Foto – Juris Kalniņš

Porziņģis pirmo reizi NBA karjerā paliek bez punktiem 0

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis sestdien pirmoreiz savā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) karjerā palika bez gūtajiem punktiem, tomēr viņa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” komanda pārtrauca četru zaudējumu sēriju.
Aizvadītajā mačā “Knicks” ar rezultātu 112:110 (21:29, 34:27, 21:30, 36:24) izbraukumā pieveica Portlendas “Trail Blazers” spēlētājus.
Porziņģis ne tikai nespēja tikt pie “double-double” jau piektajā spēlē pēc kārtas, bet ceturtajā ceturtdaļā vispār neizgāja laukumā, izceļoties vien ar trim bumbām zem groziem.
“Knicks” komanda Portlendas basketbolistiem bija piekāpusies jau sešās spēlēs pēc kārtas un arī šoreiz mačs tika iesākts ļoti neveiksmīgi. Tomēr pēdējās minūtēs jau notikumus laukumā diktēja viesi, uzvaru noturot pateicoties Karmelo Entonija augstai soda metienu precizitātei.
Latvietis laukumā pavadīja 19 minūtes un 12 sekundes, grozam garām raidot visus sešus izpildītos divpunktu metienus. Bez trim atlēkušajām bumbām Porziņģis atzīmējās arī ar divām pārtvertām piespēlēm, divām kļūdām un trim piezīmēm.
“Knicks” komandas līderis Entonijs šoreiz iemeta 37 punktus un savāca sešas atlēkušās bumbas, ar 15 punktiem atzīmējās Ārons Aflalo, bet vismaz desmit punktus iemeta seši viesu spēlētāji.
Savukārt “Trail Blazers” rindās 29 punktus guva un astoņas bumbas zem groziem savāca Demjans Lilards.
Neskatoties uz runām, ka “Knicks” varētu veikt izmaiņas sākumsastāvā, Robinu Lopesu aizstājot ar Lensu Tomasu, kas Porziņģi padarītu par centru, šoreiz vēl tādas nebija izdarītas. Pirmo metienu pa grozu izpildīja tieši latvietis, tomēr “Knicks” kārtējo reizi maču iesāka neveiksmīgi – pēc 9:0 izrāviena “Trail Blazers” panāca 22:11, bet pirmās ceturtdaļas izskaņā “Knicks” zaudēja ar 21:29.
“Knicks” rezervisti kārtējo reizi spēlēja sekmīgi, pietuvojoties pretiniekiem līdz 30:33. Tomēr pāris nākamie uzbrukumi bija neveiksmīgi un Porziņģis atgriezās laukumā pie 30:40. “Knicks” aizsardzībā sāka darboties arvien pārliecinošāk un spēja vēlreiz pietuvoties pretiniekiem, bet Porziņģis nopelnīja trešo piezīmi, pirmajā puslaikā tā arī paliekot ne tikai bez punktiem, bet arī atlēkušajām bumbām. Savukārt “Knicks” zaudēja vairs tikai ar 55:56, kaut pirmajās 24 minūtēs tā arī ne reizi nebija vadībā. Entonijs jau bija savācis 20 punktus.
Trešajā ceturtdaļā Entonijs turpināja dominēt mačā, bet “Knicks” ātri vien ieguva vadību, tomēr nespēja to panākt lielāku par pieciem punktiem. Porziņģis šajā ceturtdaļā tika pie pirmajām atlēkušajām bumbām, bet garām bija aizmetis jau sešus metienus. Ceturtdaļas beigās Ņujorkas klubam atkal bija snieguma kritums, nokļūstot iedzinējos ar 76:86.
Izšķirošās ceturtdaļas ievadā “Knicks” ātri likvidēja deficītu, kā arī pārņēma vadību. Spēlējot ar īsu sastāvu, kam sekmējās spēle, “Knicks” ilgstoši atradās vadībā un noturēja pārsvaru līdz pat dueļa beigām – kaut “Trail Blazers” regulāri spēja pietuvoties līdz diviem punktiem, Entonijs pēdējās 30 sekundēs realizēja sešus soda metienus. Tiesa, pēdējā sekundē “Trail Blazers” ar tālmetienu bija iespēja izraut uzvaru, bet Lilarda raidījums nebija precīzs.
“Knicks” ar 11 panākumiem 25 spēlēs saglabājusi 12.vietu Austrumu konferencē, kamēr “Trail Blazers” ar desmit uzvarām ir 11.pozīcijā Rietumu konferencē.
Noslēdzot trīs izbraukuma spēļu sēriju ASV rietumos, tagad “Knicks” komandai gaidāms neliels pārtraukums, bet savā nākamajā cīņā tā trešdien uzņems Minesotas “Timberwolves” ar šī gada NBA drafta pirmo numuru Karlu Taunsu sastāvā.