EPA

Porziņģis sasniedz pirmo “double-double” un gūst traumu (video) 0

Latviešu talants Kristaps Porziņģis pirmdien savā ceturtajā spēlē sasniedza Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) karjeras pirmo “double-double”, tomēr veselības problēmu dēļ nepabeidza dueli ar Sanantonio “Spurs” komandu.
Aizvadītajā mačā Porziņģis guva 13 punktus un izcīnīja 14 bumbas zem groziem, bet “Knicks” savā laukumā piedzīvoja zaudējumu ar 84:94 (21:18, 14:29, 30:23, 19:24).
Pāris minūtes pirms spēles beigām pēc neveiksmīga kritiena Porziņģim uz kakla uzgāzās viņa komandas līderis Karmelo Entonijs. Pēc notikušā latvietis pāris minūtes pavadīja, guļot uz zemes, bet pēc tam saviem spēkiem devās uz ģērbtuvēm, laukumā vairs neatgriežoties.
Jau pēc dueļa “Knicks” paziņoja, ka rentgens latvietim uzrādījis mīksto audu bojājumu un viņam ir kakla sastiepums. Tomēr klubs uzreiz noliedza, ka latvietis varētu būt dabūjis smadzeņu satricinājumu. Turpmākas pārbaudes viņam tiks veiktas otrdien, kad arī varētu kļūt skaidrs vai latvietis varēs piedalīties nākamajā mačā.
Tikmēr pats Porziņģis domā, ka jau nākamajā mačā, kas trešdien paredzēts izbraukumā pret finālisti Klīvlendas “Cavaliers”, viņš varēs atgriezties laukumā.
“Uz ģērbtuvi atnāca ar nokavēšanos, bet vismaz pats. Apdauzīts, bet būšot labi – pats domā, ka spēlēs jau nākamajā mačā,” “Sporta Avīzes” žurnālists Ingmārs Jurisons raksta tviterī.
Mača sākumā Porziņģis guva divus punktus no groza apakšas, bet pēc viņa tālmetiena “Knicks” jau bija priekšā ar 15:7. Kaut “Spurs” uz brīdi pat ieguva vadību, turpinājumā atkal veiksmīgāk nospēlēja, mājinieki, kas pēc pirmās ceturtdaļas uzvarēja pretiniekus ar 21:18.
Otrās ceturtdaļas ievada daļā “Knicks” vēl panāca 29:24, tomēr šī izrādījās viņu pēdējā vadība mačā. Turpinājumā viesi sameta 14 punktus pēc kārtas un pēc puslaika Ņujorkas klubs jau zaudēja ar 35:47. Porziņģis puslaika beigās izpelnījās ovācijas ar augumā ievērojami mazāko Tonija Pārkera un Kavi Lenarda nobloķēšanu, tomēr viņš bija realizējis vien divus no astoņiem metieniem no spēles, kuriem gan pievienoja deviņas bumbas zem groziem.
Otrā puslaika pirmajā minūtē Porziņģis savāca desmito atlēkušo bumbu, bet brīdi vēlāk guva sešus savas komandas punktus pēc kārtas, kas ļāva noformēt pirmo “double-double”. Tomēr vēl pēc brīža viņš nopelnīja ceturto piezīmi un arī pietuvojās NBA karjeras pirmajai piezīmju normai, tiekot nomainīts. Ceturtdaļas beigās beidzot iespēlējās arī “Knicks” līderis Entonijs un citi viņa partneri, kas ļāva pietuvoties pretiniekiem līdz 65:70.
Izšķirošās spēles daļas pirmajā pusē “Knicks” vairākkārt samazināja deficītu līdz četriem punktiem un vēl septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām Robins Lopess ar āķa metienu panāca 79:84. Tomēr turpinājumā mājinieki bija ļoti nerezultatīvi un savu nākamo metienu no spēles realizēja vien dueļa pēdējā uzbrukumā, ciešot otro zaudējumu šosezon. Turklāt nepilnas trīs minūtes pirms spēles beigām pēc neveiksmīgas epizodes laukumu atstāja Porziņģis un nebija spējīgs tajā vairs atgriezties.
Kopā Porziņģis šoreiz nospēlēja 24 minūtes un astoņas sekundes, trāpot četrus no desmit izpildītajiem divpunktu raidījumiem, vienu no pieciem tālmetieniem un abus soda metienus.
No savām 14 atlēkušajām bumbām Porziņģis astoņas savāca uzbrukumā un tāpat mačā pārtvēra trīs piespēles, pieļāva divas kļūdas, bloķēja divus metienus un nopelnīja piecas piezīmes.
Zaudētājiem rezultatīvākais ar 19 punktiem un septiņām bumbām zem groziem bija Entonijs, bet viņam sekoja Porziņģis. Savukārt “Spurs” rindās 19 punktus sameta vasarā kā brīvais aģents piesaistītais Lamarkuss Oldridžs, ar 18 punktiem un 14 bumbām zem groziem izcēlās Lenards, bet pa 16 punktiem sameta pieredzējušie Tims Dankans un Tonijs Pārkers.
Šī bija “Knicks” komandas otrā neveiksme sezonas četrās spēlēs. Abas uzvaras gūtas izbraukumā, bet zaudējumi piedzīvoti savā laukumā.
Nākamo spēli “Knicks” aizvadīs trešdien, kad viesos spēkosies ar līgas čempioni Klīvlendas “Cavaliers”. Pirmdien “Cavaliers” ar 107:100 uzvarēja Filadelfijas “76ers”, tiekot pie savas trešās uzvaras četrās spēlēs. Šajā duelī līgas superzvaigzne Lebrons Džeimss guva 22 punktus, izpildīja 11 rezultatīvas piespēles un savāca deviņas atlēkušās bumbas, turklāt kļuva par NBA vēsturē jaunāko spēlētāju, kurš pārsniedzis 25 000 gūto punktu robežu.