EPA

Porziņģis 40 minūtēs iemet 20 punktus un izcīna 13 bumbas 0

Latviešu talantīgais basketbolists Kristaps Porziņģis svētdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlē guva 20 punktus un savāca 13 atlēkušās bumbas, kamēr viņa pārstāvētā komanda Ņujorkas “Knicks” piedzīvoja ceturto zaudējumu pēc kārtas.
“Knicks” savā laukumā ar 111:116 (25:21, 29:20, 23:28, 24:32, 10:15) pagarinājumā piekāpās Hjūstonas “Rockets”.
Šis bija ceturtais “Knicks” zaudējums pēc kārtas. Zīmīgi, ka pirms tam klubs uzvarēja četrās spēlēs pēc kārtas, savu pēdējo panākumu izcīnot tieši pret “Rockets”.
Savukārt “Rockets” pēdējās četrās spēlēs bija piedzīvojusi trīs zaudējumus, neveiksmju sēriju pārtraucot iepriekšējā mačā pret līgas vājāko komandu Filadelfijas “76ers”. Turklāt, spēlē pret “76ers” ar 50 punktiem izcēlās Hjūstonas vienības līderis Džeimss Hārdens.
Porziņģis šajā mačā laukumā pavadīja 40 minūtes un 42 sekundes, kas ir jauns viņa karjeras rekords. Šajā laikā latvietis realizēja astoņus no 12 divpunktu metieniem un visus četrus soda metienus, bet aizmeta garām savu vienīgo tālmetienu. Tāpat viņa rēķinā 13 atlēkušās bumbas, no kurām desmit izcīnītas aizsardzībā.
Porziņģis šajā duelī izcēlās arī ar vienu rezultatīvu piespēli, vienu pārtvertu piespēli un diviem bloķētiem metieniem. Tāpat viņš pieļāva divas kļūdas, vienu reizi tika bloķēts un nopelnīja piecas personiskās piezīmes.
“Knicks” vienībā šajā mačā rezultatīvākais bija Ārons Aflalo, kurš guva 31 punktu, kamēr 15 punkti Lensa Tomasa rēķinā, bet par punktu mazāk Kevinam Serafinam.
Tikmēr “Rockets” komandā šajā mačā ar 26 punktiem, septiņām bumbām zem groziem un deviņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Hārdens. Viņam ar 18 punktiem asistēja Markuss Torntons un Klints Kapela, kuram arī 11 atlēkušās bumbas.
“Knicks” šajā mačā lielākoties atradās vadībā, tomēr pēdējā ceturtdaļā izsēja vairāk nekā desmit punktu pārsvaru, kā dēļ viesi panāca papildlaiku. Tajā jau pārāki bija Hjūstonas basketbolisti, kuri izcīnīja uzvaru ar 116:111.
Kā ierasts, “Knicks” galvenais treneris Deriks Fišers, kuram šī bija simtā spēle NBA trenera karjerā, starta pieciniekā iekļāva Porziņģi. Salīdzinājumā ar iepriekšējo maču, šajā duelī slimības dēļ nepiedalījās Ņujorkas vienības lielākā zvaigzne Karmelo Entonijs, kura vietā spēli sāka Tomass.
Latvietis metienu pa grozu izdarīja jau pirmajā mača minūtē, tiesa, viņa raidījums bija neprecīzs. Turpinājumā viņš rezultatīvi asistēja Tomasam precīzā trīspunktu metienā, kā arī bloķēja “Rockets” centra spēlētāju Kapelu. Nākamajās minūtēs Porziņģis aktīvi cīnījās zem groziem, bet piektajā minūtē viņš guva savus pirmos punktus, panākot neizšķirtu 8:8. Tālāk latvietis izcēlās vēl ar divām aizsardzībā savāktām atlēkušajām bumbām, bet, pateicoties Ārona Aflalo desmit gūtajiem punktiem pirmajā ceturksnī, “Knicks” pēc ceturtdaļas atradās vadībā ar 25:21.
