Sports
Basketbols

Porziņģis atgriežas ierindā, kā pēdējo atskaita Gromovu 16

foto – Edijs Pālens/LETA

Pēc tam, kad pirmdien jau prognozējami no sastāva tika atbrīvots centra spēlētājs Iļja Gromovs, kļuvis oficiāli zināms Latvijas vīriešu basketbola izlases sastāvs Eiropas čempionātam.

Pirmdien Latvijas izlase savstarpēji aizvadīja neoficiālu treniņspēli, kurā sastāvi regulāri mainījās. Šajā treniņā sākotnēji piedalījās arī Kristaps Porziņģis, tomēr pēc tam viņš ilgu laiku vairs laukumā nedevās, turot ledu pie iepriekš traumētā ceļgala.

Pēc treniņa izlases galvenais treneris Bagatskis pateicās Gromovam par pēdējo nedēļu darbu ar izlasi. Valstsvienība uz Turciju lidos trešdien, bet līdz tam trenēties vairs nav plānojusi, savukārt pirmā spēle kontinenta meistarsacīkstēs gaidāma piektdien.’

Porziņģis celi traumēja 19.augustā notikušajā pārbaudes spēlē ar Lietuvu un pēc tam pilnvērtīgi nav trenējies. Kā svētdien ziņoja Latvijas Basketbola savienība (LBS), izlases lielākā zvaigzne Porziņģis nedēļas nogalē vēl neiesaistījās kontakta cīņā un pirmdien viņam tiks veikta medicīniska pārbaude.

Iepriekš svētdien no izlases kandidātu loka tika atskaitīts debitants Artūrs Ausējs, kā arī ilgstoši traumu ārstējošais Ojārs Siliņš, līdz ar to komandas sastāvā pirms pirmdien aizvadītā pēdējā treniņa Latvijā bija palikuši 13 spēlētāji. Aģentūra LETA jau svētdien prognozēja, ka Gromovs, iespējams, līdz pirmdienai sastāvā tika paturēts, lai būtu pilnvērtīgs pēdējais treniņš, ja tajā tomēr nevarētu piedalīties Porziņģis.

Latvijas izlases kapteinis Jānis Blūms spēlēs jau septītajā Eiropas čempionāta finālturnīrā pēc kārtas, jo viņš piedalījies katrās sacīkstēs kopš 2005.gada. Līdzīga statistika ir arī Kristapam Janičenokam, tomēr viņš veselības problēmu dēļ izlaida 2011.gada sacensības.’

Ceturto reizi Eiropas čempionātā piedalīsies Dairis Bertāns, Jānis Strēlnieks un Mārtiņš Meiers, otro reizi to darīs Dāvis Bertāns, Jānis Timma un Žanis Peiners, bet kā debitanti izlasē būs Porziņģis, Rolands Šmits, Andrejs Gražulis un Aigars Šķēle, tiesa, pēdējais no viņiem pērn sacentās olimpiskajā kvalifikācijā.

Īpaši pieminēšanas vērts ir jaunākais no brāļiem Bertāniem, jo viņš izlasē atgriezies pēc sešu gadu pārtraukuma. Tikmēr Porziņģis pirms debijas Eiropas čempionātā izlasē būs aizvadījis vien divas spēles, jo pēdējās nedēļās viņam traucēja trauma. Tāpat, sastāvā esot Porziņģim, Latvijas izlase vēl nav zaudējusi.

Saistītie raksti

Blūms līdz šim Latvijas izlasē aizvadījis 146 spēles un Eiropas čempionāta laikā, visticamāk, pakāpsies uz otro vietu statistikā, apsteidzot Aigaru Vītolu (147) un Robertu Štelmaheru (151). Pēc tam viņam priekšā būs vien rekordists Uvis Helmanis, kurš savas karjeras laikā valstsvienībā piedalījās 184 mačos.

Gatavojoties Eiropas čempionātam, Latvijas izlase aizvadīja septiņas oficiālas pārbaudes spēles, kurās tika gūtas piecas uzvaras. Šobrīd Latvijai ir četru uzvaru sērija.

Eiropas čempionāts notiks no 31.augusta līdz 17.septembrim un Latvijas izlase apakšgrupu turnīru aizvadīs Stambulā, spēlējot D apakšgrupā kopā ar Riodežaneiro olimpisko spēļu sudraba medaļnieci Serbiju, mājinieci Turciju, Krieviju, Beļģiju un Lielbritāniju.

LA.lv