Sports
Basketbols

Porziņģis: Vēlos palīdzēt Latvijas izlasei Eiropas čempionātā 0

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Latvijas basketbola lielākā zvaigzne Kristaps Porziņģis vēlas palīdzēt Latvijas izlasei iekļūt Eiropas čempionāta nākamajā kārtā un aizvadīt lielisku turnīru, intervijā Starptautiskajai Basketbola federācijai (FIBA) atklāja liepājnieks.

Porziņģis konkrētu paziņojumu par spēlēšanu izlasē nav veicis, bet nākamajā pirmdienā viņš Liepājā rīkos preses konferenci, paziņojot par saviem plāniem saistībā ar Latvijas basketbola izlasi.

Atbildot uz FIBA preses dienesta jautājumu, vai pastāv iespēja, ka viņu Eiropas čempionātā varētu redzēt Latvijas izlases kreklā, Porziņģis atbild apstiprinoši.
“Jā, absolūti. Vēlētos palīdzēt komandai iekļūt nākamajā kārtā un aizvadīt lielisku turnīru,” teica Porziņģis.

Eiropas čempionāta finālturnīrs 2017.gadā notiks no 31.augusta līdz 17.septembrim, bet Latvijas izlase cīnīsies Stambulā, spēlējot D apakšgrupā kopā ar Riodežaneiro olimpisko spēļu sudraba medaļnieci Serbiju, mājinieci Turciju, Krieviju, nu jau principiālo pretinieci Beļģiju un Lielbritāniju.
“Tā ir ļoti interesanta grupa, godīgi sakot, smaga. Tādas izlases kā Serbija un Turcija ir ļoti pieredzējušas, zina kā uzvarēt šāda veida turnīros,” secina Porziņģis.

Viņaprāt mači Turcijā būs saspringti, jo tur un Stambulā ļoti mīl basketbolu.
Būs jābūt gataviem jau no pirmās dienas un jāspēlē pašā augstākajā līmenī. Tāpat mums vajadzēs veiksmi, kā jau jebkurai komandai šādos turnīros. Tiešām būtu patīkami redzēt Latvijas izlasi spēlējam labi un palīdzēt tai uzvarēt mačus,” runājot daudzskaitļa pirmajā personā, stāsta Porziņģis.

Kā uzskata liepājnieks, Latvijas izlasei ir liels potenciāls.
“Mums var būt ļoti konkurētspējīga izlase. Basketbols Latvijā ir progresējis, un varu būt apmierināts, ka esmu bijis tā aculiecinieks. Daži no basketbolistiem aizvada lieliskas sezonas, kā arī mums ir pieredzējuši spēlētāji, kuri var dot savu artavu,” skaidro latvietis.

Saistītie raksti

Iepriekš ASV medijos tika izteikts minējums, ka Porziņģis šovasar dzimtenē uzturēsies ilgāk nekā pērn, pieļaujot, ka Ņujorkā viņš varētu atgriezties vien neilgi pirms treniņnometnes sākuma, taču pirmdien izsūtītajā paziņojumā par preses konferenci, tiek norādīts, ka Kristapam plānots intensīvs un piesātināts vasaras grafiks ar ļoti ierobežotu atrašanos Latvijā.

Porziņģis šosezon savā otrajā NBA sezonā 66 spēlēs caurmērā iemeta 18,1 punktu un izcīnīja 7,2 atlēkušās bumbas, bet pērn latvietis 72 spēlēs vidēji izcēlās ar 14,3 punktiem un 7,3 atlēkušajām bumbām.

LA.lv