New York Knicks’ Kristaps Porzingis, left, shoots over Denver Nuggets’ Wilson Chandler, center, and Nikola Jokic, right, during the second half of an NBA basketball game Monday, Oct. 30, 2017, in New York. The Knicks won 116-110. (AP Photo/Frank Franklin II)

Porziņģis atklāj, kas ļāvis sezonu sākt tik izcili 0

Porziņģis atklāj, kas ļāvis sezonu sākt tik izcili

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Vasarā ieguldītais darbs devis lielāku pārliecību laukumā, pēc karjeras rekorda sasniegšanas pirmdien pauda Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienības Ņujorkas “Knicks” zvaigzne Kristaps Porziņģis.

LETA jau vēstīja, ka Porziņģis pirmdien guva 38 punktus, kas ir jauns viņa karjeras rezultativitātes rekords, bet “Knicks” komanda savā laukumā ar 116:110 (35:25, 30:18, 19:38, 32:29) pieveica Denveras “Nuggets”, izcīnot trešo uzvaru pēc kārtas.

Porziņģa iepriekšējais rezultativitātes rekords tika uzstādīts pagājušā gada novembrī, kad viņš iemeta 35 punktus mačā pret Detroitas “Pistons”. Tāpat latvietis jau piektajā no šīs sezonas sešām spēlēm iemetis vismaz 30 punktus. Nekas tāds sezonas ievadā “Knicks” vēsturē vēl nebija padevies kādam basketbolistam.

“Domāju, ka spēks man daudz palīdz. Man vienkārši ir ritms visiem metieniem,” pēc mača Porziņģis pauda, ka daudz palīdzējis lielais vasarā ieguldītais darbs. “Kaut daudzos metienos ir pretdarbība, esmu spējīgs tos realizēt pat pēc kontakta. Esmu pārliecinātāks par sevi.”

“Knicks” šajā mačā aizvadīja lielisku pirmo puslaiku, ko, demonstrējot teicamu komandas basketbolu, noslēdza ar 22 punktu pārsvaru (65:43), tomēr otrā puslaika ievadā mājinieku sniegums bija pamatīgi pasliktinājies, kas Denveras vienībai ļāva veikt 27:2 izrāvienu un pat izvirzīties vadībā.

Tomēr spēles izskaņā “Knicks” realizēja svarīgus metienus, nosargājot uzvaru. Ceturtajā ceturtdaļā Porziņģis sameta desmit no saviem punktiem.

“Mēs vienkārši saglabājām mieru un spēlējām savu spēli,” Porziņģi citē “Newsday”.

“Mūsu aizsardzība palika vienota un nebijām patmīlīgi, strādājot smagi,” latvietis pauda par komandas uzvaru. “Esam sapratuši, ka varēsim uzvarēt vien tad, ja 48 minūtes strādāsim aizsardzībā.”

Šajā sezonā Porziņģis vidēji iemetis 29,3 punktus, kas viņam dod trešo vietu līgas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā.

“Cenšos būt agresīvs un darīt lietas, kuras māku. Zinu, ka varu būt labs uzbrukumā un cenšos ienest enerģiju arī aizsardzībā,” pauda latvietis.

Pēc spēles arēnā skatītāji saukuši “MVP”, norādot, ka Porziņģis ir vērtīgākais spēlētājs. Kad Porziņģim žurnālisti jautāja, vai viņš dzirdējis šos saucienus, latvietis atbildēja “nē” un tad no visas sirds pasmaidīja.

“Tas ir traki, bet domāju, ka viņš būs jāapspriež kā MVP balvas kandidāts. Viņam noteikti jābūt kandidātam, jo viņš šādi spēlē katru vakaru. Viņš paveic apbrīnojamu darbu,” pauda vēl viens “Knicks” spēlētājs Eness Kanters. “Viņš neņem brīvus vakarus. Ne tikai laukumā, bet arī ārpus tā, cenšoties visiem palīdzēt.”

“Mēs turpināsim piegādāt bumbu, kamēr viņš būs tik produktīvs,” par latvieti teica komandas biedrs Tims Hārdevejs juniors. “Bija patīkami būt uz laukuma tajā laikā, kamēr viņš šādi spēlē.”

Ņujorkas komandas basketbolisti šo sezonu sāka ar trim zaudējumiem pēc kārtas, taču nu ir trīs panākumu sērija, kas ļauj iesaistīties cīņā par Austrumu konferences pirmo astoņnieku.

Nākamo maču “Knicks” aizvadīs trešdien, kad savā laukumā gaidāma tikšanās ar Hjūstonas “Rockets”, bet piektdien un svētdien turpat būs jāspēkojas arī ar Fīniksas “Suns” un Indiānas “Pacers”.