Latviešu talants Kristaps Porziņģis svētdien guva 12 punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas, palīdzot viņa pārstāvētajai Ņujorkas “Knicks” komandai Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā savā laukumā ar 99:95 (25:25, 20:24, 26:21, 28:25) pieveikt Losandželosas “Lakers” un pārtraukt trīs zaudējumu sēriju.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Porziņģim šis ir trešais “double-double” karjerā, turklāt otrais pēc kārtas. Tikmēr “Knicks” guvuši šosezon vien pirmo uzvaru savā laukumā.

Šo maču Porziņģis kopā ar Karmelo Entoniju, Robinu Lopesu, Sašu Vujačiču un Hosē Kalderonu uzsāka sākuma pieciniekā. “Knicks” komandai padevās teicams mača sākums, izraujoties vadībā ar 10:2, kamēr latvietim duelis neiesākās pārāk veiksmīgi. Porziņģis pirmos metienus no spēles aizmeta garām, taču bija gana agresīvs, kas ļāva tikt pie kopumā četriem soda metieniem, no kuriem realizēti tika trīs.

“Lakers” basketbolisti pakāpeniski samazināja Ņujorkas vienības pārsvaru, cīņai sākot ritēt punkts punktā, bet Porziņģis laukumu pirmo reizi atstāja pirmās ceturtdaļas vidū, bet pirmās 12 minūtes noslēdzās ar neizšķirtu 25:25.

Komandas turpināja spēlēt līdzīgi arī otrajā ceturksnī, bet latvietis laukumā atgriezās tās viducī, uzreiz pēc tam realizējot pustālo metienu, kas bija viņa pirmais precīzais raidījums no spēles. Pēcāk sekoja vēl pāris nesekmīgi metieni Porziņģa izpildījumā, taču viņš gana veiksmīgi spēlēja aizsardzībā, bet puslaika izskaņā, pirms viņš tika nomainīts, Latvijas basketbolists realizēja arī pirmo tālmetienu. Pirmais puslaiks noslēdzās ar 49:45 par labu “Lakers”, bet Porziņģis tajā guva astoņus punktus.

Porziņģis sāka arī šīs spēles otro puslaiku, turklāt nospēlēja lielāko daļu trešās ceturtdaļas. Tiesa, pa to laiku latvietis pie punktiem netika, turklāt “Knicks” galvenais treneris Dereks Fišers, izrādot neapmierinātību par tiesnešu piespriesto pārkāpumu Porziņģim pret NBA superzvaigzni Kobi Braientu, saņēma divas tehniskās piezīmes un tika izraidīts no zāles. “Lakers” trešajā ceturksnī tikmēr ieguva astoņu punktu handikapu (55:47), taču “Knicks” to ātri vien atguva, bet dueļa atlikušais laiks aizritēja līdzvērtīgā duelī.

Porziņģis laukumā atgriezās, kad līdz pamatlaika beigām bija atlikušas nepilnas astoņas minūtes, taču pie bumbas uzbrukumā viņš tika maz, bet “Knicks” un “Lakers” turpināja spēkoties punkts punktā. Vairāk nekā trīs minūtes līdz pamatlaika beigām Porziņģis ar precīzu pustālo panāca 87:89, gūstot savu desmito punktu mačā.

Divas minūtes līdz pamatlaika beigām pēc precīzā Lengstona Galoveja tālmetiena “Knicks” izvirzījās vadībā ar 92:90, turklāt brīdi vēlāk divus soda metienus realizēja arī Entonijs. “Lakers” komanda turpināja uzbrukt nesekmīgi, turklāt pēc tam Porziņģis tika pie savas devītās atlēkušās bumbas, bet pret viņu tika pārkāpti noteikumi, un latvietis realizēja abus soda metienus. Turpinājumā Latvijas basketbolists turpināja spēlēt svarīgu lomu Ņujorkas vienības aizsardzībā, izcīnot vēl vienu atlēkušo bumbu, tādejādi noformējot sev vēl vienu “double-double”.

“Knicks” spēles izskaņu aizvadīja teicami, veicot 11:0 izrāvienu un panākot jau 98:90. Losandželosas komanda tā arī neatguvās, bet Porziņģis tika nomainīts neilgi pirms spēles beigām.

Kopumā Porziņģis šajā mačā laukumā pavadīja 25 minūtes un 45 sekundes, realizējot divus no septiņiem divpunktniekiem un vienu no trim tālmetieniem. Tāpat latvietis iemeta piecus no sešiem soda metieniem.

Porziņģim arī desmit atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, divi bloķēti metieni un četras piezīmes.

“Knicks” sastāvā 24 punktus guva Entonijs, bet “Lakers” sastāvā ar 18 atzīmējās Braients un Rojs Hiberts.

Ar trim uzvarām septiņās spēlēs “Knicks” komanda Austrumu konferences kopvērtējumā pakāpusies uz 11.vietu.

Nākamajā mačā “Knicks” komanda otrdien viesosies pie Toronto “Raptors” basketbolistiem.