Foto – EPA/LETA

Porziņģim 12+7, “Knicks” zaudē Milvoki 0

Neaizvadot pārliecinošu spēli, latviešu basketbolista Kristapa Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” komanda Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta cīņā sestdien ar 91:106 (24:29, 24:23, 21:29, 22:25) izbraukumā piekāpās Milvoki “Bucks”.
Kaut Porziņģis savāca 12 punktus, “Knicks” vadībā nebija kopš mača trešās minūtes un nespēja gūt trešo uzvaru pēc kārtas.
Latvietis šajā mačā laukumā pavadīja 21 minūti un 44 sekundes, kas ir mazākais viņa spēles laiks gandrīz mēneša laikā, grozā raidot četrus no septiņiem izpildītajiem divpunktu metieniem un visus četrus soda metienus, bet netrāpīja vienīgo tālmetienu.
Tāpat Porziņģa rēķinā septiņas atlēkušās bumbas, piecas kļūdas, kas ir viņa līdzšinējās 21 spēli garās NBA karjeras rekords, un piecas piezīmes.
“Knicks” komandā 18 punktus iemeta Karmelo Entonijs, bet viņam ar 17 piebalsoja Lenss Tomass.
Savukārt “Bucks” rindās 20 punktus sameta Maikls Kārters-Viljamss, bet ar 18 punktiem un 14 bumbām zem groziem atzīmējās Gregs Monro.
Abām komandām šī bija jau trešā tikšanās reize šosezon – regulārās sezonas pirmajā mačā “Knicks” viesos uzvarēja ar 122:97, bet pirms mēneša Ņujorkas klubs savā laukumā piekāpās ar 92:99.
Sestdienas maču “Bucks” komanda iesāka ar īsu un ātru sastāvu, kas lika Porziņģi nomainīt jau pēc četrām spēlētām minūtēm. Kaut ceturtdaļas otrajā pusē latvietis atgriezās laukumā un iemeta četrus punktus, spilgtākā epizode bija Porziņģim neveiksmīga, kad, Džonijam O’Braientam viņu apspēlējot, jaunais spēlētājs nokrita.
Otrajā ceturtdaļā jau Porziņģis izcēlās ar spilgtu epizodi pozitīvā ziņā, pielabojot bumbu grozā pēc Ārona Aflalo tālmetiena. “Knicks” iedzinējos atradās gandrīz visu pirmo puslaiku un pēc tā zaudēja ar 48:52, bet Porziņģis šajā laikā nemanot bija savācis astoņus punktus un četras bumbas zem groziem.
Kaut otrā puslaika ievadā Porziņģis ar soda metieniem sasniedza desmit punktu robežu, “Bucks” veica iespaidīgu izrāvienu un pēc piecām spēlētām minūtēm “Knicks” jau zaudēja ar 52:73. Trešās ceturtdaļas otro pusi gan droši aizvadīja viesu otrais sastāvs, samazinot deficītu līdz 69:81.
Mača beigu daļā “Knicks” tuvāk par desmit punktiem pretiniekiem pietuvoties nespēja, bet Porziņģis pārtrauca trīs spēļu sēriju, kurās bija izcēlies ar “double-double”.
“Knicks” ar desmit panākumiem 21 spēlē ieņem 11.vietu Austrumu konferencē, tomēr pirmais astotnieks ir divu uzvaru attālumā, kamēr “Bucks” ar astoņām uzvarām ir 13.pozīcijā šajā konferencē.
Nākamo spēli “Knicks” aizvadīs pirmdien, kad uzņems Dalasas “Mavericks”, kas sezonas pirmajās 20 spēlēs guvusi 11 uzvaras, bet pēc tam Ņujorkas basketbolistiem sāksies trīs izbraukuma spēļu sērija ASV rietumos.