AP/Scanpix

Porziņģis iemet pusi no komandas punktiem, “Knicks” tomēr zaudē 0

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis otrdien aizvadīja lielisku trešo ceturtdaļu, kuras laikā pamanījās gūt 12 punktus no komandas 24, bet viņa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” komanda NBA regulārā čempionāta mačā izbraukumā ar 89:102 (29:32, 26:32, 24:22, 10:16) piekāpās Detroitas “Pistons” vienībai.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Porziņģis šajā mačā laukumā pavadīja 29 minūtes un 47 sekundes, kuru laikā kopumā guva 18 punktus un izcīnīja sešas atlēkušās bumbas.
Latviešu basketbolistam pirmajā puslaikā nesekmējās ar metienu precizitāti, bet kopumā viņš šajā duelī iemeta piecus no 11 divpunktniekiem, divus no septiņiem tālmetieniem un abus “sodiņus”. Porziņģa rēķinā arī viena rezultatīva piespēle, viens bloķēts metiens un divas piezīmes.

“Knicks” sastāvā par Porziņģi rezultatīvāki bija tikai Karmelo Entonijs un Deriks Rouzs, kuri izcēlās ar attiecīgi 24 un 19 punktiem.
Tikmēr “Pistons” sastāvā 25 punkti un desmit atlēkušās bumbas Tobiasam Herisam, kamēr 22 punktus pievienoja Markuss Moriss.

Porziņģis šo maču iesaka “Knicks” komandas sākuma pieciniekā, taču dueļa ievadā manāmi izcelties nespēja, jo viņa pirmie metieni – divpunktnieks un trīspunktnieks nebija precīzi. Savus pirmos punktus latvietis guva piektajā minūtē, realizējot abus “sodiņus”, tobrīd panākot 10:14. Pēc pāris minūtēm viņš tika nomainīts un laukumā neparādījās līdz otrajai ceturtdaļai, kamēr abas vienības aizvadīja diezgan līdzvērtīgu dueli.

Talantīgais Latvijas basketbolists laukumā atkal nāca brīdī, kad līdz pirmā puslaika beigām bija atlikušas nepilnas deviņas minūtes, rezultātam esot 36:32 par labu “Pistons”. Arī šoreiz darbības Porziņģa izpildījumā nebija diez ko pārliecinošas, jo atkal neiekrita pāris metieni, turklāt mājinieku rindās atzīstami zem groza spēlēja Andrē Dramonds.
Pirmā puslaika turpinājums latvietim gan izvērtās cerīgāks, jo īsā laikā ar diviem precīziem metieniem, kā arī vienas teicamas Brendona Dženingsa piespēles izdevās gūt četrus punktus.

Tikmēr pirmajā puslaikā “Knicks” līderim Karmelo Entonijam aizsardzībā klājās grūti pret Morisu, kurš ar precīzu tālmetienu divas minūtes līdz puslaika beigām guva savu 16.punktu, panākot 60:50 par labu mājiniekiem. Porziņģis pēcāk tika nomainīts, bet Ņujorkas komanda pirmo puslaiku noslēdza ar deviņu punktu deficītu – 55:64.

Porzinģis otrajā puslaikā laukumā devās jau tā sākumā, turklāt viņa iznāciens bija ļoti sekmīgs – lai gan pirmais metiens, kas bija no perimetra, lidoja mērķim secen, latvietis pēc tam trāpīja divus tālmetienus un tikpat divpunktniekus, kas īsā laikā viņam ļāva gūt desmit punktus. Pēc veiksmīgiem Latvijas basketbolista uzbrukumiem atdzīvojās arī “Knicks”, kas pēc vēl diviem Porziņģa punktiem pēc partnera metiena pielabošanas ļāva atrasties iedzinējos vien ar trim punktiem – 77:80. Lai gan pēc tam “Pistons” atkal nedaudz atrāvās, latvietis laukumā bija visu trešo ceturtdaļu, kurā kopumā guva 12 no vienības 24 punktiem.

Šī gada Latvijas labākais basketbolists nesāka ceturto ceturtdaļu, kamēr “Knicks” tā arī lāgā neizdevās panākt Detroitas komandu. Porziņģis laukumā devās vien tad, kad līdz pamatlaika beigām bija atlikušas trīs minūtes un 22 sekundes. Tobrīd Ņujorkas komanda atradās iedzinējos ar 89:96. Neilgu brīdi pēc tam mājinieki iemeta tālmetienu, bet latvietis īsti pie bumbas netika, savukārt citu “Knicks” spēlētāju metieni nebija sekmīgi.
Līdz ar to pašās spēles beigās nebija lielas intrigas, kas “Pistons” ļāva gūt gana drošu uzvaru.

Nākamo maču “Knicks” aizvadīs jau trešdien, kad savā laukumā uzņems Hjūstonas “Rockets”.