Sports
Basketbols

Porziņģis ar leģendārā Kruifa dēlu kļūst par investoriem jaunuzņēmumā0


Kristaps Porziņģis
Kristaps Porziņģis
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Latvijas basketbola zvaigzne Kristaps Porziņģis un Nīderlandes futbola leģendas Johana Kruifa dēls Jordi Kruifs, kurš ar savulaik spēlējis holandiešu valstsvienības rindās, investējuši Izraēlas un ASV sporta savainojumu novēršanas tehnoloģiju jaunuzņēmumā “Zone7”.

Kopumā “Zone7” starta kapitālā piesaistījis 2,5 miljonus dolāru (2,2 miljonus eiro), teikts otrdien publiskotajā uzņēmuma paziņojumā.

Kapitāla piesaistē piedalījušies arī investīciju uzņēmumi “Resolute Ventures”, “UpWest”, “Amicus Capital”, “Dave Pell” un “PLG Ventures”.

“Tikt savainotam ir rūgtākā pieredze, ko var gūt jebkurš sportists,” norāda Porziņģis, kurš Ņujorkas “Knicks” komandas sastāvā piedzīvoja ceļgala krustenisko saišu plīsumu. “”Zone7″ tehnoloģija ir ārkārtīgi iespaidīga, un tai ir potenciāls uz visiem laikiem mainīt sporta vidi.”

“Zone7” izstrādātā tehnoloģija savienojas ar medicīnas un sportistu veiktspējas datiem un izmanto mākslīgā intelekta vadītu sakritību atpazīšanu, lai noteiktu traumu riskus un izstrādātu simulācijas, kā treniņu un darba izmaiņas varētu ietekmēt veiktspēju un traumas.

Saistītie raksti

Pēc tam uz mobilajām ierīcēm tiek nosūtītas vienkāršas un realizējamas rekomendācijas, lai treneri un ārsti spētu pieņemt reāllaika lēmumus, skaidro uzņēmums.

Šo platformu jau izmanto ASV beisbola līgas, Spānijas augstākās futbola līgas, Čempionu līgas un olimpiskās komandas.

“Zone7” vēsta, ka uzņēmums ievērojamu popularitāti profesionālajā sportā guva pēc tam, kad tā izstrādātās tehnoloģijas izmantojošās futbola komandas uzrādīja traumu skaita kritumu par 75%.

LA.lv