×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
13. aprīlis, 2015
Drukāt

“Positivus” festivāls izziņo pirmos “Palladium” skatuves māksliniekus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

"East India Youth"

“Positivus” festivāls turpina gadiem kopto tradīciju iepazīstināt festivāla apmeklētājus ar aktuālākajiem māksliniekiem visdažādākajos mūzikas žanros, un šogad uz “Palladium” skatuves mirdzēs vēl vairāk ārzemju mākslinieku, kā iepriekšējos gados.

Jau izsludināto “Positivus” festivāla mākslinieku sarakstu papildina britu elektroniskās mūzikas karstākais vārds “East India Youth”, sapņainie Islandes electro-indie eksperimentētāji “Vök”, jaunās britu indie roka zvaigznes “Peace”, amerikāņu new wave atjaunotāji “Public Access TV”, skandināviski melodiskā Jennie Abrahamson, britu dziedātāja Indiana, intīmi elektroniskais projekts “Tropic” un dāņu elektroduets “Rangleklods”.

Viljama Doila soloprojekta “East India Youth” jaunais, tikko kā iznākušais albums “Culture of Volume” ir sacēlis pamatīgu sajūsmas vētru pašos prominentākajos britu mūzikas kritiķos. “The Guardian”, NME un citi grandi albumu ir novērtējuši ar maksimālo vai gandrīz maksimālo punktu skaitu, vairāki pat pielīdzina “East India Youth” radošo darbību ģeniālā Deivida Bovija Berlīnes periodam. Dzirkstošas komerciālās popmūzikas cienīgas melodijas savijas ar electronic noise un techno elementiem, astoņdesmito sintīpopa noskaņām un drone dziļajiem basiem, radot mistiskas, atsvešinātas pasaules sajūtu. Atceroties, ka pērn prestižajai “Mercury Music Prize” tika nominēts “East India Youth” debijas albums, diezgan droši var prognozēt, ka pie elektroniskās mūzikas debesīm ir parādījusies jauna zvaigzne, kas spīdēs arī šīgada “Positivus” festivālā.

Britu indie rock apvienība “Peace” pārsteidz ar savu pozitīvismu, britu laikraksts Independent viņus pat nodēvējis par “indie jaunajiem karaļiem, kas demonstrē pozitīvās domāšanas spēku”. Savā ziņā “Peace” turpina mīt “Oasis” un “Blur” iestaigāto britroka taciņu, vienlaikus atdzīvinot indie žanru ar viegliem, nepiespiestiem ritmiem un neuzbāzīgiem ģitāru rifiem. Koncertos “Peace” apliecina – smaids un nepiespiestība ir viens no galvenajiem labas pašsajūtas elementiem, un viņu mūzikas radītais enerģijas lādiņš uztur labu garastāvokli vēl ilgi pēc tam.

Reikjavikā pirms pāris gadiem dzimusī eksperimentālā indie-electro apvienība “Vök” ir kļuvusi par karstāko atklājumu ne tikai dzimtajā Islandē, bet arī ārpus tās robežām. Jo īpaši tiem, kuri ir noilgojušies pēc intelektuāli piesātinātas, emocionāli distancētas mūzikas, kurā var atrast mieru un vēl nekad nebijušas sajūtas. Šovasar “Vök” uzstāsies spilgtākajos Eiropas mūzikas festivālos un viņu maģiskās melodijas vīsies arī starp Positivus festivāla priedēm.

Jaunie amerikāņu rokmūziķi “Public Access T.V.” atgriež apritē American new wave, kas savus ziedu laikus piedzīvoja astoņdesmito pašā sākumā, iezīmējot pankroka norietu. Pērn “Public Access T.V.” bija viena no karstākajām Ņujorkas grupām, par kuras savaņģošanu cīnījās pat tie mūzikas aģenti, kuri nebija dzirdējuši nevienu viņu dziesmu. Šobrīd “Public Access T.V.” ir uzsākuši attiecības ar “Polydor”, sola debijas albumu tuvākajā laikā un sniedz vienu koncertu pēc otra, spēlējot enerģijas pārpilnu rokmūziku.

