×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
23. septembris, 2014
Drukāt

“Positivus” festivālu šogad apmeklēja vairāk kā 8000 ārvalstu viesu

Foto - Raivo VanagsFoto - Raivo Vanags

Jau astoto gadu pēc kārtas trīs dienas Salacgrīvā notika lielākais mūzikas festivāls Baltijā – Positivus. Pēdējos gadus festivālu apmeklē arvien vairāk ārvalstu apmeklētāju un šogad to skaits sasniedzis 8879 cilvēku.

Festivālu lielākoties apmeklēja Latvijas iedzīvotāji, taču visvairāk ārzemju viesu šogad bija ieradušies no mūsu kaimiņzemes Igaunijas – 6320. Igauņiem saraksta augšgalā seko apmeklētāji no Lietuvas – 1098, Apvienotās Karalistes – 752, Vācijas – 205, Somijas – 202, Nīderlandes – 176, Krievijas -126 un daudzām citām Eiropas valstīm.

Tāpat festivālu ir apmeklējuši mūzikas mīļi no tik eksotiskām valstīm kā Taizeme, Nepāla, Ķīna, Afganistāna, Apvienotie Arābu Emirāti un līdzās iespaidīgajam eiropiešu apmeklētāju skaitam festivāla biļetes ir pirktas arī citos kontinentos, piemēram, Dienvidamerikā, Āfrikā un Austrālijā.

“Šī gada apmeklētāju statistika liecina, ka astoņu gadu laikā Positivus kļuvis patiešām starptautisks un tam pievērsta arī nopietna ārvalstu mediju uzmanība. Arī nākotnē strādāsim pie tā, lai festivāls kļūst vēl atpazīstamāks ārvalstīs, un tā ārzemju apmeklētāju skaits turpinātu augt,” stāsta Positivus festivāla rīkotājs Ģirts Majors.

Šogad Positivus festivāla mediju teltī strādāja vairāk kā 300 žurnālistu no Baltijas, Apvienotās karalistes, Vācijas, Spānijas, Krievijas, ASV, Itālijas, Austrālijas, Nīderlandes, Beļģijas, Baltkrievijas, Francijas un Kazahstānas, tai skaitā žurnālisti no ietekmīgajiem mūzikas žurnāliem kā “DIY”, “Quietus”, “Vice”, “Hunger TV”, “Zvuki.ru”, “El Mundo” u.c. Mediju apskatos izcelta festivāla īpašā gaisotne, gleznainā lokācijā, augstvērtīga grupu atlase un organizācija.
2014. gadā festivālā uzstājās tādi mākslinieki kā “Kraftwerk”, “Elbow”, Ellie Goulding, “Bastille”, Laura Mvula, “The Kooks”, “Future Islands”, “Temples”, Chet Faker, “Pharaoh Sanders Quartet”, “The 1975”, “The Horrors” un daudzi citi.

Drīzumā tiks izziņoti nākamā gada festivāla datumi un sāksies biļešu tirdzniecība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+