fibaeurope.com

Porziņģis saimnieko zem groza, Latvija pusfinālā 0

Latvijas U-18 basketbola izlase piektdien turpināja valstij veiksmīgo vasaru un kvalificējās savās mājās notiekošā Eiropas čempionāta pusfinālam.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Cīņā par iekļūšanu labāko četriniekā sacensību saimnieki ar rezultātu 71:54 (16:11, 19:24, 21:12, 15:7) pieveica Lietuvas vienaudžus.

Līdz ar to sestdien plkst.18.30 Latvijas U-18 izlase “Arēnā Rīga” sacensību pusfinālā tiksies ar Horvātiju, kas savā ceturtdaļfinālā ar 82:72 pieveica Krieviju.

Aizvadītajā mačā rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 17 gūtajiem punktiem, astoņām atlēkušajām bumbām un sešiem bloķētiem pretinieku metieniem bija Kristaps Porziņģis. Vēl 12 punktus pretinieku grozā sameta Rolands Šmits, bet pa desmit punktiem guva Ivars Rihards Žvīgurs un Anžejs Pasečniks.

Savukārt Lietuvai 13 punktus guva Ģedimins Zalalis, bet vienības līderis Domants Sabonis izcēlās ar 11 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām.

Maču ar diviem gūtajiem punktiem iesāka Lietuvas izlases līderis Domants Sabonis, tomēr uz to ar punktiem no groza apakšas atbildēja latviešu garais spēlētājs Kristaps Porziņģis. Savukārt pirmo izrāvienu mačā veica Latvijas basketbolisti, kas no 4:6 panāca 12:6 savā labā. Vēlāk pēc Rolanda Šmita precīza metiena latvieši izvirzījās vadībā arī ar 16:9, bet pirmo ceturtdaļu noslēdza ar 16:11 savā labā.

Īpaši veiksmīgi spēli iesāka no soliņa laukumā nākušais Šmits, kurš pirmajā ceturtdaļā guva pusi no Latvijas izlases punktiem. Tomēr otrajā ceturtdaļā viņš guva kājas traumu un tāpēc kādu laiku nevarēja spēlēt.

Otro ceturtdaļu jau sekmīgāk sāka lietuvieši un ceturtajā minūtē jau atradās vadībā ar 24:21. Tomēr nervozā spēlē cīņa bija sīva un vadību mājiniekiem izdevās atgūt trīs minūtes pirms pirmā puslaika beigām, kad Ivars Rihards Žvīgurs guva divus punktus, bet netrāpīja sekojošo soda metienu (31:29). Savukārt pirmais puslaiks noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 35:35.

Otrajā puslaikā laukumā atgriezās Šmits un uzreiz guva punktus, bet cīņa turpinājās nervoza. Ceturtdaļas vidū Latvijas izlase divas reizes pēc kārtas guva divus punktus ar sodu, panākot jau 44:38, bet vēlāk atkārtoja arī lielāko pārsvaru mačā 46:39.

Trešās ceturtdaļas otrajā pusē vairākas minūtes traumas dēļ nevarēja spēlēt Sabonis, un to izmantoja Latvijas basketbolisti, kas lēnām arvien palielināja savu pārsvaru un pirms pēdējām desmit cīņas minūtēm jau atradās vadībā ar 56:47.

Arī pēdējo spēles desmitminūti Latvijas basketbolisti sāka pārliecinoši un guva pirmos četrus punktus, iegūstot jau 13 punktu pārsvaru. Ceturtajā ceturtdaļā Latvijas izlase noturēja pretiniekus uz septiņu gūto punktu robežas, un cīņas izskaņā jau laukumā varēja doties arī tālākie rezervisti.

Latvija ar gaidāmo pusfināla pretinieci Horvātiju savā starpā jau tikās otrā posma spēlē, kad laukuma saimnieki Liepājā bija pārāki ar 72:65.