Otrā spēles nogriežņa sākumā “Knicks” vadību saglabāja, bet Porziņģis laukumā atgriezās ceturtdaļas sestajā minūtē, kad mājinieki bija priekšā ar 34:28. Ceturkšņa otrajā pusē latvietis bija redzamākais “Knicks” spēlētājs laukumā, būdams rezultatīvākais savā komandā gan gūstot punktus, gan cīnoties zem groziem. Ar savu otro precīzo divpunktu metienu ceturtdaļas devītajā minūtē viņš panāca 43:36, bet pusotru minūti pirms puslaika beigām ar soda metieniem Porziņģis panāca jau 51:37. Puslaika pēdējā minūtē latvietis tika nomainīts, otro spēles ceturtdaļu noslēdzot ar astoņiem punktiem un astoņām bumbām zem groziem, bet “Knicks” atradās vadībā ar 54:41.
Otro puslaiku “Knicks” vienība iesāka Porziņģim atrodoties laukumā. Trīs minūšu laikā “Rockets” pietuvojās līdz sešu punktu atstarpei, tomēr latvietis ar precīziem soda metieniem panāca 58:50. Tāpat sekmīgi Ņujorkas vienībā turpināja spēlēt Aflalo, kurš ar Porziņģi bija vienīgie mājinieku basketbolisti, kuri trešā ceturkšņa pirmajā pusē bija guvuši punktus.
Ceturtdaļas otro pusi Porziņģis iesāka ar sev raksturīgo “slam dunk”, kas izdarīts pielabojot komandas biedra neprecīzo metienu. Turpinājumā viesi spēja pietuvoties līdz divu punktu atstarpei, rezultāta tablo vēstot 64:66. Tiesa, Ņujrokas vienība pamazām sāka atgūt izsēto pārsvaru un nedaudz vairāk kā minūti pirms ceturkšņa beigām ar skaistu “alley-oop” metienu Porziņģis panāca 75:68. Latvietis nomainīts tika vien ceturkšņa pēdējās sekundēs, bet spēles nogriezni “Knicks” noslēdza atrodoties vadībā ar 77:69.
Ceturtās ceturtdaļas sākumā Porziņgis guva vēl divus punktus, bet “Knicks” turpināja turēties desmit punktu attālumā no saviem pretiniekiem. Tikmēr ceturtajā minūtē vēl viens NBA debitants Džerians Grānts panāca 88:75, kamēr latvietis devās atpūsties uz rezervistu soliņa. Turpinājumā ceturkšņa vidū viesiem izdevās 12 punktu izrāviens, kas ļāva panākt rezultātu 89:91. Vairs tikai divu punktu pārsvars Fišeram lika ņemt minūtes pārtraukumu, pēc kura laukumā atgriezās Porziņģis, kurš četras ar pus minūtes pirms pamatlaika beigām panāca 95:89.
Tiesa, “Rockets” ātri sadeldēja deficītu un pusminūti pirms finālsvilpes panāca neizšķirtu 101:101. Nākamajā uzbrukumā Tomasam bija iespēja mājiniekiem panākt uzvaru, tomēr viņa metiens bija neprecīzs. Ar to pašu otrā laukuma galā divas sekundes desmitdaļas līdz ceturtdaļas beigām atbildēja Hārdens, tādejādi komandām uzvarētāja noskaidrošanai bija jāaizvada piecu minūšu papildlaiks.
Arī pagarinājumā pirmos punktus “Knicks” labā guva Porziņģis, kurš panāca 103:103. Turpinājumā gan mājinieki nonāca iedzinējos ar pieciem punktiem, tomēr divas minūtes pirms papildlaika beigām Ņujorkas vienība panāca neizšķirtu 109:109. Nākamajā pusminūtē komandas apmainījās precīziem divpunktu metieniem, bet 72 sekundes pirms pagarinājuma beigām tālmetienu realizēja “Rockets” spēlētājs Trevors Ariza. Pēdējā minūtē neprecīzi no tālienes bija “Knicks” basketbolisti Lengstons Gelovejs un Hosē Kalderons, kas neļāva panākt neizšķirtu. Papildlaika pēdējā sekundē Torntons realizēja divus soda metienus, nodrošinot savai komandai uzvaru ar 116:111.
“Knicks” ar astoņiem panākumiem 18 spēlēs ieņem 11.vietu Austrumu konferencē, kamēr “Rockets” ar septiņām uzvarām 17 mačos ir desmitajā pozīcijā Rietumu konferencē.
Nākamo spēli “Knicks” aizvadīs trešdien savā laukumā pret līgas antirekordu sasniegušo “76ers”, bet divas dienas vēlāk ņujorkieši spēlēs ar Bruklinas “Nets”.