AP/Scanpix

Porziņģis ar ”double-double” palīdz ”Knicks” gūt pārliecinošu uzvaru 0

Latvijas basketbola zvaigzne Kristaps Porziņģis pirmdien aizvadīja teicamu spēli, jo pirmo reizi šajā sezonā tika pie “double-double”, palīdzot Ņujorkas “Knicks” komandai Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mājas spēlē ar 93:77 (15:23, 21:16, 31:12, 26:26) sagraut Dalasas “Mavericks” basketbolistus.

Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

Porziņģis guva 24 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, pirmo reizi sezonā sasniedzot divciparu skaitļus divos statistikas rādītājos.

Viens no “Knicks” līderiem spēlēja 36 minūtes un 23 sekundes, kas viņam arī ir lielākais spēles laiks šajā sezonā. No spēles Porziņģis realizēja 50% metienus, trāpot sešus no 11 divpunktniekiem un divus no pieciem tālmetieniem, bet no soda metiena līnijas bija simtprocentīgi precīzs, trāpot sešus no sešiem metieniem.

Tāpat latvietis izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas pie sava groza un divas pie pretinieku groza, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, bloķēja vienu metienu, pieļāva vienu kļūdu un nopelnīja trīs piezīmes, bet laikā, kamēr viņš bija laukumā “Knicks” sameta par 16 punktiem vairāk nekā ielaida.

Uzvarētājiem 24 punktus guva arī Karmelo Entonijs, savukārt rezervists Džastins Holidejs guva 16 punktus, bet viņam esot laukumā Ņujorkas klubs guva par 30 punktiem vairāk nekā ielaida.

Tikmēr šo sezonu slikti sākušās “Mavericks” rindās ar 20 punktiem izcēlās Herisons Bārnss, bet Hosē Huans Barea sameta 17 punktus. Dalasas komandai nācās iztikt bez diviem saviem līderiem, jo veselības problēmu dēļ laukumā nevarēja doties vācietis Dirks Novickis, kā arī pieredzējušais Derons Viljamss.

Ņujorkas komanda pārtrauca divu neveiksmju sēriju un tika vien pie ceturtās uzvaras desmit aizvadītos mačos, bet “Mavericks” zaudēja septīto reizi deviņos mačos.

“Knicks” izcīnīja savu pārliecinošāko uzvaru šajā sezonā, taču spēli laukuma saimnieki sāka ļoti slikti un pirmās ceturtdaļas vidū bija iedzinējos ar 11:21. Pirms tam Porziņģis bija realizējis brīvu tālmetienu, tomēr tā bija viena no retajām reizēm, kad “Knicks” uzbrukumu spēja noslēgt ar pārdomātām darbībām. Četras minūtes pirms ceturtdaļas beigām Porziņģis tika nomainīts, savukārt aizsardzībā laukuma saimniekiem tā arī neizdevās apturēt pretiniekus. Pirmajā ceturtdaļā “Knicks” spēlētāji pieļāva piecas kļūdas.

Spēles otrajā nogrieznī “Knicks” rezultāta starpību, pateicoties tieši Porziņģa pāris veiksmīgiem uzbrukumiem, spēja samazināt. Latvietis vienā no epizodēm skaisti apspēlēja savu sedzēju un iemeta pustālo metienu, kā arī bija precīzs no soda metienu līnijas, samazinot starpību līdz minimumam (29:30), bet vēl nedaudz vēlāk latvietis panāca arī izlīdzinājumu (33:33).

Tiesa, ceturtdaļas beigās “Mavericks” spēja atgūt nelielu pārsvaru. Porziņģis pirmajā puslaikā guva 13 punktus un izcīnīja piecas atlēkušās bumbas.

Krasi atšķirīga bija spēles otrā puse, jo “Knicks” laukumā atgriezās krietni apņēmīgāki. Beidzot spēle “aizgāja” arī komandas līderim Entonijam, kurš pirmajā puslaikā guva vien četrus punktus, bet trešajā trešdaļā iemeta 16, savukārt “Knicks” veica iespaidīgu izrāvienu 25:2, pārņemot iniciatīvu.

Porziņģis trešajā ceturtdaļā iemeta četrus soda metienus, savukārt pēdējās ceturtdaļas pirmajā pusē viņš vēl trāpīja trīs metienus, no tiem vienu no trīspunktu līnijas, kā arī izcīnīja vairākas atlēkušās bumbas, nodrošinot sev “double-double”. “Knicks” tuvojoties cīņas beigām bija ieguvusi pietiekami lielu pārsvaru, lai pēdējās minūtes laukumā laistu rezervistus, tāpēc viens no mača varoņiem Porziņģis spēles beigām sekoja labā noskaņojumā esot uz rezervistu soliņa.

Porziņģis piekto reizi pēdējos sešos mačos guva 20 vai vairāk punktus, taču pirmo reizi šosezon izcīnīja vismaz desmit atlēkušās bumbas. Iepriekšējos deviņos mačos viņš trīs reizes bija ticis pie astoņām atlēkušajām bumbām.

Šosezon vidēji mačā latvietis ir guvis 19,3 punktus un izcīnījis 6,8 atlēkušās bumbas zem groziem.

“Knicks” ar četrām uzvarām desmit mačos ieņem 11.vietu Austrumu konferences kopvērtējumā, kamēr “Mavericks” ar diviem panākumiem deviņās spēlēs ir Rietumu konferences pirmspēdējā, 14.vietā.

Nākamo maču “Knicks” vienība aizvadīs trešdien, kad uzņems Detroitas “Pistons”, bet ceturtdien viesosies pie Vašingtonas “Wizards”.

Porziņģis NBA pārsteidzoši debitēja pērn, kad viņš 72 mačos izcēlās caurmērā ar 14,3 punktiem un 7,3 atlēkušajām bumbām, kā arī 1,9 bloķētiem metieniem. Latvietis iemantoja milzu popularitāti ne tikai “Knicks” fanu vidū, bet arī visā līgā.