Porziņģim 12+10 zaudējumā kaimiņos Bruklinā (video) 1

Kristaps Porziņģis, neskatoties uz zemu metienu precizitāti, trešdien savāca “double-double” Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlē, tomēr viņa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” komanda ar 104:110 (20:29, 31:25, 24:20, 29:36) izbraukumā piekāpās principiālajai konkurentei Bruklinas “Nets”.
Nespēlējot “Knicks” līderim Karmelo Entonijam, Porziņģis centās uzņemties līdera godu un izpildīja daudz metienus, bet maču noslēdza ar 12 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām.
Atgriežoties “Barclays Center” arēnā pirmoreiz kopš pagājušā gada NBA drafta, Porziņģis laukumā pavadīja 37 minūtes un astoņas sekundes, realizējot piecus no 14 izpildītajiem divpunktu metieniem, garām aizmetot visus trīs tālmetienus un trāpot divus no trim soda metieniem. Tāpat latvieša kontā bija desmit atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, trīs pārtvertas bumbas un divi bloķēti metieni.
“Kad nav Entonija, spēlēt ir grūtāk, jo viņš mums spēj radīt situācijas. Pretinieku aizsardzība pret viņu spēlē cieši, kas pārējiem komandas biedriem paver vairāk iespēju brīviem metieniem. Šoreiz liela uzmanība tika pievērsta man un man uzreiz bija grūtības. Tomēr man tam ir jābūt gataviem, jo pretinieki mani segs,” pēc mača sacīja Porziņģis, kurš vēl tikai otrdien sameta 26 punktus Bostonas “Celtics” grozā. “Katra komanda centīsies paaugstināt spēles tempu, zinot, ka pretiniekiem vēl iepriekšējā vakarā bijis mačs. Tam ir jābūt gataviem, šī bija grūta cīņa. Spēles sākumā “Nets” guva daudz grozu un meta ar augstu precizitāti.”

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Porziņģis savāca savu piecpadsmito “double-double” šosezon, bet vismaz desmit punktus latvietis guva septītajā spēlē pēc kārtas. Savukārt vismaz 37 minūtes viņš nospēlēja ceturto reizi savā NBA karjerā.
Atrodoties vadībā lielāko daļu mača, “Nets” pārtrauca desmit zaudējumu sēriju savā laukumā, bet “Knicks” cieta vien otro neveiksmi septiņu spēļu laikā. Svētdien “Nets” no galvenā trenera amata atbrīvoja Laionelu Holinsu, bet viņa vietā stājās Tonijs Brauns, kurš šobrīd pilda galvenā trenera vietas izpildītāja pienākumus, un trešdien guva pirmo uzvaru.
“Knicks” aizvadīja otro spēli divu dienu laikā – otrdien savā laukumā viņi ar 120:114 uzvarēja Bostonas “Celtics”. Šajā duelī Porziņģis iemeta 26 punktus, bet Entonijs guva potītes traumu, tāpēc trešdien izlaida trešo spēli šosezon. Zīmīgi, ka visās cīņās bez Entonija Ņujorkas komanda cietusi zaudējumus.
“Knicks” komandā lielisku sniegumu nodemonstrēja rezervists Deriks Viljamss, kurš ar 31 punktu atkārtoja karjeras rezultativitātes rekordu, 18 punktus iemeta Ārons Aflalo, bet ar 16 punktiem izcēlās Hosē Kalderons.
Savukārt “Nets” rindās rezultatīvākais ar 20 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija Bruks Lopess, kamēr ar 19 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām piebalsoja Tadeuss Jangs.
Šajā mačā Entonija vietā sākumsastāvā izgāja Lenss Tomass, bet garajā galā viens pret otru spēlēja dvīņubrāļi Bruks un Robins Lopesi. Spēles sākumā “Knicks” izvirzījās vadībā ar 6:2, tomēr nākamos desmit punktus guva mājinieki, turklāt ļoti spilgts bija tieši brāļu Lopesu duelis, kurā sekmīgāku sniegumu rādīja “Nets” vienību pārstāvošais Bruks. Pēc pirmās ceturtdaļas “Knicks” zaudēja ar 20:29, turklāt viņu pretinieki pirmās 12 minūtes noslēdza bez nopelnītām piezīmēm. Ja Porziņģis dienu iepriekš pirmajā ceturtdaļā sameta 16 punktus, šoreiz viņš savu ieskaiti vēl nebija atklājis.
Otrās ceturtdaļas sākumā “Nets” pārsvaru palielināja vēl par diviem punktiem, turklāt Porziņģis pamanījās triekt bumbu garām grozam. Tomēr turpinājumā cīņas gaitu lauza Viljamss, kurš iemeta nākamos deviņus “Knicks” punktus. Uzreiz pēc tam savus pirmos piecus un puslaikā vienīgos punktus sameta Porziņģis, kas ļāva “Knicks” pietuvoties līdz 34:35. Vadību “Knicks” atguva četras minūtes pirms puslaika beigām, tomēr pēc pirmās spēles puses atkal zaudēja ar 51:54, bet Porziņģis bija realizējis vien divus no desmit metieniem no spēles.
Otrais puslaiks iesākās ar daudz agresīvāku Porziņģa sniegumu – viņš ne tikai vāca atlēkušās bumbas, bet arī guva pirmos četrus savas komandas punktus. Kaut praktiski visu laiku vadībā atradās “Nets” un viesi tikai reizi panāca izlīdzinājumu (67:67), ceturtdaļas pēdējā uzbrukumā “Knicks” pārņēma vadību ar 75:74.
Izšķirošās ceturtdaļas ievadā Porziņģis izcēlās ar skaistu bumbas triecienu grozā. Latvietis laukumā bija visus svarīgākos brīžus, tomēr vismaz punktu ziņā savai komandai pārāk nespēja palīdzēt. Cīņa ritēja līdzīgi, bet pusotru minūti pirms pamatlaika beigām “Knicks” nokļuva iedzinējos ar 94:100. Turpinājumā Porziņģis realizēja soda metienu, bet “Nets” pārliecinoši nosargāja uzvaru.
“Knicks” ar 20 panākumiem 41 spēlē atkal atkāpusies uz desmito vietu Austrumu konferences kopvērtējumā.
Savukārt “Nets” vienība ar 11 uzvarām ir konferences priekšpēdējā pozīcijā.
Turpinājumā “Knicks” sestdien izbraukumā sacentīsies ar Memfisas “Grizzlies” komandu, bet pirmdien jau plkst.20 pēc Latvijas laika uzņems līgas pastarīti Filadelfijas “76ers”, iesākot kārtējo trīs mājas spēļu sēriju.