Sports
Basketbols

Porziņģis: nekāda satraukuma. VIDEO ar latvieša iespaidīgo debiju 2

foto – Evija Trifanova/LETA

Kristaps Porziņģis spēles sākumā neiemeta pirmo savu metienu, taču tālākā debija bija spīdoša – skatītājiem solītais “slam dunk” jau pirmajā minūtē, 12 no komandas pirmajiem 23 punktiem. Tā Latvijas izlasē vēl nebija sācis neviens debitants – ne iepriekšējais rekordists Igors Meļņiks (23 punkti pirmajā valstsvienības spēlē), ne Kaspars Kambala, ne Andris Biedriņš.

Latvijas izlase, pēdējās minūtēs gūstot 12 punktus pēc kārtas, ar 77:65 apspēlēja Poliju.
Porziņģis nospēlēja 27 minūtes, par pāris minūtēm vairāk, kā bija plānojis treneris Ainārs Bagatskis. Tā šoreiz prasīja spēles situācija. 24 punkti, divpunktu metieni 7/13, trīspunktu 2/7, sodi 4/8. 12 atlēkušās bumbas, astoņas izprovocētas piezīmes. Un nekāda debitanta bikluma.

Saistītie raksti

“Pirms spēles nebija nekāda uztraukuma, jo vajadzēja, lai esam koncentrējušies un mierīgi. Spēles sākumā nebija muļķīgu kļūdu. NBA pirms pirmās mājas spēles Ņujorkā gan bija interesanta sajūta. Tas gan nebija uztraukums, bet apstākļi, ka gribās visu uzreiz izdarīt,” pēc mača stāstīja Porziņģis.

Latvijas izlases starta piecinieks – Jānis Strēlnieks, Dairis Bertāns, Jānis Timma, Rolands Šmits, Kristaps Porziņģis – guva 67 no 77 punktiem.
“Treneris Bagatskis zina, kā mūs salikt laukumā, lai mēs būtu efektīvāki. Šķiet, ka garām aizmetām daudzus brīvus metienus. Būtu iemetuši kaut pusi no tiem, būtu cits rezultāts. Tāpat bumbas nesavācām zem groziem. Turpināsim strādāt, cerams, turpinājumā būs vēl labāk,” skaidroja basketbolists.

Nākamā Latvijas izlases pārbaudes spēles būs īpaša – 19. augustā pret Lietuvu.

LA.lv