×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
29. decembris, 2015
Drukāt

Porziņģis: Latvijai basketbolā ir gaiša nākotne

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Latvijai basketbolā ir gaiša nākotne, jo spēcīgos Eiropas klubos nokļuvuši daudzi jaunie spēlētāji, uzskata Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Ņujorkas “Knicks” zvaigzne Kristaps Porziņģis.
“Domāju, ka mums gaidāma gaiša nākotne,” Porziņģis izteicies pārstāvjiem no Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA). “Daudzi jaunie basketbolisti pašlaik spēlē augstākajā līmenī Eiropā, ieskaitot Spānijas ACB līgu, kā es to darīju. Tas ir labi, un mūsu valstij ir lieliska iespēja nākotnē izveidot spēcīgu komandu.”
“Visi vēlamies pēc iespējas drīzāk radīt konkurētspējīgu komandu un, iespējams, kādu dienu piedalīties olimpiskajās spēlēs,” stāstīja Porziņģis.
Tiesa, jaunais spēlētājs atzinis, ka pagaidām vēl ir par agru prognozēt, vai viņš varēs palīdzēt valstsvienībai jau 2016.gada vasarā.
“Nākotnē vēlos būt daļa no izlases. Tas ir pilnīgi noteikti,” uzsvēris Porziņģis. “Tomēr pagaidām man vissvarīgākā ir kļūšana par labu NBA spēlētāju. Pēc tam palīdzēšu valstij, jo esmu lepns latvietis.”
Savā debijas sezonā ar 32 spēlēs vidēji iemestiem 13,3 punktiem un izcīnītām 8,2 atlēkušajām bumbām Porziņģis “Knicks” komandā dala otro vietu starp rezultatīvākajiem basketbolistiem un ir labākais cīnītājs zem groziem.
Porziņģis izteicies, ka spēlē labāk, kad jūt spiedienu no līdzjutējiem, kā arī nav pārsteigts par to, ka NBA karjera viņam iesākusies tik veiksmīgi.
“Vienmēr esmu daudz sagaidījis no sevis. Izbaudu, kā viss risinās, un izskatās, ka pie NBA pierodu ātri. Man vēl daudz jāmācās, klausos katru padomu, ko sniedz komandas biedri un treneri,” izteicies latvietis. “Vari būt lielisks spēlētājs dažus mēnešus, tomēr vajadzīgi gadi, lai sasniegtu labāko līmeni, un es vēlos turpināt smagi strādāt. Visvairāk man jāprogresē fiziskajā jomā, jo vēlos labi spēlēt pret citiem garajiem spēlētājiem katru vakaru.”
Kā zināms, šogad Eiropas čempionātā, kas daļēji risinājās arī “Arēnā Rīga”, nepalīdzot Porziņģim, Latvijas izlase guva astoto vietu, nespējot automātiski kvalificēties Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram.
Pašlaik uz trīs olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru rīkošanu pretendē Čehija, Vācija, Itālija, Filipīnas, Serbija un Turcija. Latvijai īpaši aktuālas ir Itālijas, Čehijas un Serbijas kandidatūras – ja rīkošanas tiesības iegūs kaut viena no šīm valstīm, iespēja piedalīties kvalifikācijā būs arī Eiropas čempionātā astoto vietu guvušajai Latvijai.
Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra rīkotājus FIBA nosauks nākamā gada 19.janvārī. Vīru kvalifikācijas turnīri paralēli trijās vietās notiks no 4. līdz 10.jūlijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+