Porziņģim 22 punkti “Knicks” revanšā pār “Heat” komandu 0

Latviešu zvaigzne Kristaps Porziņģis piektdien guva 22 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, bet viņa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” viesos ar rezultātu 98:94 (33:29, 26:26, 18:20, 21:19) pārspēja Maiami “Heat”.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8

Ņujorkas komanda pēdējās trīs spēlēs izcīnījusi divas uzvaras, bet iepriekšējā mačā, kurā tika ciests zaudējums 88:105 tiem pašiem “Heat” basketbolistiem, “Knicks” oficiāli zaudēja izredzes iekļūt izslēgšanas turnīrā.

Tikmēr Porziņģis trīs spēlēs pēc kārtas guvis 20 un vairāk punktus. Šāda sērija viņam padevusies piekto reizi sezonā.

Piektdienas mačā latvietis iemeta astoņus no 13 divpunktu metieniem un divus no pieciem tālmetieniem, taču netika pie iespējas izpildīt soda metienus.

Tāpat liepājniekam septiņas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, viens bloķēts metiens, četras kļūdas un trīs piezīmes. “Knicks” ar Porziņģi laukumā iemeta par 11 punktiem vairāk, nekā ielaida, kas bija labākais rādītājs komandā.

Latvietis ar 22 punktiem bija rezultatīvākais “Knicks” rindās, 20 punktus iemeta Kortnijs Lī, 12 punkti Džastinam Holidejam, bet pa desmit sameta Rons Beikers un Villijs Ernangomess, kuram arī 12 atlēkušās bumbas.

Šajā mačā “Knicks” komandai bija jāiztiek bez Karmelo Entonija un Derika Rouza palīdzības.

Maiami vienībā rezultatīvākais ar 22 punktiem bija slovēnis Gorans Dragičs, 17 punkti un 16 bumbas zem groziem Hasanam Vaitsaidam, bet 15 punktus iemeta Tailers Džonsons.

“Knicks” spēli iesāka ar 15:4 izrāvienu, Porziņģim šajā laikā iemetot piecus punktus, bet Ernangomesam septiņus. Līdz nomaiņas brīdim četras minūtes pirms pirmā ceturkšņa beigām Porziņģis pievienoja vēl divus punktus, bet “Knicks” spēles pirmo nogriezni uzvarēja ar 33:29.

Otrās ceturtdaļas sākumā “Heat” uz brīdi ieguva vadību, taču “Knicks” pēc izrāviena 9:3, kurā Porziņģis guva piecus punktus, iekrāja septiņu punktu pārsvaru (48:41). Līdz puslaika beigām latvietis iemeta vēl vienu metienu, bet pārtraukumā komandas gāja ar rezultātu 59:55 Ņujorkas komandas labā.

Porziņģis ar precīzu metienu nodrošināja komandas lielāko pārsvaru trešajā ceturtdaļā (68:60), ceturkšņa vidu savā kontā ierakstot vēl divus punktus (70:66). Tiesa, vēlāk uz mirkli viesi zaudēja vadību, bet ceturtajā ceturtdaļā rezultāta tablo piecas reizes vēstīja neizšķirtu, taču “Heat” ne reizi nespēja izvirzīties vadībā. Noslēdzošajā spēles nogrieznī Porziņģis iekrāja divas piezīmes pret Vaitsaidu un pieļāva vairākas kļūdas, taču tas netraucēja “Knicks” basketbolistiem izcīnīt uzvaru.

“Knicks” ar 29 uzvarām 76 spēlēs Austrumu konferences kopvērtējumā ieņem 12.vietu, bet vairs nepretendē uz iekļūšanu izslēgšanas turnīrā. Tikmēr “Heat” ar 37 panākumiem ir septītajā pozīcijā un turpina cīņu par “play-off”.

Nākamo maču “Knicks” basketbolisti aizvadīs svētdien, kad plkst.20 pēc Latvijas laika savā laukumā uzņems Bostonas “Celtics”.