Sports
Basketbols

Porziņģis atguvis NBA rekordu1


Kristaps Porziņģis atkal kļuvis par viena NBA rekorda īpašnieku.
Kristaps Porziņģis atkal kļuvis par viena NBA rekorda īpašnieku.
Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Latvijas basketbola zvaigzne Kristaps Porziņģis atguvis kādu NBA rekordu, kura īpašnieks viņš bija 2018.gada februārī, bet ārstējot ceļgala traumu to zaudēja.

NBA ir kā traka uz dažāda veida statistiku, līdzjutējiem piedāvājot neskaitāmus sasniegumus un skaitļu faktus. Pērn februārī Porziņģis kļuva par viena NBA rekorda īpašnieku, jo 15 spēlēs pēc kārtas realizēja vismaz vienu trīspunktu metienu un izdarīja vismaz vienu bloķētu metienu.

Tobrīd latvietis pārspēja savu vienaudzi Karlu Entoniju Taunsu no Minesotas “Timberwolves” un kādreizējo līgas zvaigzni Krisu Vēberu, kuriem bija 14 šādu spēļu sērija.

Līdz traumas gūšanai Porziņģis rekordu bija palielinājis līdz 17 spēlēm, taču tad sarāva ceļgala krusteniskās saites un 20 mēnešus bija spiests palikt bez basketbola. Šajā laikā Porziņģis arī zaudēja NBA rekordu, jo 19 mačos pēc kārtas vismaz pa vienam precīzam “trejacim” un bloķētam metienam iespēja Brūkss Lopess no Milvoki “Bucks”.

Tagad Porziņģis šo rekordu ir atguvis. Atlabšanas procesā liepājnieks nomainīja komandu, no Ņujorkas “Knicks” pārceļoties uz Dalasas “Mavericks”, kur teicami sācis sezonu, trīs mačos izceļoties ar vidēji 26,3 punktiem spēlē. Katrā no šīm trim spēlēm grozā lidoja arī vismaz viens tālmetiens, kā arī vismaz reizi pretiniekam tika uzlikts “jumtiņš”.

Saistītie raksti

“Mavericks” sezonu sākusi ar divām uzvarām trīs spēlēs, nākamo maču aizvadot naktī uz trešdienu, viesojoties pie Denveras “Nuggets”.

LA.lv