Ar laumas balsi un sniegpārslas grāciju apveltītā zviedriete Jennie Abrahamson klausītāju ieved mistiskā pasaulē, kur melodijas ir sarakstītas kopā ar ziemeļu aukām un ik mūzikas takts ir solis pretī nezināmajam. Paralēli solokarjerai vokāli atbalstot Pīteru Geibrielu viņa koncertturnejās, Abrahamson ir spējusi radīt uzreiz atpazīstamu muzikālo rokrakstu, kurā melodiskie un modernie aranžējumi sastopas ar astoņdesmito gadu sintezatora skanējumu, dodot bagātīgu fonu spēcīgajam vokālam ar plašo diapazonu un ne ar ko nesajaucamo tembru. Katra viņas uzstāšanās ir kā muzikāls ceļojums ārpus laika un telpas.

Atsvešināti sievišķīga, uzsvērti neatkarīga, britu dziedātāja Indiana (ārpus skatuves pazīstama kā Lorēna Hensone) rada mūzikas piesātinātu pasauli, kur cilvēki viens otru nesatiek, pat būdami blakus. Spilgti debitējusi ar singlu “Solo Dancing”, kas Lielbritānijas singlu topā nokļuva 14.vietā, šī gada sākumā viņa laida klajā albumu “No Romeo”. Intelektuāla elektroniskā popmūzika, kurai īpašu šarmu piešķir Indianas ēteriskā, brīžiem klusu čukstošā balss, atklājot trausluma diskrēto šarmu un spēku būt vājai. Indianas koncertos mūzika uzzied līdz šim neapjaustās dimensijās.

Multiinstrumentālists Kriss Vards vienlīdz labi pārzina vintage sintezatorus, elektriskās ģitāras un visdažādākās perkusijas, lai uz skatuves pārtaptu soloprojektā “Tropics”, vienlaikus atverot dvēseli visai pasaulei un ļaujot ieskatīties sirdī tik tuvu, ka var sajust tās sirdspukstus. Sintīpops ar lounge-jazz iezīmēm, mūzika, kuru klausoties gribas paklusēt un palikt ar savām domām. “Tropics” mūzika ieskicē elektroniskas skaņas ainavas, ko piepilda ilgas, iekāre un vientulība, taču bez mazākās sāpju klātbūtnes.

Kopš elektrodueta “Rangleklods” dzimšanas pirms dažiem gadiem, arī skandināvi var uzskatīt, ka viņiem ir savs 21. gadsimta “Joy Division”. Dāņu mūziķu radītajā elektroniskajā ainavā iekļaujas sintīpopa šarms, ambienta nepārtrauktība, atsvaidzinošs elektropops un sirdi caururbjoši vokāli. Katra “Rangleklods” uzstāšanās ir unikāls pārdzīvojums un piedzīvojums neskaitāmu elektronisko instrumentu pasaulē, un iepriekš ierakstos dzirdētās melodijas gūst pavisam jaunu dimensiju.

Devītais “Positivus” festivāls, kas no 17. līdz 19. jūlijam norisināsies Salacgrīvas Zvejnieku parkā, kā ierasts, būs notikums visiem augstvērtīgas mūzikas un traku ballīšu cienītājiem. Līdz ar iepriekš minētajiem mūziķiem tajā uzstāsies arī jau iepriekš izziņotie Robert Plant and “The Sensational Space Shifters”, “Placebo”, “Kasabian”, “St.Vincent”, “Basement Jaxx”, Tom Odell, “Jungle”, Charli XCX, “Lamb”, “Everything Everything”, “Fenech-Soler”, Jack Garratt, “Ewert and the Two Dragons”, “The Sound Poets”, Kate Boy, King Gizzard & “The Lizard Wizard”, “Triana Park”, Max Jury un “Soak”. Līdz festivāla sākumam gaidāmi vēl vairāki paziņojumi par māksliniekiem, kas uzstāsies uz “Positivus” piecām skatuvēm.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+