×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
17. jūlijs, 2017
Drukāt

Porziņģis: “Esmu šeit, ķeramies pie darba!”

foto - Edijs Pālens/LETAfoto - Edijs Pālens/LETA

Latvijas basketbola valstsvienība šodien aizvadīja pirmo treniņu, sākot gatavošanos Eiropas čempionāta finālturnīram.

Kā solījis, valstsvienības pirmajā treniņā piedalījās arī Latvijas labākais basketbolists Kristaps Porziņģis, kurš darbojās kopējā garo spēlētāju grupā – vispirms basketbola zālē, bet treniņa otrajā daļā svaru zālē. “Esmu šeit, ķeramies pie darba!,” citreiz runīgais Porziņģis izlases darba cēliena sākumā bija visai lakonisks.
Liepājnieks atzina, ka nevēlas runāt par “Knicks” nometnē notiekošo un šādā brīdī pateikt ko lieku. “Pēdējā laikā notikumiem Ņujorkā esmu sekojis līdzi no Latvijas. Šo laiku pavadīju Liepājā, trenējos un pašlaik gribu koncentrēties izlases darbam. Pirmie iespaidi? Prieks būt atpakaļ Eiropas basketbola vidē. Ir daudz vingrinājumi, kas ir tendēti uz Eiropas basketbolu, ir saplānots, kā ielikt fizisko bāzi. Amerikā sagatavošanās posma pats sākums ir mazliet citādāks,” piebilda Porziņģis.

Nākamās desmit dienas Latvijas basketbola spožākā zvaigzne, kuru ikdienā pavadīs arī miesassargs, būs valstsvienības rīcībā, bet pēc tam uz desmit dienām dosies uz NBA labdarības spēli Johanesburgā (DĀR), kur Pasaules komandas sastāvā varēs uzspēlēt kopā ar vienu no saviem bērnības basketbola elkiem vācieti Dirku Novicki. Augusta sākumā Porziņģis būs atpakaļ izlasē un 11. augustā pārbaudes spēlē pret Poliju cer būt laukumā.

Pirmajā treniņā 14 spēlētāji

Latvijas izlases pirmajā treniņā vel nepiedalījās virknē komandas vadošo spēlētāju. Jānis Strēlnieks, Dairis Bertāns un Jānis Timma vēl trenējas pēc individuālas programmas un izlasei pievienosies 31. jūlijā pēc komandas atgriešanās no pirmajām pārbaudes spēlēm Somijā. Dāvis Bertāns ar nelielu cirkšņa savainojumu nupat beidzis dalību NBA Vasaras līgā Lasvegasā un valstsvienības darbā iekļausies 7. augustā – nedēļu pēc savām kāzām.
Pirmajā treniņā “Elektrum” sporta centrā treneru Aināra Bagatska un Artūra Rubeņa-Visocka vadībā piedalījās 14 spēlētāji – Jānis Blūms, Žanis Peiners, Aigars Šķēle, Kristaps Janičenoks, Dāvis Lejasmeiers, Artūrs Ausējs, Jānis Bērziņš, Klāvs Čavars, Ojārs Siliņš, Mārtiņš Meiers, Iļja Gromovs, Andrejs Gražulis, Rolands Šmits un Kristaps Porziņģis.

Paldies Bērziņam un Freimanim par iepriekš paveikto

No sākotnēji paplašinātajā sarakstā iekļautajiem spēlētājiem uz izlasi netika aicināti Kaspars Bērziņš un Rolands Freimanis, bet Ingus Jakovičs palūdzis sevi neaicināt, lai individuāli labāk sagatavotos sezonai.

“Paplašinātais kandidātu saraksts vēl nenozīmē to, ka visi tajā iekļautie spēlētāji tiks aicināti uz treniņiem. Paldies Kasparam Bērziņam un Rolandam Freimanim par darbu, ko viņi darījuši iepriekš. Arī par tām uzvarām, kuras bez viņiem nebūtu izcīnītas. Sportā nekas nav garantēts un ja pieredzējušam spēlētājam nevar iedot pietiekami daudz minūtes laukumā, labāk dot vietu kādam jaunajam. Tas ir mans lēmums,” atklāja valstsvienības galvenais treneris Ainārs Bagatskis.

Vienīgais spēlētājs no aicinātājiem, kuru Bagatskis gribēja redzēt un tomēr neiraudzīja pirmajā treniņā un šīs vasaras komandā, bija izlasei atteikušais Anžejs Pasečņiks. “Taktiskā ziņā tas nemaina neko, mums joprojām ir daudzi spēlētāji centra spēlētāja pozīcijā vai blakus tai. Mans uzdevums ir izmantot esošo spēlētāju talantu uzbrukumā, panākt konsekventu darbību aizsardzībā un veikt pareizas šo spēlētāju rotācijas spēles laikā,” piebilda Bagatskis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+