AP/Scanpix

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis sestdien guva 21 punktu, bet viņa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” komanda Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā izbraukumā ar 107:118 (28:24, 28:29, 29:34, 22:31) piekāpās Toronto “Raptors” basketbolistiem.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Porziņģis šajā mačā laukumā pavadīja 29 minūtes un 49 sekundes, kuru laikā iemeta septiņus no astoņiem divpunktniekiem, divus no astoņiem trejačiem un vienīgo soda metienu.

Tāpat latvieša rēķinā četras atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, divas kļūdas un piecas piezīmes.

“Knicks” rindās ar 31 punktu izcēlās Karmelo Entonijs, kamēr 21 punktu pievienoja Deriks Rouzs. Savukārt francūzis Žoakims Noā iemeta četrus punktus un izcīnīja 18 atlēkušās bumbas, no kurām astoņas bija uzbrukumā.

Tikmēr “Raptors” sastāvā 33 punktus sameta šīs sezonas rezultatīvākais spēlētājs Demars Derozans, kamēr ar 19 atzīmējās Normens Pauels.

Nākdams laukumā “Knicks” komandas starta pieciniekā, Porziņģis savus pirmos punktus guva ar bumbas triecieniem grozā no augšas. Vispirms viņš ceturtajā minūtē izmantoja lielisku Entonija piespēli zem groza, bet mirkli vēlāk viņš pielaboja partnera metienu, veicot iepriekšējā sezonā sev tik iecienīto “putback dunk”. Cīņas turpinājumā latvietim diez ko nesekmējās ar metieniem, bet nākamos punktus viņš guva vien otrās ceturtdaļas ceturtajā minūtē, kad šoreiz jau pēc teicamas Brendona Dženingsa piespēles viņš zem groza atmuguriski trieca bumbu no augšas.

Tikmēr pirmo puslaiku abas vienības aizvadīja līdzvērtīgā cīņā, bet lielisku sniegumu demonstrēja piektdienas mačā pret Bostonas “Celtics” no zāles izraidītais Entonijs, kurš noslēdzošajā sekundē guva divus punktus. Tas “Knicks” komandai lielajā pārtraukumā ļāva doties ar trīs punktu pārsvaru – 56:53, bet Entonijs pa šo laiku bija iemetis jau 20 punktus. Tikmēr Porziņģis pirmās 24 minūtes noslēdza ar sešiem punktiem.

Otro puslaiku Porziņģis sāka ar precīzu tālmetienu, panākot 59:55, bet dažas minūtes vēlāk viņš guva divus punktus un realizēja soda metienu, īsā laikā dubultojot savu punktu ražu. Abas vienības tikmēr turpināja cīnīties punkts punktā, bet pirms noslēdzošā ceturkšņa “Raptors” komandai bija divu punktu pārsvars – 87:85.

Beidzamo ceturtdaļu “Knicks” sāka ar pieciem punktiem pēc kārtas, kas ļāva pārņemt vadību, turklāt divus punktus guva arī Porziņģis. Pēc tam viņš izcēlās ar efektīgu bumbas triecienu grozā no augšas. Turpmākajos uzbrukumos Latvijas šī gada labākajam basketbolistam gan vairs tik labi neveicās, jo viņam nebija precīzi divi tālmetieni pēc kārtas, taču trešo latvietis iemeta, lai gan Toronto klubs turējās pāris punktu vadībā.

Nepilnas sešas minūtes pirms pamatlaika beigām Porziņģis nopelnīja savu piekto piezīmi, cenšoties bloķēt rezultatīvā Derozana trīspunktnieku, kas gan bija precīzs. Tas “Raptors” ļāva izvirzīties vadībā ar 101:97. “Knicks” gan ātri vien guva četrus punktus pēc kārtas, panākot izlīdzinājumu. Noslēdzošajās pamatlaika minūtēs Toronto vienība gan atkal pārņēma vadību, savukārt Porziņģis vienā no uzbrukumiem izmantoja Rouza piespēli un kārtējo reizi šajā mačā trieca bumbu grozā no augšas.

Sākoties pēdējai pamatlaika minūtei, rezultāts bija 109:105 par labu “Raptors”, tomēr Ņujorkas vienība nespēja atspēlēties. Arī Porziņģa tālmetiens 18,9 sekundes pirms beigām, kad rezultāts bija 107:114, nebija sekmīgs.

“Knicks” ar trim uzvarām deviņos mačos atkritusi uz 11.vietu Austrumu konferences kopvērtējumā, kamēr “Raptors” ar septiņiem panākumiem ir trešajā pozīcijā.

Nākamo maču “Knicks” vienība aizvadīs pirmdien, kad savā laukumā uzņems Dalsas “Mavericks” basketbolistus.

Porziņģis NBA pārsteidzoši debitēja pērn, kad viņš 72 mačos izcēlās caurmērā ar 14,3 punktiem un 7,3 atlēkušajām bumbām, kā arī 1,9 bloķētiem metieniem. Latvietis iemantoja milzu popularitāti ne tikai “Knicks” fanu vidū, bet arī visā līgā.