nba.com

Porziņģim desmit punkti otrajā mačā NBA, plus VIDEO 0

Ņujorka, 30.okt., LETA. Talantīgais latvietis Kristaps Porziņģis ceturtdien savā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) otrajā mačā guva desmit punktus, tomēr tas nepalīdzēja viņa pārstāvētajai Ņujorkas “Knicks” komandai izcīnīt uzvaru pirmajā spēlē savu skatītāju priekšā.
“Knicks” savā laukumā ar 101:112 (20:30, 25:31, 27:23, 29:28) piekāpās Atlantas “Hawks”.
Kaut pirmie Porziņģa metieni lidoja grozam garām, “Knicks” pamatsastāvs šo spēli uzsāka daudz veiksmīgāk par sezonas pirmo un cīņa ritēja punkts punktā. Mājinieku rindās mača ievadā īpaši veiksmīgs bija Bruks Lopess, kurš guva astoņus no pirmajiem 13 savas komandas punktiem.
Pirmos punktus latvietis iemeta septītās minūtes izskaņā, kad bija precīzs no groza apakšas pēc Sašas Vujačiča piespēles, bet drīz vien pie rezultāta 18:17 tika nomainīts. Tomēr pirmās ceturtdaļas beigās, laukumā dodoties rezervistiem, daudz pārliecinošāk nospēlēja viena no pagājušās sezonas līgas spēcīgākajām komandām “Hawks”, kas pēc 12 minūtēm lika “Knicks” atrasties iedzinējos ar 20:30.
Otrās ceturtdaļas sākumā pēc 11:0 izrāviena “Knicks” rezervisti īslaicīgi atguva savai komandai vadību, bet Porziņģis un citi pamatsastāva spēlētāji laukumā atgriezās pie rezultāta 35:40. Kaut latvietis guva savas komandas nākamos četrus punktus, “Hawks” izdevās nostabilizēt pārsvaru aptuveni desmit punktu robežās, bet vēlāk pat palielināt. Pēc puslaika “Knicks” jau bija zaudēja ar 45:61. Porziņģim – seši punkti un četras bumbas zem groziem.
Otro puslaiku Porziņģis iesāka neveiksmīgi, nerealizējot tālmetienu, pieļaujot kļūdu un nopelnot trešo piezīmi, bet “Knicks” turpināja atrasties iedzinējos ar 47:65. Tomēr vienā no nākamajām epizodēm latvietis pārtvēra pretinieku komandas piespēli, efektīgi apmānīja pretspēlētāju un trieca bumbu grozā no augšas. Turpinājumā Porziņģis palīdzēja komandai cīņā zem groziem, taču nopelnīja arī ceturto piezīmi, tiekot nomainīts, bet “Knicks” pēc trim ceturtdaļām atradās iedzinējos ar 72:84.
Atpakaļ laukumā latvietis devās ceturtā ceturkšņa ceturtajā minūtē, kad mājinieki atradās zaudētājos ar 79:94. Nākamās piecas minūtes Ņujorkas vienības labā punktus guva tikai Karmelo Entonijs un Porziņģis, amerikānim iemetot astoņus, bet latvietim pievienojot divus punktus. Tiesa, viesi vēl joprojām atradās vadībā ar 106:98. Līdz ceturtdaļas beigām Porziņģis pamanījās nopelnīt arī piekto piezīmi, bet “Knicks” piedzīvoja zaudējumu ar 101:112.
Porziņģis laukumā pavadīja 25 minūtes un 37 sekundes, kas bija nedaudz ilgāk kā savā debijas spēlē. Šajā laikā latvietis guva desmit punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas. Viņš realizēja četrus no sešiem divpunktu metieniem, divus no diviem soda metieniem, bet aizmeta garām četrus tālmetienus. Tāpat Porziņģa kontā trīs pārtvertas piespēles, četras kļūdas, piecas piezīmes, viens bloķēts metiens, bet vienu reizi bloķēja pašu Porziņģi.
Īpaši skaļas ovācijas latvietis izpelnījās trešajā ceturtdaļā, kad laukuma vidū atņēma bumbu Polam Milsepam, aizskrienot līdz grozam un ietriecot bumbu tajā.
Rezultatīvākais spēlētājs “Knicks” rindās bija Entonijs, kurš guva 25 punktus un savāca septiņas bumbas zem groziem, tiesa, viņš realizēja vien desmit no 27 metieniem no spēles. Centrs Lopess, kurš vasarā pievienojās “Knicks” kā brīvais aģents, pievienoja 18 punktus, bet ar desmit punktiem atzīmējās arī Kails O’Kvins, kuram arī desmit bumbas zem groziem.
Tikmēr “Hawks” komandā seši spēlētāji savāca vismaz desmit punktus, bet rezultatīvākais ar 23 punktiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm bija Džefs Tīgs.
Pagājušajā sezonā “Hawks” regulārajā sezonā sasniedza labāko uzvaru bilanci līgā, bet “Hawks” guva vien 17 uzvaras 82 mačos, kas bija sliktākais rādītājs vienības vēsturē.
Kā zināms, savā debijas mačā Porziņģis guva 16 punktus, bet “Knicks” trešdien izbraukumā ar 122:97 pieveica Milvoki “Bucks” klubu.
Nākamo spēli “Knicks” aizvadīs sestdien, kad savā laukumā uzņems Vašingtonas “Wizards”.