Publicitātes foto

“Positivus” festivālā demonstrēs Latvijas kino dārgumus 0

Jau par neatņemamu “Positivus” festivāla daļu ir kļuvusi kāpās izvietotais, priežu ieskautais “Ādažu Čipsu” kinoteātris, kur sadarbībā ar “Ādažu Čipsiem” trīs dienu garumā tiek demonstrēta rūpīgi atlasīta filmu programma, notiek tematiskas diskusijas un visi “Positivus” festivāla viesi tiek aicināti ļauties kinematogrāfiskiem eksperimentiem. Šogad “Positivus” festivāla “Ādažu Čipsu” kinoteātra programmā īpaša vieta atvēlēta Latvijas kino dārgumiem.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

“Positivus” festivāla “Ādažu Čipsu” kinoteātrī šogad tiks demonstrētas pēdējo gadu laikā Latvijā tapušas filmas, kas guvušas atzinību arī starptautiskā mērogā. To skaitā festivāla viesi varēs noskatīties režisora Andra Gaujas debijas spēlfilmu “Izlaiduma gads” (The Lesson, 2014), kas izrādīta vairākos starptautiskos filmu festivālos visā pasaulē, kā arī varēs satikt filmas komandu klātienē; prestižajā Karlovi Vari filmu festivālā divas nozīmīgas balvas, kā citus starptautiskus apbalvojumus, tai skaitā vairākas “Lielā Kristapa” balvas ieguvušo Signes Baumanes animācijas filmu pieaugušajiem “Akmeņi manās kabatās” (Rocks in my Pockets, 2014) un pērn par labāko Latvijas debijas spēlfilmu atzīto Jura Kursieša drāmu “Modris” (Modris, 2014). Iekļauts arī dokumentālais kino – ekstrēmajam sportam veltītā dokumentālā piedzīvojumu filma “Pazust Latgalē” (Lost in Latgale, 2014) un pērn “Lielo Kristapu” kā labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma ieguvusī Pētera Krilova filma “Uz spēles Latvija” (Obliging collaborators, 2014). Īpaši bērnu auditorija novērtēs Latvijas leļļu animācijas pamatlicēja Arnolda Burova simtajai jubilejai īpaši sagatavoto programmu “Burovam – 100”.

Savukārt Rīgas Kino muzejs aicinās skatīties gan pirmās filmas, kas ir uzņemtas Rīgā, gan vienu no pirmajām pilnmetrāžas skaņu filmām, gan atjaunotās Latvijas pirmā režijas kursa diplomdarbus, tādējādi iepazīstot Latvijas kino vēstures mazāk zināmās lappuses. Kā viena no īpašiem piemēriem ir vecākā joprojām pieejamā Latvijas vēsturē tapusī skaņu filma – režisora Kristapa Lindes stāsts par gleznaino pirmskara Latviju – “Gauja” (Gauja, 1934).

CITI ŠOBRĪD LASA

Tuvojoties festivālam, filmu programma tiks papildināta un precizēta, taču jau tagad zināms, ka no rītiem “Ādažu Čipsu” kinoteātrī tiks demonstrētas atzītas Latvijas animācijas filmas bērniem. Pa dienu festivāla viesi tiks pārsteigti ar jaunu, talantīgu studentu darbiem un tematiskām diskusijām. Tuvojoties vakaram, kinoteātrī būs iespējams redzēt ASV tapušas kulta filmas, savukārt naktī varēs ļauties režisoru psihedēliskajiem ceļojumiem kino pasaules izteiksmes līdzekļos. Jau tagad zināms, ka kādā no vakariem tiks demonstrēta “Oskaram” nominētā dokumentālā filma “Virunga” (Virunga, 2014), kas veltīta Virungas Nacionālajam parkam Kongo.

Devītais “Positivus” festivāls, kas no 17. līdz 19. jūlijam norisināsies Salacgrīvas Zvejnieku parkā, kā ierasts, būs notikums visiem augstvērtīgas mūzikas un traku ballīšu cienītājiem.