AP/Scanpix

Porziņģi nosēdina rezervē. “Es tur neko nevarēju ietekmēt” 1

Latviešu talants Kristaps Porziņģis nav apmierināts, ka viņam otrdien piedzīvotajā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Ņujorkas “Knicks” zaudējumā lielāko daļu ceturtās ceturtdaļas nācās pavadīt uz rezervistu soliņa.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Porziņģis aizvadīja lielisku trešo ceturtdaļu, kuras laikā pamanījās gūt 12 punktus, bet “Knicks” komanda izbraukumā ar 89:102 (29:32, 26:32, 24:22, 10:16) piekāpās Detroitas “Pistons” vienībai. Kopumā Porziņģis 30 nospēlētajās minūtēs guva 18 punktus un izcīnīja sešas atlēkušās bumbas.

Kaut trešajā ceturtdaļā Porziņģis sameta pusi no komandas punktiem, noslēdzošajā spēles daļā viņš laukumā devās vien tad, kad līdz pamatlaika beigām bija atlikušas trīs minūtes un 22 sekundes. Tobrīd Ņujorkas komandai bija septiņu punktu deficīts, bet atlikušajā laikā visi tās metieni lidoja grozam garām. Pirms tam “Knicks” galvenais treneris Džefs Hornačeks izmantoja uz aizsardzību tendētu sastāvu, iespēju dodot Lensam Tomasam, kuram šosezon nesekmējas ar metienu realizāciju.

“Protams,” Porziņģis pēc mača atbildēja uz jautājumu, vai ceturtajā ceturtdaļā vēlējies spēlēt vairāk. “Otrais puslaiks man uzbrukumā bija labāks. Tomēr tas ir lēmums, ko treneris pieņēma. Viņš domāja, ka tā būs labāk komandai, un es to nevarēju ietekmēt.”

Latviešu basketbolistam pirmajā puslaikā nesekmējās ar metienu precizitāti, bet kopumā viņš šajā duelī iemeta piecus no 11 divpunktniekiem, divus no septiņiem tālmetieniem un abus “sodiņus”. Porziņģa rēķinā arī viena rezultatīva piespēle, viens bloķēts metiens un divas piezīmes.
“Knicks” sastāvā par Porziņģi rezultatīvāki bija tikai Karmelo Entonijs un Deriks Rouzs, kuri izcēlās ar attiecīgi 24 un 19 punktiem.