Porziņģis nespēlē vēdera slimības dēļ; “Knicks” uzveic Braientu un “Lakers” 0

Latviešu talants Kristaps Porziņģis svētdien vēdera slimības dēļ nepiedalījās Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā, kurā viņa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” komanda saspringtā spēles galotnē uzveica Losandželosas “Lakers”.
“Knicks” izbraukumā ar rezultātu 90:87 (18:11, 28:24, 19:25, 25:27) pārspēja “Lakers”, izcīnot trešo uzvaru pēdējās piecās spēlēs.
Mača gaitā “Knicks” bija 16 punktu pārsvars, ko Ņujorkas komanda otrajā puslaikā pazaudēja. Spēles pēdējā sekundē uzvaru nesošo trīspunktu metienu trāpīja Hosē Kalderons.
Šī bija trešā spēle, ko Porziņģis izlaida savā NBA debijas sezonā. Latvietis kājas savainojuma dēļ nespēlēja pagājušajā nedēļā pret Detroitas “Pistons”, ko izdevās uzveikt ar 102:89, kā arī 28.janvārī, kad “Knicks” viesos ar 93:103 zaudēja lietuvieša Jona Valančūna pārstāvētajai Toronto “Raptors” vienībai.
Savu pēdējo savstarpējo NBA maču aizvadīja līgas zvaigznes – Karmelo Entonijs un Kobe Braients, kurš pēc sezonas noslēgs savu spožo karjeru. Viņam ar “Lakers” komandu piecas reizes izdevās izcīnīt NBA čempiontitulu. Šos panākumus Braients guva galvenā trenera Fila Džeksona vadībā, kurš tagad ir “Knicks” kluba prezidents. Mača laikā “Lakers” līdzjutēji veltīja viņam aplausus.
“Knicks” sastāvā rezultatīvākais bija Entonijs, kurš guva 26 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, Robins Lopess sameta 16 punktus un savāca astoņas bumbas pie groziem, bet uzvaras metiena autors Kalderons atzīmējās ar deviņiem punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm.
“Lakers” rindās Lū Viljamss guva 15 punktus, Braients sameta 14, Džordans Klārksons pievienoja 12, bet Brendona Besa kontā 11 punkti.
Porziņģi sākumsastāvā aizvietoja Deriks Viljamss, savukārt pēc divu spēļu pauzes laukumā atgriezās Ārons Alflalo, kurš iepriekš nevarēja spēlēt vēdera muskuļa savainojuma dēļ, bet ceļgala traumu jorprojām dziedē Lenss Tomass.
“Knicks” pirmajā ceturtdaļā pretiniekiem atļāva iemest tikai 11 punktus, kas viesiem deva iniciatīvu jau spēles sākumā. “Lakers” centās mainīt mača gaitu, otrajā ceturtdaļā rezultatīvi spēlēja Braients un Klārksons, tomēr mājiniekiem neizdevās izlīdzināt rezultātu. Ņujorkas vienība veica atrāvienu un puslaika beigās bija vadībā ar 46:35.
Trešās ceturtdaļas ievadā “Knicks” ieguva jau 16 punktu pārsvaru, ko turpinājumā pazaudēja. Veiksmīgo atspēlēšanos veica “Lakers” rezervisti, ceturtās ceturtdaļas vidū panākot neizšķirtu 74:74. “Lakers” ieguva arī vadības grožus un laukumā atgriezās Braients, pēc kura sekmīgā metiena mājiniekiem piederēja jau piecu punktu pārsvars. Tomēr lieliski spēlēja Entonijs, kurš ar metieniem no distances rezultāta starpību sadeldēja. Braients pie neizšķirta rezultāta netrāpīja pustālo metienu, pēc kura atlika nepilnas desmit sekundes. “Knicks” pēdējais uzbrukums iesākās ar neveiklām darbībām, taču Kalderons to noslēdza ar precīzu trīspunktu metienu, kas viesiem atnesa uzvaru.
Austrumu konferences kopvērtējumā “Knicks” ar 28 uzvarām 68 mačos ieņem 13.vietu, kamēr “Lakers” ar 14 panākumiem 67 spēlēs ir pēdējie Rietumos un izslēgšanas mačos vairs nevar iekļūt.
“Knicks” komandai šī bija ceturtā cīņa sešu izbraukuma spēļu tūrē. Ņujorkas vienība nākamo maču aizvadīs trešdien viesos pie čempiones Goldensteitas “Warriors”, bet izbraukuma tūres noslēgumā sestdien būs jāspēlē pret Vašingtonas “Wizards”.