Porziņģim izcils sākums, “Knicks” nenotur pārsvaru (plus video) 0

Latvijas basketbola talants Kristaps Porziņģis svētdien aizvadīja izcilu pirmo spēles ceturtdaļu, kā arī bija tuvu savam karjeras rezultativitātes rekordam, jo sameta 28 punktus, taču tas neglāba Ņujorkas “Knicks” komandu no neveiksmes Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē pret Jūtas “Jazz” komandu.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā

“Knicks” komanda savā laukumā zaudēja ar 109:114 (30:20, 24:29, 26:29, 29:36).

Porziņģis otro maču pēc kārtas bija ļoti rezultatīvs, jo piektdien viņš iemeta 27 punktus. Latvieša rekords NBA ir 29 gūtie punkti, kurus viņš pērn sameta divos mačos, savukārt tagad viņš trīs reizes maču ir beidzis arī ar 28 punktiem.

Šoreiz Porziņģis aizvadīja ļoti labu mača sākumu, jo spēles ievadā nepilnās deviņās minūtēs guva 14 punktus, tiesa, “Knicks” komandai kārtējo reizi problēmas sagādāja aizsardzība, jo tā šosezon vēl ne reizi nav spējusi noturēt pretiniekus zem 100 gūtajiem punktiem.

Aizvadītajā mačā latvietis trāpīja septiņus no 11 divpunktu metieniem un trīs no septiņiem tālmetieniem, kā arī realizēja visus piecus “sodiņus”. Tāpat Porziņģis izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, bloķēja divus metienus, nopelnīja četras piezīmes un pieļāva divas kļūdas. Viņam esot laukumā “Knicks” iemeta un ielaida vienādu punktu skaitu, kas no sākumsastāva spēlētājiem gan bija sliktākais rādītājs šajā mačā.

“Knicks” rindās 28 punktus guva arī Karmelo Entonijs, kurš arī izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, bet Deriks Rouzs pievienoja 18 punktus.

Tikmēr “Jazz” rindās ar 28 punktu guvumu izcēlās Gordons Heivords, kuram šī bija pirmā spēle sezonā, jo oktobra sākumā viņš iedzīvojās rokas pirksta lūzumā. Savukārt Džordžs Hils uzvarētāju labā guva 23 punktus.

Spēles sākumā pamanāmākais laukumā bija tieši Porziņģis, kurš trāpīja trīs no četriem tālmetieniem, abus divpunktu metienus un vienīgo sodu, savācot 14 punktus, izcīnot divas atlēkušās bumbas, kā arī pieļaujot divas kļūdas. Pateicoties Porziņģa rezultativitātei “Knicks” spēles pirmajā nogrieznī ieguva desmit punktu pārsvaru (30:20).

Tiesa, otrajā ceturtdaļā latvietis spēlēja krietni mazāk, jo sākumā laukumā bija Ņujorkas kluba rezervisti, bet pēc tam Porziņģis tika nomainīts, jo viņš bija ticis jau pie trim personīgajām piezīmēm, tāpēc tika pietaupīts spēles izšķirošajai daļai. Tikmēr “Knicks” ne pārāk veiksmīgi aizvadīja pirmā puslaika beigas, pēc divām ceturtdaļām gan saglabājot vadību ar 54:49.

“Jazz” komanda arī pēc atpūtas turpināja pakaļdzīšanos, kamēr “Knicks” uzbrukumi arvien biežāk bija sasteigti un neprecīzi. Arī Porziņģim ar punktu gūšanu vairs tik labi nesekmējās, tiesa, viņš vienā no epizodēm lieliski nospēlēja aizsardzībā, skaisti bloķējot pretinieka metienu.

Vēl pirms pēdējās ceturtdaļas “Knicks” bija neliels pārsvars 80:78, tomēr pēdējo spēles daļu Jūtas komandas iesāka ļoti labi, pārņemot vadību ar deviņu punktu izrāvienu (87:80). “Knicks” centās glābt spēli, tomēr uzbrukums joprojām kliboja. Tuvojoties mača beigām pāris reizes nesekmīgus metienus izdarīja arī Porziņģis, kurš 74 sekundes pirms beigām ar diviem soda metieniem vēl panāca 99:106. Tomēr atlikušajā laikā “Jazz” noturējās, arī izmantojot “Knicks” rupju kļūdu. Tiesa, 16 sekundes pirms beigām Porziņģis ar “slam dunk” vēl saglabāja miniatūras cerības uz mājinieku izglābšanos, pēc tam viņš iemeta arī divus “sodiņus”, taču “Jazz” nesalūza un svinēja ceturto uzvaru šosezon septiņās aizvadītās spēlēs.

“Knicks” piedzīvoja ceturto neveiksmi sešās spēlēs, kas tai dod 12.vietu Austrumu konferencē, kamēr “Jazz” ar četriem panākumiem septiņās cīņās ir piektā Rietumu konferencē.

Nākamo maču “Knicks” aizvadīs trešdien mājās pret Bruklinas “Nets”.