Foto – AP/LETA

Porziņģis fantastiskā spēlē gūst 35 punktus, labo savu NBA karjeras rekordu un palīdz ”Knicks” gūt smagu uzvaru 0

Latvijas basketbola spīdeklis Kristaps Porziņģis trešdien parādīja izcilu sniegumu, gūstot 35 punktus un labojot savu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) rezultativitātes rekordu, kā arī palīdzot Ņujorkas “Knicks” komandai tikt pie uzvaras grūtā cīņā ar Detroitas “Pistons” komandu.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli”

Porziņģis 25 punktus sameta jau pirmajā puslaikā, bet “Knicks” savā laukumā svinēja panākumu ar 105:102 (29:27, 25:22, 27:25, 24:28).

Līdzšinējais latvieša rekords NBA bija 29 gūtie punkti, kurus viņš iepriekšējā sezonā sameta divos mačos, bet šosezon viņš vienā spēlē bija guvis 28 punktus, kurus divas reizes sakrāja arī pērn.

Aizvadītajā mačā Porziņģis spēlēja 40 minūtes un vienu sekundi, no spēles trāpot 13 no 22 metieniem. Viņš realizēja desmit no 15 divpunktniekiem, trīs no septiņiem trejačiem un sešus no septiņiem “sodiņiem”.

Tāpat viņš izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, bloķēja vienu metienu, pārtvēra vienu bumbu, pieļāva kļūdu un nopelnīja divas piezīmes. Porziņģim esot laukumā “Knicks” guva par 16 punktiem vairāk nekā ielaida, kas bija labākais rādītājs komandā.

Zīmīgi, ka Porziņģis laboja arī NBA spēlējušo latviešu NBA rezultativitātes rekordu, jo savulaik Andris Biedriņš 2006.gadā pret Denveras “Nuggets” guva 31 punktu.

Uzvarētājiem šajā mačā 22 punktus sameta arī Karmelo Entonijs, Deriks Rouzs pievienoja 15 punktus, bet Žoakims Noā izcēlās ar septiņiem punktiem un 15 atlēkušajām bumbām. Tikmēr “Pistons” rindās Kenteviuss Koldvels-Poups guva 21, bet Tobiass Heriss 19 punktus.

Spēles sākumā nelielu pārsvaru ieguva “Pistons” (8:3), taču Porziņģis pretiniekiem neļāva nekur tālu atrauties un ceturtdaļas vidū panāca izlīdzinājumu (11:11), bet vēl nedaudz vēlāk ar tālmetienu vadībā izvirzīja jau mājiniekus (16:14). Tobrīd viņš bija guvis deviņus punktus, tātad vairāk nekā pusi no “Knicks” gūtajiem.

Arī turpinājumā latvietis laukumā “uguņoja”, jo īpaši spilgti otrajā ceturtdaļā. “Pistons” uz brīdi bija atguvuši vadību (33:29), tomēr atkal teicams bija latvietis. Vienā no šīs spēles skaistākajām epizodēm viņš ātrā pretuzbrukumā saņēma teicamu piespēli no Brendona Dženingsa un trieca bumbu grozā no augšas, piespiežot pretinieku arī pārkāpt noteikumu, bet pēc realizēta “sodiņa” laukuma saimnieki izvirzījās vadībā ar 36:33.

Jau nākamajā uzbrukumā Porziņģis iemeta savu otro trejaci spēlē, bet drīz vien uz neilgu laiku viņam tika dota atpūta. Puslaika beigās latvietis gan atgriezās laukumā un turpināja terorizēt pretinieku aizsardzību, iemetot vēl pāris divpunktu metienus, kā arī realizējot kārtējos divus “sodiņus”. Zīmīgi, ka pēdējā sekundē viņš varēja gūt vēl divus punktus, taču pēc atlēkušās bumbas izcīnīšanas bumba šoreiz lidoja garām mērķim. Tiesa, “Knicks” tobrīd bija vadībā ar 54:49.
Pirmajā puslaikā nospēlētās 20 minūtēs Porziņģis no spēles bija trāpījis deviņus no 12 metieniem, tostarp divus no trim tālmetieniem.

Cīņas otrajā pusē Latvijas basketbola talants vairs tik produktīvs nebija, jo garām mērķim lidoja vairāki tālmetieni, taču tas netraucēja viņam labot savu karjeras rezultativitātes rekordu. Pēc viena no neprecīzajiem tālmetieniem Porziņģis pats izcīnīja atlēkušo bumbu un pēc tam to trieca grozā no augšas, bet vēlāk ar pustālu metienu viņš panāca 73:61 “Knicks” labā, tobrīd atkārtojot savu rezultativitātes rekordu.

Tikmēr sev līdz šim maģisko 30 punktu robežu viņš pārsniedza pēdējās ceturtdaļas sākumā ar pustālo metienu, panākot 85:76 laukuma saimnieku labā.

Nepilnas piecas minūtes pirms pamatlaika beigām pret latvieti, kurš devās uz grozu, rupji nospēlēja Markuss Moriss, taču Porziņģis iemeta vienu no diviem soda metieniem. Tiesa, viņš tūdaļ reabilitējās ar precīzu tālmetienu, panākot 100:89 “Knicks” labā.

Atlikušajā laikā Porziņģis sajūsmināja publiku arī ar skaisti bloķētu metienu, lai gan punktus gūt viņam vairs neizdevās. Tikmēr “Knicks” savu pārsvaru bija zaudējuši un mača izskaņa bija saspringta, jo “Pistons” pēc Isa Smita tālmetiena 31 sekundi pirms beigām bija pietuvojušies līdz viena precīza divpunktu metiena attālumam (102:104). Nākamajā uzbrukumā “Knicks” no spēles punktus neguva, bet Rouzs iemeta vienu no diviem soda metieniem, savukārt “Pistons” pēdējā uzbrukumā netrāpīja tālmetienu.

“Knicks” izcīnīja otro uzvaru pēc kārtas un revanšējās “Pistons” basketbolistiem par neveiksmi abu komandu iepriekšējā mačā, kad novembra sākumā viesos tika zaudēts ar 89:102.

Porziņģis aizvadītajā mačā laukumā pavadīja trešo ilgāko spēles laiku savā pagaidām ne pārāk garajā NBA karjerā, jo pērn viņš divos mačos nospēlēja nedaudz vairāk. Savukārt 22 izdarītie metieni no spēles viņam ir otrs lielākais skaits, jo savā debijas sezonā viņš pret Denveras “Nuggets” pa grozu meta 23 reizes, bet guva 21 punktu.

Porziņģis sešos no pēdējiem septiņiem mačiem ir guvis vismaz 20 punktus, kas viņam ir labākā sērija līdzšinējā karjerā.

Šosezon vidēji mačā latvietis ir guvis 20,7 punktus un izcīnījis 6,8 atlēkušās bumbas zem groziem.
“Knicks” ar piecām uzvarām 11 mačos pakāpās uz desmito vietu Austrumu konferences kopvērtējumā, kamēr “Pistons” ar sešām uzvarām 12 spēlēs ir pozīciju augstāk.

Nākamo maču “Knicks” vienība aizvadīs jau ceturtdien, kad viesosies pie Vašingtonas “Wizards”.
Porziņģis NBA pārsteidzoši debitēja pērn, kad viņš 72 mačos izcēlās caurmērā ar 14,3 punktiem un 7,3 atlēkušajām bumbām, kā arī 1,9 bloķētiem metieniem. Latvietis iemantoja milzu popularitāti ne tikai “Knicks” fanu vidū, bet arī visā līgā.