Foto – AFP/LETA

Porziņģis pieticīgs, “Knicks” zaudē Detroitā 0

Latvijas basketbola talants Kristaps Porziņģis ceturtdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē viesos pret Detroitas “Pistons” komandu parādīja pieticīgu sniegumu, gūstot piecus punktus, bet viņa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” nodemonstrēja raksturu, jo cīņas gaitā atspēlēja 27 punktu deficītu, kas gan neļāva izcīnīt uzvaru.
“Knicks” pret tiešajiem konkurentiem cīņā par vietu izslēgšanas spēlēs cieta zaudējumu ar 105:111 (15:27, 21:33, 35:18, 34:33), kas Ņujorkas vienībai bija septītais pēdējos astoņos mačos.
Porziņģis spēlēja 24 minūtes un 12 sekundes, taču mača izšķirošajos notikumos tikpat kā nepiedalījās. Viņš trāpīja vienu no pieciem divpunktu metieniem un vienu no četriem trīspunktu metieniem, izcīnīja četras atlēkušās bumbas, bet pārējos statistikas rādītājos palika uz nulles.
Liepājniekam gūto punktu ziņā šī bija sliktākā spēle kopš 12.decembra, kad viņš pret Portlendas “Trail Blazers” palika tukšā, savukārt 9.decembrī pret Jūtas “Jazz” NBA debitants guva četrus punktus. Tikmēr pēc gadu mijas šī bija tikai trešā reize 18 mačos, kad Porziņģis gūtajos punktos nespēja sasniegt divciparu skaitli.
Ņujorkas komanda otrajā ceturtdaļā pretiniekiem zaudēja ar 27 punktiem, tomēr spēles otrajā pusē atguvās un piecas minūtes pirms beigām panāca izlīdzinājumu. Divas minūtes pirms pamatlaika beigām “Knicks” arī vienīgo reizi mačā bija vadībā, tomēr Detroitas komanda izcili nospēlēja izskaņu, kas ļāva viņiem tikt pie panākuma.
“Knicks” rindās teicamu spēli aizvadīja Robins Lopess, kurš guva 26 punktus un izcīnīja 16 atlēkušās bumbas. Ārons Aflalo pievienoja 24, bet Karmelo Entonijs 19 punktus, izcīnot arī 11 atlēkušās bumbas un izdarot astoņas rezultatīvas piespēles.
Laukuma saimniekiem Stenlijs Džonsons iemetas 22 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, bet par mača varoni kļuvušais Redžijs Džeksons, kurš mača beigās iemeta divus tālmetienus, spēli pabeidza ar 21 punktu.
Abām komandām šī bija otrā savstarpējā spēle sezonā. Pirmajā ar 108:96 savās mājās uzvarēja “Knicks”, bet Porziņģis guva desmit punktus.
Porziņgis kā ierasts laukumā devās starta pieciniekā un jau pēc pirmā pretinieku uzbrukuma tika pie atlēkušās bumbas. Diemžēl turpinājums latviešu basketbolistam, tāpat kā viņa pārstāvētajai komandai, nebija veiksmīgs. “Pistons” divu minūšu laikā trāpīja trīs tālmetienus, no kuriem divus realizēja turks Ersans Iljasovs, panākot 9:0, savukārt “Knicks” spēlētājiem acīm redzami piekliboja precizitāte.
Ceturtdaļas vidū, pēc trīs garām aizmestiem metieniem, Porziņģis pirmo reizi spēlē tika nosēdināts uz rezervistu soliņa, bet “Knicks” tobrīd atradās iedzinējos ar 2:12. Laukumā latvietis atgriezās ceturtdaļas beigās, taču ar neko ievērības cienīgu neizcēlās, bet viesi pirmo ceturksni noslēdza ar 12 punktu deficītu (15:27).
Otrās ceturtdaļas trešajā minūtē Porziņģis realizēja tālmetienu, gūstot pirmos punktus spēlē un samazinot starpību līdz 20:34, taču pēc nākamajā uzbrukumā netrāpītā trejača NBA debitants atkal tika nosēdināts malā. “Knicks” spēlē pozitīvas izmaiņas tas gan nedeva, jo grozā joprojām lidoja tikai retā bumba, ļaujot “Pistons” veikt vēl vienu atrāvienu un panākt jau 48:21 savā labā. Latvijas basketbolists laukumā atgriezās četras minūtes pirms puslaika pārtraukuma, taču savu punktu krājumu papildināt nespēja, bet “Knicks” pēc pirmā puslaika, kurā no spēles trāpīja tikai 12 no 43 metieniem, atradās iedzinējos ar 36:60.
Krietni apņēmīgāk viesi iesāka spēles trešo ceturtdaļu, kurā iniciatīvu “Knicks” rindās uzņēmās Entonijs, Aflalo un Lopess. Porziņģis, nospēlējot ceturtdaļas pirmās četras ar pusi minūtes, kuru laikā aizmeta garām vienu divpunktu metienu un izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, trešo reizi devās vērot spēli no rezervistu vietām. Laukumā viņš atgriezās tikai ceturtdaļas pēdējā minūtē, taču tobrīd situācija laukumā jau bija krasi mainījusies. Ceturtdaļas beigās pēc Aflalo un Lansa Tomasa tālmetieniem “Knicks” deficīts bija sarucis līdz septiņiem punktiem (71:78).
Pēdējā ceturtdaļā viesi turpināja pakaļdzīšanos. Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Lengstons Galovejs ar tālmetienu viesus pietuvināja līdz viena punkta attālumam 88:89, bet nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām viņš ar vēl vienu trejaci spēja panākt izlīdzinājumu 95:95.
Mača beigas bija dramatiskas, jo divas minūtes pirms sirēnas Lopess pirmo reizi spēlē vadībā ar 97:95 izvirzīja “Knicks”, uz ko pretinieki atbildēja ar Entonija Tolivera un Džeksona tālmetieniem. Pēdējā minūtē Lopess, triecot bumbu grozā no augšas, vēl spēja viesiem dot cerības, samazinot rezultātu līdz 99:101, taču tūdaļ pat Džeksons iemeta vēl vienu trīspunktnieku, panākot piecu punktu pārsvaru Detroitas komandai, kuru tā droši nosargāja līdz beigām.
Porziņģis pēdējā ceturtdaļā laukumā bija tikai sākumā, iemetot vienu pustālo metienu, bet pēc kārtējā neprecīzā tālmetiena atkal tika nomainīts un spēlē atgriezās vien uz pēdējām 14 sekundēm, kad uzvarētājs praktiski jau bija zināms.
Ņujorkas “Knicks” spēli aizvadīja labākajā sastāvā, jo pēc četru maču izlaišanas ierindā bija atgriezies spāņu saspēles vadītājs Hosē Kalderons.
Porziņģa pārstāvētais klubs pie uzvaras nav ticis pēdējās trīs spēlēs. Ņujorkas vienība ar 23 uzvarām 52 mačos ieņem 11.pozīciju Austrumu konferencē, savukārt “Pistons” ar 27 panākumiem 51 spēlē konferencē ir astotie.
“Knicks” pēc spēles Detroitā atgriezīsies mājās, lai jau piektdien uzņemtu Memfisas “Grizzlies” basketbolistus, bet svētdien aizvadītu maču ar Denveras “Nuggets”. Savukārt pēdējo spēli pirms pārtraukuma, kurš saistīts ar NBA Visu Zvaigžņu spēles norisi, ņujorkieši aizvadīs 9.februārī savā laukumā pret Vašingtonas “Wizards”. Pēc šīs cīņas “Knicks” kalendārā sekos deviņu dienu pauze.