Reuters/Scanpix

Porziņģis atkal rezultatīvākais, “Knicks” atkal zaudējums 0

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis ceturtdien guva 18 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas NBA regulārā čempionāta mačā, bet viņa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” komanda izbraukumā ar 95:110 (23:37, 23:30, 22:18, 27:25) piekāpās Portlendas “Trail Blazers”.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību

“Knicks” komanda spēles pirmās sešas minūtes turējās līdzās pretiniekiem, bet jau otrajā ceturtdaļā iekrāja 20 punktu deficītu. Līdz ceturtās ceturtdaļas otrajai pusei “Trail Blazers” pārsvars tika samazināts uz pusi, taču mača nogalē mājinieki atjaunoja pārsvaru un svinēja drošu uzvaru.
“Knicks” šis bija ceturtais zaudējums pēc kārtas un septītais pēdējo astoņu maču laikā.

Porziņgis šoreiz laukumā bija 37 minūtes, kuru laikā iemeta astoņus no 16 divpunktu metieniem un divus no trim soda metieniem, bet bija pagalam neprecīzs aiz tālmetienu līnijas, jo aizmeta garām piecus trejačus.
Tāpat viņam deviņas atlēkušās bumbas, trīs bloķēti metieni, viena pārtverta piespēle, divas kļūdas un divas piezīmes. “Knicks” ar Porziņģi laukumā ielaida par 15 punktiem vairāk, nekā iemeta, kas bija sliktākais rādītājs komandā.

Porziņģis ar 18 punktiem bija rezultatīvākais “Knicks” rindās, 16 punktus iemeta Kortnijs Lī, 14 punkti un astoņas atlēkušās bumbas lietuvietim Mindaugam Kuzminskam, 13 punkti Čeisonam Rendlam, bet ar desmit punktiem un astoņām bumbām zem groziem atzīmējās Villijs Ernangomess.
Tikmēr pretiniekiem uzvaru ar 30 punktiem kaldināja Demjens Lilards, 20 punkti Sīdžejam Makolumam, bet ar 16 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām izcēlās Jusufs Nurkičs.

Traumu dēļ “Knicks” komandai šajā spēlē nevarēja palīdzēt Karmelo Entonijs, Deriks Rouzs un Lenss Tomass, kamēr ilgstoši savainojumu ārstē Žoakims Noā. Rouzs un Tomass attiecīgi labās kājas un gurna savainojumus guva spēlē pret Jūtas “Jazz”, bet Entonijs šodien palika malā, jo viņam sāpēja kreisās kājas ceļgals.

“Knicks” ar 72 spēlēs izcīnītām 27 uzvarām Austrumu konferences kopvērtējumā ieņem 12.vietu un vairs reāli nepretendē uz iekļūšanu izslēgšanas turnīrā, kamēr “Trail Blazers” ar 33 uzvarām 71 duelī ir devītā Rietumu konferencē un turpina cīņu par “play-off”.

Nākamo maču “Knicks” aizvadīs sestdien, kad viesos gaidāma tikšanās ar Dāvja Bertāna pārstāvēto Sanantonio “Spurs”. Bertāns ceturtdien palika uz rezervistu soliņa, bet “Spurs” savā laukumā ar rezultātu 97:90 (27:22, 24:20, 23:27, 23:21) pārspēja Memfisas “Grizzlies”.