uzvarām 31 mačā ir sestā spēcīgākā.
Nākamo spēli “Knicks” aizvadīs otrdien, kad tā uzņems Detroitas “Pistons” spēlētājus, kas ir Ņujorkas komandas tiešā konkurente cīņā par izslēgšanas spēlēm.