AP/Scanpix

Porziņģis iemet 11 punktus; “Knicks” vēlreiz uzvar “Timberwolves” 0

Latviešu talants Kristaps Porziņģis piektdien sameta 11 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, palīdzot Ņujorkas “Knicks” komandai otro reizi trīs dienu laikā apspēlēt Minesotas “Timberwolves” basketbolistus.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

“Knicks” savā laukumā svinēja uzvaru ar rezultātu 118:114 (30:21, 32:31, 36:36, 20:26).

“Knicks” komanda vadībā bija gandrīz visu maču. Pirmajā puslaikā mājiniekiem bija arī 16 punktu pārsvars, bet ceturtajā ceturtdaļā “Timberwolves” pat īslaicīgi pārņēma vadību, tomēr “Knicks” noveda dueli līdz uzvarai.

Porziņģis šoreiz nospēlēja 40 minūtes, kas bija pārliecinoši ilgākais laiks komandā. Viņš realizēja divus no sešiem izpildītajiem tālmetieniem un piecus no septiņiem soda metieniem, bet netrāpīja nevienu no sešiem divpunktu raidījumiem.

Tāpat Porziņģis tika pie piecām atlēkušajām bumbām, trim rezultatīvām piespēlēm, trim blokiem, četrām kļūdām un četrām piezīmēm.

Šī kļuvusi par Porziņģa otro mazrezultatīvāko spēli šosezon aiz dueļa ar Hjūstonas “Rockets”, kurā viņš guva trīs punktus, netrāpot nevienu metienu no spēles. Savukārt “double-double” basketbolists savācis vien divas reizes šosezon.

Uzvarētāju zvaigzne Karmelo Entonijs atzīmējās ar 29 punktiem, bet attiecīgi 24 un 20 punktus guva Deriks Rouzs un Kails O’Kvins, kuram bija arī 13 bumbas zem groziem.

Tikmēr “Timberwolves” talants Karls-Entonijs Taunss šoreiz izcēlās ar 20 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām.

“Knicks” komandai šajā mačā nepalīdzēja sākumsastāva basketbolisti Žoakims Noā un Kortnijs Lī, bet pirmais mača metiens, ko izpildīja Porziņģis, lidoja grozam garām. Spēles ievadā latvietis netrāpīja četrus metienus no spēles, tomēr kopumā gan viņš, gan “Knicks” rādīja sekmīgu sniegumu un Porziņģis tika nomainīts, kad mājinieki bija priekšā ar 20:8.

Latvietis atgriezās laukumā ceturtdaļas beigās un “Timberwolves” pietuvojās līdz 30:21, bet otrās ceturtdaļas ievadā pēc Nemanjas Bjelica tālmetiena samazināja deficītu līdz pat 30:34. Tomēr sekmīgi darbojās šosezon maz spēlējušais Saša Vujačičs un pēc viņa tālmetiena “Knicks” atguva deviņu punktu pārsvaru.

Otrās ceturtdaļas vidū divi Entonija tālmetieni pēc kārtas ļāva mājiniekiem būt priekšā ar 48:36, bet Porziņģis tobrīd joprojām bija bez precīziem metieniem no spēles. Drīz pēc tam beidzot latvietis trāpīja tālmetienu un panāca 51:38, bet turpinājumā viņš tika nomainīts, puslaiku noslēdzot ar sešiem punktiem un četrām atlēkušajām bumbām. Savukārt “Knicks” pēc sava sezonas rezultatīvākā puslaika bija priekšā ar 62:52.

Otrais puslaiks sākās ar Taunsa tālmetienu, tomēr ļoti ātri ar to pašu atbildēja arī latvietis. Trešās ceturtdaļas vidū Porziņģis bloķēja Zaku Lavīnu un, realizējot sekojošo tālmetienu, Entonijs panāca 80:66, bet kopumā “Knicks” saglabāja vadību ar 98:88.

Ceturto ceturtdaļu “Knicks” iesāka neveiksmīgi un ceturtajā minūtē viesi panāca izlīdzinājumu 100:100, bet vēl pēc tam pat uz brīdi ieguva vadību ar 102:101. Tomēr uzreiz mājinieki ātri atguvās un nervozā galotnē noveda dueli līdz uzvarai.

Ceturtajā ceturtdaļā Porziņģis spēlēja bez maiņām, bet tā arī palika bez punktiem.

LETA jau vēstīja, ka komandas tikās arī divas dienas iepriekš, kad talantīgie Taunss un Porziņģis sameta attiecīgi 47 un 29 punktus, bet “Knicks” uzvarēja ar 106:104.

“Knicks” komanda ar desmit uzvarām 19 mačos pakāpusies uz septīto vietu Austrumu konferences kopvērtējumā, kamēr “Timberwolves” ar pieciem panākumiem ir Rietumu konferences priekšpēdējā, 14.pozīcijā.

Nākamajā spēlē tā svētdien uzņems Sakramento “Kings”.