Kultūra
Māksla

Posies apmeklēt Luvru? Slavenais muzejs ievieš jaunu biļešu politiku!0

Foto: Alexander Klein, AFP / Scanpix /LETA

Ja grasāties rudens pusē apmeklēt Parīzi un Luvru, sagatavojieties laikus – muzejā atklās vērienīgo Leonardo da Vinči izstādi, un biļetes varēs iegādāteis tikai internetā un tikai uz noteiktu apmeklējuma laiku, ziņo “TheArtNewspaper.com”.

“Tas mums palīdzēs strukturēt apmeklētāju plūsmu un novērst rindu veidošanos,” skaidro Luvras muzeja direktors Žans Liks Martiness.

Internetā vizīte jārezervē arī tiem 40% apmeklētāju, kuriem par vizīti Luvrā nav jāmaksā – jauniešiem līdz 18 gadu vecumam, EEZ iedzīvotājiem līdz 26 gadu vecumam, darba meklētājiem, cilvēkiem ar invaliditāti un žurnālistiem.

Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad Luvras apmeklētāju skaits pērnajā gadā pārsniedzis desmit miljonu atzīmi. Tas nozīmē 25 000 līdz 50 000 apmeklētāju katru dienu.

Martiness uzskata, ka apmeklētāju skaits varētu vēl pieaugt – to veicinātu gan olimpiskās spēles Parīzē 2024. gadā, gan augošā interese no atsevišķu valstu, piemēram, Indijas tūristiem.

Saistītie raksti

Luvra jau pārbaudījusi obligātās rezervēšanas politiku Vermēra izstādē 2017. gadā un Delakruā retrospekcijā 2018. gadā, tāpat kopš šā gada obligāti jāreģistrējas internetā pastāvīgās ekspozīcijas bezmaksas apmeklējumam Rišeljē spārnā.

Jau tagad aptuveni trešdaļa Luvras viesu pērk laika biļetes, kuras pārdod ar 30 minūšu intervālu – tas citastarp brīvākas pastaigas cienītājiem ļauj izvairīties no ļoti noslogotā apmeklējuma starp plkst. 11 un 15.

LA.lv