Reuters/Scanpix

Porziņģa precizitāte neglābj, “Lakers” izārda “Knicks” aizsardzību 0

Latviešu zvaigzne Kristaps Porziņģis svētdien guva 17 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, tomēr viņa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” komanda ielaida lielāko punktu skaitu šosezon un piedzīvoja zaudējumu.

Cik bieži drīkst veikt rentgenu? Noskaidrojam! 17

“Knicks”, turpinot septiņu izbraukuma spēļu sēriju, ar rezultātu 107:127 (29:30, 34:27, 26:30, 18:30) piekāpās Losandželosas “Lakers”.

Kaut spēles ievadā vismaz “Knicks” sākumsastāvs izskatījās daudz pārliecinošāk, sākot no trešās ceturtdaļas vidus laukumā pilnībā dominēja “Lakers”, kuras sastāvā ļoti labi spēlēja rezervisti un traumas dēļ nevarēja palīdzēt pagājušā gada drafta otrais numurs Lonzo Bols. Trešajā ceturtdaļā “Knicks” vēl bija priekšā ar 84:78, bet spēles beigās parādīja pilnīgi bezzobainu sniegumu.

“Knicks” komanda šosezon viesos guvusi tikai sešas uzvaras 23 mačos, turklāt trīs no šiem panākumiem bija izcīnīti iepriekšējos piecos mačos.

Porziņģis laukumā bija 28 minūtes, realizējot piecus no 11 divpunktu metieniem, abus tālmetienus un vienu no trijiem soda metieniem.
Tāpat viņš izcīnīja piecas atlēkušās bumbas un tika pie piecām piezīmēm. “Knicks” ar Porziņģi laukumā ielaida par 13 punktiem vairāk nekā iemeta.

“Knicks” rindās pa 17 punktiem sameta Tims Hārdevejs juniors un Maikls Bīzlijs, kamēr ar 16 punktiem izcēlās Kortnijs Lī.
Zīmīgi, ka Bīzlijs ļoti ātri savāca piezīmju normu, tāpēc laukumā bija tikai 14 minūtes.
Tikmēr “Lakers” rindās lielisks bija Džordans Klārksons, kurš izcēlās ar 29 punktiem un desmit rezultatīvām piespēlēm, bet 27 punktus sameta Džūliuss Rendls.

Līdz šim šosezon “Knicks” komanda divreiz vismaz 120 punktus bija ielaidusi mačos, kad tika spēlēti pagarinājumi, bet duelī, kas noslēdzās 48 minūtēs, ielaisto punktu antirekords bija 121. Līdz Ziemassvētkiem “Knicks” komanda vien četras reizes bija ielaidusi vismaz 115 punktus, bet pēdējā mēneša laikā tas ir noticis sešas reizes.

“Knicks” ar 21 uzvaru 47 cīņās saglabā desmito vietu Austrumu konferencē, bet “Lakers” ar 17 panākumiem ir 11.pozīcijā Rietumos.

“Knicks” nākamo spēli aizvadīs otrdien viesos ar līgas čempioni Goldensteitas “Warriors”, kam sekos izbraukuma dueļi arī Denverā un Fīniksā.

Jau pirmajās četrās minūtēs Porziņģis izpildīja četrus metienus, trāpot divus no tiem un mājinieki izvirzījās vadībā ar 11:7. Pirmajā ceturtdaļā Porziņģis iemeta vēl vienu pustālo raidījumu, bet tika nomainīts pēc otrās piezīmes saņemšanas.

Pirmais izrāviens mačā tika veikts otrās ceturtdaļas sākumā, kad, spēlējot rezervistiem, “Lakers” 43 sekundēs guva astoņus punktus un panāca 43:34. Porziņģis atgriezās laukumā, kad Knicks bija iedzinējos ar 44:49. Bīzlijs otrās ceturtdaļas vidū bija iemetis 11 punktus, bet paralēli arī nopelnījis četras piezīmes, turklāt brīdi vēlāk pie trešā soda tika Porziņģis un viņš tika nomainīts pēc nieka 48 spēlētām sekundēm. Tiesa, “Knicks” pretiniekus prom neaizlaida un pēc puslaika zaudēja vien ar 63:67.

Otro puslaiku viesi uzsāka ar 10:2 izrāvienu un atguva vadību, kas “Lakers” komandā lika nomainīt visus piecus pamatsastāva spēlētājus. Drīz pēc tam Porziņģis īsā laikā realizēja divus tālmetienus, pustālo raidījumu un vienu soda metienu. Tomēr “Knicks” ne tikai nespēja nostiprināt pārsvaru, bet trešās ceturtdaļas beigās “Lakers” pat atguva astoņu punktu vadību, kopā iemetot 97 punktus.

Spēles pēdējā nogriezņa ievadā cīņa vēl ritēja līdzīgi, tomēr drīz vien “Knicks” sabruka. Porziņģis nopelnīja tehnisko piezīmi par neapmierinātības izpaušanu pret tiesnešiem. Tomēr uz to atbildēja ar diviem punktiem pēc pārkāpuma. Tiesa, sekojošais soda metiens netika ieskaitīts, jo tika fiksēts, ka viņš ir pārkāpis raidījuma izpildīšanas līnīju.

Pēc vairākām veiksmīgām epizodēm “Lakers” četras minūtes pirms pamatlaika beigām panāca 13 punktu pārsvaru, bet, kad “Knicks” deficīts bija jau 103:120, Porziņģa caurgājiens tika apturēts ar bloku. Spēles beigās “Lakers” panāca arī 20 punktu pārsvaru.