Porziņģim atkal 20+ punktu spēle un trešā uzvara šosezon 0

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis trešdien guva 21 punktu un palīdzēja viņa pārstāvētajai Ņujorkas “Knicks” komandai Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā savā laukumā ar 110:96 (19:29, 31:26, 22:16, 38:25) pārspēt Bruklinas “Nets”, tiekot pie savas trešās uzvaras sezonā.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Porziņģis šajā mačā laukumā pavadīja 30 minūtes un 49 sekundes, kuru laikā iemeta trīs no septiņiem divpunktniekiem, četrus no astoņiem tālmetieniem un trīs no pieciem “sodiņiem”.

Tāpat latvieša rēķinā astoņas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, divas pārtvertas bumbas, divi bloķēti metieni, divas kļūdas un divas piezīmes.

Porziņģis šajā mačā bija “Knicks” komandas otrais rezultatīvākais basketbolists, jo Karmelo Entonijs pēc teicamas trešās ceturtdaļas atzīmējās ar 22 punktiem. Tikmēr pa 14 punktiem guva Deriks Rouzs un spānis Giljermo Ernangomess, kurš ar limitētu spēles laiku bija viens no iemesliem, kāpēc Ņujorkas klubs veica izšķirošo izrāvienu un nosargāja uzvaru.

Liela loma “Knicks” uzvarā bija arī saspēles vadītājam Brendonam Dženingsam. Lai gan viņš guva tikai trīs punktus, basketbolists veica 11 rezultatīvas piespēles, īpaši pamanāms būdams ceturtajā ceturtdaļā.

Zīmīgi, ka otrajā puslaikā, kad “Knicks” nodrošināja uzvarai nepieciešamo pārsvaru, laukumā neatradās šīs vasaras Ņujorkas kluba jaunieguvumi Rouzs un Žoakims Noā.

Savukārt “Nets” rindās 21 punktu iemeta kādreiz Latvijas kluba “VEF Rīga” sastāvā bijušais Džastins Hamiltons un Brūks Lopess.

Uzsākot šo maču “Knicks” komandas sākuma pieciniekā, Porziņģim pirmās minūtes bija biklas, jo viņš nopelnīja piezīmi, netrāpīja pirmo tālmetienu un otrs viņa raidījums divu punktu vērtē tika bloķēts. Vienā no epizodēm latvietis centās gūt punktus, pielabojot Kortnija Lī metienu ar bumbas triecienu grozā no augšas, taču nesekmīgi. Latvijas basketbolistam neklājās viegli pret “Nets” līderi Lopesu, bet pirmajā ceturtdaļā viņš sameta piecus punktus, kamēr laukumā kopumā labāki izskatījās Bruklinas basketbolisti, spējot izvirzīties vadībā arī ar 29:17.

Otrās ceturtdaļas sākumā “Nets” pārsvars pieauga arī līdz 14 punktiem (33:19), taču tālāk “Knicks” sāncenšus nepalaida, turklāt puslaika beigās veica izrāvienu, kur viens no līdzdalībniekiem bija arī Porziņģis. Mazāk nekā trīs minūtes līdz lielajam pārtraukumam latvietis vispirms realizēja savu otro tālmetienu, bet pēc tam izmantoja lielisku Noā piespēli, triecot bumbu grozā no augšas. Pēcāk ar precīzu tālmetienu izcēlās arī Entonijs, samazinot rezultāta starpību vairs tikai līdz 50:53.

“Knicks” gan pirmo puslaiku noslēdza ar piecu punktu deficītu (50:55), kamēr Porziņģis bija atzīmējies ar desmit punktiem un piecām atlēkušajām bumbām.

Otro puslaiku Porziņģis sāka ar neprecīzu tālmetienu, kamēr “Knicks” turpināja dzīties pakaļ pretiniekiem. Pēc otrajā puslaikā trim spēlētām minūtēm mājinieki atradās iedzinējos vairs tikai ar vienu punktu – 58:59. Turpmākajās minūtēs “Nets” gan atkal atrāvās, turklāt neveiksmīgi spēlēja ne tikai visa Ņujorkas komanda, bet arī latvietis, kurš neiemeta divus soda metienus pēc kārtas un saņēma bloku no Lopesa.

Lai gan “Knicks” bija nonākusi iedzinējos ar 58:67, lieliski trešā ceturkšņa izskaņu aizvadīja Entonijs, kamēr Porziņģis sēdēja uz rezervistu soliņa. Amerikānis ar sešiem iemestiem divpunktniekiem pēc kārtas izvirzīja mājiniekus līderpozīcijās ar 69:68, ļaujot “Knicks” pārņemt vadību pirmo reizi kopš spēles sākuma.

“Knicks” ar otro sastāvu turpināja spēlēt veiksmīgi arī noslēdzošajā ceturtdaļā, izvirzoties vadībā ar 81:73. Kamēr laukumā nebija pamatpiecinieka spēlētāju Entonija, Rouza un Noā, Porziņģis iemeta divus tālmetienus pēc kārtas, kas mājiniekiem astoņarpus minūtes pirms beigām ļāva atrasties vadībā ar deviņiem punktiem (87:78).

Teicams laukumā bija arī Dženingss, kurš dalīja rezultatīvas piespēles, turklāt vienā no epizodēm Porziņgis pēc viņa piespēles ar bumbas triecienu grozā no augšas un precīzu “sodiņu” panāca jau 92:78. Uzvaru “Knicks” pretiniekiem vairs neatdeva, turklāt liels nopelns panākuma nosargāšanā bija tādiem mazāk spēlējušajiem basketbolistiem kā lietuvietim Mindaugam Kuzminskam, serbam Sašam Vujačičam un Ernangomesam.

Latvijas basketbolists vēlreiz pie spēles laika tika pašā mača noslēgumā, kad iemeta vēl divus soda metienus. Kopumā viņš ceturtajā ceturksnī guva 11 punktus.

“Knicks” guvusi savu trešo uzvaru septiņās šosezon aizvadītajās spēlēs, kas tai Austrumu konferences kopvērtējumā ļāvis pakāpties uz devīto vietu.