Porziņģim 18 punkti; “Knicks” sīvā cīņā zaudē 0

Latviešu zvaigzne Kristaps Porziņģis piektdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā guva 18 punktus, bet viņa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” komanda viesos ar rezultātu 102:105 (35:29, 18:34, 28:16, 21:26) piekāpās Filadelfijas “76ers” komandai.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

“Knicks” pirmajā ceturtdaļā iekrāja 11 punktu pārsvaru, taču līdz puslaika beigām tas tika izsēts. Otrajā puslaikā labāk sekmējās laukuma saimniekiem, taču ceturtās ceturtdaļas pēdējās minūtes ritēja punkts punktā. Minūti pirms pamatlaika beigām ņujorkieši panāca 102:100, taču Dario Šariča lieliskā spēle atnesa “Knicks” komandai zaudējumu.

Porziņģis šajā spēlē laukumā bija 31 minūti, kuru laikā iemeta sešus no desmit divpunktu metieniem un visus sešus soda metienus, bet aizmeta garām divus tālmetienus.

Tāpat viņam septiņas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, viena pārtverta bumba un piecas piezīmes. “Knicks” ar Porziņģi laukumā iemeta par 16 punktiem vairāk, nekā ielaida, kas bija labākais rādītājs komandā.

“Knicks” pamatpiecinieks šajā mačā guva 93 no 102 komandas punktiem, bet rezultatīvākais ar 21 punktu bija Lenss Tomass, 20 punkti Derikam Rouzam, pa 18 sameta Porziņģis un Karmelo Entonijs, bet 16 punkti Kortnija Lī kontā.

Tikmēr pretiniekiem ar 21 punktu un desmit atlēkušajām bumbām izcēlās Šaričs, 19 punkti Džastinam Andersonam, 16 Robertam Kovingtonam, bet 12 iemeta Džahlils Okafors.

Porziņģis šo spēli sāka centra pozīcijā un jau pēc nospēlētām 16 sekundēm atklāja mača rezultātu, bet otrā laukuma galā ar “slam-dunk” atbildēja Okafors. Nākamreiz latvietis atzīmējās pēc trim minūtēm, panākot 12:7, bet turpinājumā viņš ātri tika pie divām piezīmēm un minūti pirms ceturkšņa vidus tika nomainīts (17:12).

Laukumā liepājnieks atgriezās otrās ceturtdaļas otrajā minūtē, kad ņujorkieši atradās vadībā ar 38:36. Porziņģis uzreiz izprovocēja noteikumu pārkāpumu un realizēja divus soda metienus. Tiesa, viņa nākamie trīs metieni no spēles bija neprecīzi un trešā piezīme ceturtdaļas vidū atkal Džefam Hornačekam lika veikt maiņu (46:42). Turpinājumā “Knicks” bez latvieša laukumā izlaida vadību un pirmo puslaiku, kura pēdējās sekundēs Porziņģis atgriezās laukumā, zaudēja ar 53:63.

Arī trešajā ceturtdaļā Porziņģis savus pirmos punktus guva no soda metienu līnijas, pusminūti vēlāk iemetot arī no spēles un samazinot pretinieku pārsvaru līdz pieciem punktiem (61:66). Četrarpus minūtes pirms ceturtdaļas beigām Porziņģis pietuvināja Ņujorkas komandu līdz mīnus diviem punktiem (72:74), bet pēc pusminūtes Deriks Rouzs panāca neizšķirtu. Pēc tam “Knicks” izvirzījās vadībā, bet Porziņģis pusotru minūti pirms ceturkšņa beigām tika nomainīts (81:79).

Ceturto ceturksni “76ers” iesāka ar pieciem bezatbildes punktiem, bet Kails O’Kvins ar vienu precīzu soda metienu un Porziņģis ar “slam-dunk” izlīdzināja rezultātu (84:84). Ceturtdaļas turpinājumā Filadelfijas komanda vēlreiz ieguva nelielu vadību, taču “Knicks” neļāva pretiniekiem atrauties un minūti pirms pamatlaika beigām rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu 100:100.

Rouzs ar diviem “sodiņiem” izvirzīja vadībā “Knicks” komandu, bet otrā laukuma galā Porziņģis pārkāpa noteikumus pret Šariču, taču šī piezīme attaisnojās, jo horvāts realizēja tikai vienu no diviem soda metieniem (102:101). 24 sekundes pirms finālsvilpes Džastins Andersons pēc Šariča piespēles izvirzīja vadībā mājiniekus, bet spēles pēdējās sekundēs Porziņģis cīņā par atlēkušo bumbu uzbrukumā pārkāpa noteikumus pret Šariču. Šoreiz horvātu talants iemeta abus soda metienus, bet Lī pēdējās sekundes tālmetiens nebija precīzs, līdz ar to “Knicks” cieta zaudējumu ar 102:105.

Porziņģis potītes savainojuma dēļ bija izlaidis divas spēles pēc kārtas, bet iepriekšējā cīņā pret Orlando “Magic” atgriezās ierindā un guva 20 punktus. Latvietis šosezon kopumā traumu dēļ nav piedalījies jau desmit mačos.

Traumas dēļ “Knicks” komandai nevarēja palīdzēt Villijs Ernangomess, kā arī savainojuma dēļ no sastāva izkritis Žoakims Noā. Tiesa, arī “76ers” komandu traumas nav saudzējušas, jo sezona noslēgusies šīs sezonas rezultatīvākajam debitantam Žoleam Embīdam, bet pērnā gada drafta pirmajam numuram Benam Simonsam rudenī gūtā pēdas lūzuma dēļ debijas sezona jāatliek uz vienu gadu.

“Knicks” ar 25 uzvarām 62 spēlēs ieņem 12.vietu Austrumu konferencē, bet pirmais astotnieks ir četru uzvaru attālumā. Tikmēr “76ers” ar 23 panākumiem 61 duelī ir pozīciju zemāk.

“Knicks” nākamo maču aizvadīs svētdien, kad plkst.22.30 pēc Latvijas laika spēkosies ar līgas līderi Goldensteitas “Warriors”.