×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
22. aprīlis, 2016
Drukāt

“Positivus” izsludina “I Love You” skatuves programmu jubilejas festivālā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Mūzikas gardēži jau gadiem ir novērtējuši “Positivus” festivāla “I Love You” skatuvi – vietu, kur satiekas jauni, ambiciozi projekti un laika pārbaudi izturējušas muzikālās apvienības. Šī vasara nebūs izņēmums – kā pirmos “I Love You” skatuves māksliniekus “Positivus” festivāls, kas šovasar svin savu desmitgadi, izziņo gan labi zināmus, gan ievērību nule izpelnījušos mūziķus.

“Positivus” desmitās jubilejas pasākumā uz “I Love You” skatuves spēlēs pašmāju noise rock meistari “Chomsky Chess Club” un alternatīvā roka veterāni “Pienvedēja piedzīvojumi”, ironijas apoloģētu duets “Tehnikums” un psihedēliskā roka grupa “The Pink Elephant”. Īpašu noskaņu jubilejas festivālam piešķirs igauņu indie-electro-pop projekts “NOËP” un indie rock apvienība “The Boondocks”, atmosfēriskās sajūtas radītāja Mionia un hiphopa meistars Kashuks no Latvijas, zviedri “Blue House”, briti “Brothers Water”, latviešu indie grupa “Irving Ark”, kā arī lietuviešu dziedātājs Markas Palubenka.

“I Love You” skatuve ir izaugusi ciešā sinerģijā ar vienu no Vecrīgas muzikālākajām atpūtas un izklaides vietām – bāru “I Love You”, un bijusi katalizators mūzikas izdevniecības “I Love You Records” dibināšanai, jo tieši ar projekta “Zvani” koncertierakstu “Positivus” festivālā 2009. gadā aizsākusies mūzikas izdevniecības darbība.

“I Love You” skatuves programmas galvenais kurators un ierakstu kompānijas izveidotājs Bruno Roze atzīst, ka viens no galvenajiem impulsiem šīs “Positivus” skatuves radīšanā bijusi vēlme parādīt, ko spēj pašmāju mūziķi. “Jau no paša sākuma alkām parādīt plašākai publikai Latvijas jaunās grupas, par kuru eksistenci un muzikālo varēšanu bieži vien neviens neuzzina. Pamazām koncepts ir mainījies – no Latvijas mūzikas skatuves “I Love You” pārtapa par Baltijas aktuālās mūzikas skatuvi, un nu robežas ir aizplūdušas līdz Skandināvijai un vēl plašāk. Festivālā spēlējušas grupas arī no Lielbritānijas, bet šogad būs pat no pāris Centrāleiropas valstīm,” teic B. Roze.

Gadu gaitā “I Love You” skatuves teritorija ir kļuvusi plašāka, un tur uzstājušās vairākas ievērojamas muzikālās apvienības, tostarp igauņu brīnumbērni “Ewert And The Two Dragons”, latviešu uzlecošās zvaigznes “Carnival Youth”, briti “Sons of Noel and Adrian” un daudzi citi.

Jau no paša pirmā “I Love You” skatuves pastāvēšana gada sestdienas naktī uz tās tradicionāli kāpusi arī kāda līdz festivālam neizziņota grupa jeb “Secret Act”, taču šogad šogad šī tradīcija tiks pamainīta. “Liekas grēcīgi turēt sveci zem pūra un neizpaust kādu grupu tik apaļā festivāla jubilejā,” atklāj B. Roze. “Līdz šim kā “Secret Act” ir uzstājušies “Zvani”, “Mācītājs on Acid”, “Instrumenti”, “Carnival Youth”, “Pienvedēja Piedzīvojumi”, “Vecais Stenders”, “Aurora” un “Aparāts”,” “I Love You” telts spilgtākos momentus atgādina B. Roze. Šodien izziņotā “I Love You” skatuves progamma līdz festivālam vēl tiks papildināta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+