×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
24. novembris, 2015
Drukāt

“Positivus” festivāls iekļuvis Eiropas festivālu balvas finālā

Foto - LetaFoto - Leta

Salacgrīvā notiekošais lielākais Baltijas mūzikas un mākslas festivāls “Positivus” pirmo reizi iekļuvis Eiropas festivālu balvas (European Festival Awards) finālā kategorijā “Labākais vidēja izmēra festivāls” (“Best Medium Sized Festival”), aģentūru LETA informēja festivāla pārstāvji.

Starp desmit labākajiem festivāliem “Positivus” festivāls iekļuvis, pateicoties festivāla cienītāju balsojumam. Tagad tikai žūrijas ziņā būs lēmums, kuram no visā Eiropā notiekošajiem festivāliem piešķirt labākā 2015. gada festivāla godu.

Kā ziņots, jau vairākus gadus, pretendējot uz Eiropas festivālu balvu, “Positivus” festivāls iekļuvis balsošanas otrajā kārtā, taču tālāk nebija ticis. 2013. gadā žūrija iekļāva “Positivus” festivālu nominācijā “Labākā programma”, kur katru gadu tiek izvēlēti tikai desmit festivāli, – tas uzskatāms par līdz šim labāko sasniegumu.

Eiropas festivālu balva tiks pasniegta jau septīto reizi, un tajā ļoti liela loma ir publikas balsojumam.

“Positivus” festivāls ik gadu piesaista lielu skaitu citvalstu apmeklētāju. 2015. gada vasarā festivālu apmeklējuši vairāk nekā 8000 apmeklētāju no ārzemēm, lielākā daļa mūzikas cienītāju atbraukuši no Igaunijas un Lietuvas, taču gana kuplā skaitā ieradušies arī Lielbritānijas iedzīvotāji, plaši pārstāvētas bija arī Somija, Vācija, Nīderlande un Krievija. Kopumā ieradušies vairāk nekā 30 valstu pārstāvji, kas mērojuši ceļu pat no tik tālām un eksotiskām vietām kā Meksika, Taizeme, Katara un Brazīlija.

Visi Eiropas festivālu balvas laureāti tiks paziņoti Eiropas lielākās mūzikas industrijas konferences “Eurosonic Noorderslag” atklāšanas vakarā nākamā gada janvārī Groningenā, Nīderlandē. Konferencē Latviju pārstāvēs amerikāņu folkmūzikas un tradicionālo “roots” mūzikas žanru manierē spēlējošā apvienība “The Big Bluff”, kas šovasar arī uzstājās “Positivus” festivālā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+