×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
30. jūnijs, 2016
Drukāt

“Positivus” jubilejas gadā – viena no spožākajām un daudzšķautņainākajām zvaigžņu plejādēm festivāla vēsturē

Foto - Leta/ReutersFoto - Leta/Reuters

Popmūzikas zelta meitene - Elija Gouldinga.

“Positivus” desmitās gadskārtas programmā trīs dienu garumā uz sešām festivāla skatuvēm būs baudāma viena no spožākajām un daudzšķautņainākajām zvaigžņu plejādēm festivāla vēsturē. No 15.-17. jūlijam Salacgrīvā uzstāsies tādi pasaules mēroga mākslinieki kā Elija Gouldinga, Igijs Pops, “M83.”, “Years & Years”, Džons Ņūmens, “Air”, “Grimes” un daudzi citi, kā arī uzlecošās zvaigznes un aktuālākās pašmāju grupas. Īpašu jubilejas pārsteigumu būs sagādājis Latvijas Radio bigbends & Ralfs Eilands ar programmu “Cits Pauls”. Maģisku noskaņu jubilejas festivālam piešķirs arī divas unikālā franču cirka “Transe Express” performances.

“Positivus” programma, ko ik gadu bauda jau vairāk nekā 30 tūkstoši festivāla apmeklētāju, tostarp teju 10 tūkstoši viesu no ārvalstīm, šogad ir īpaši daudzveidīga un bagāta. Satura nodrošināšanai atvēlēts daudz lielāks budžets – no 800 tūkstošiem eiro pērn tas jubilejas festivālā pieaudzis līdz 1,2 miljoniem eiro. Gaidot “Positivus” nedēļas nogali, festivāla organizators Ģirts Majors aicina padziļināti iepazīties ar šāgada programmu un veltīt laiku, lai atklātu sev jaunus muzikālos apvāršņus. “Ir vērts paklausīties grupas, kuru nosaukumi sākotnēji varbūt neko neizsaka, un atrast mūsu programmā daudzas apslēptas pērles.”

Desmitajā “Positivus” līdzās festivāla galvenajiem māksliniekiem un vārdiem, kas komentārus neprasa, redzēsim arī tādus radošos projektus kā, piemēram, “Liima”, ko izveidojuši dāņu grupas “Efterklang” dalībnieki; pērn dibināto britu alternatīvā roka grupu “Minor Victories”, kuras sastāvā apvienojušies “Slowdive” vokāliste Reičela Gosvela, ģitāristi Stjuarts Breitvaits no “Mogwai” un Džastins Lokijs no “Editors”; franču DJ apvienības “C2C” dalībnieka projektu 20syl & Mr. J. Medeiros present AllttA, “Vampire Weekend” basģitārista Kristofera Baio soloprojektu “Baio”, kā arī jauno talantu HANA, par kuru atsaucīgus vārdus teic vēl viena spilgta šāgada festivāla viešņa – Grimes.

Spožākā programma uz sešām skatuvēm

Uz “Positivus” galvenās – “Lattelecom”– skatuves šogad mirdzēs britu popmūzikas zelta meitene Elija Gouldinga, dzīvā rokmūzikas leģenda Igijs Pops, šarmantais britu elektroniķu trio “Years & Years”, franču elektroniskās mūzikas zvaigznes “M83”. un “Air”, inteliģentās popmūzikas apoloģēts Džons Ņūmens, indītronikas apvienība “Hot Chip”, daudzdimensionālie un teatrālie “San Fermin”, Joss Stone, Wolf Alice, Charles Bradley & “His Extraordinaires”, “Carnival Youth”, “Baio” un Hælos, savukārt priekšstatus par Maestro Raimonda Paula daiļradi programmā “Cits Pauls” pārskatīs Latvijas Radio bigbends un Ralfs Eilands.

Uz otras lielākās – “Nordea” –, skatuves muzikālā ceļojumā laikā aizvedīs Ričards Haulijs, psihedēlijas veterāni “Mercury Rev”, eņģeliski eksperimentālā Grimes, Londonas altpopa duets “Oh Wonder”, Zviedrijas spožākais atklājums Seinabo Sey, “Minor Victories”, C Duncan, “The Very Best”, Arthur Beatrice, “The Japanese House”, “Ho99o9”, Sofi Tukker, “Choir Of Young Believers”, “Super Besse”, “Dzelzs Vilks”, “Rīgas Modes” un Alise Joste. Īpašu jubilejas DJ setu piektdienas naktī uz “Nordea” skatuves spēlēs talantīgais producents, solo mākslinieks un dīdžejs Marks Ronsons.

Uz “Palladium” skatuves šogad spilgti un dažādi mākslinieki kā no ārvalstīm – Liima, 20syl & Mr. J. Medeiros present AllttA, “Cigarettes After Sex”, “Milk”, “Postaal”, “Daddy Was A Milkman”, – tā gaidīti un jauni pašmāju vārdi – “Satellites LV”, “Skyforger”, Ozols, Mielavs un pārcēlāji, “DaGamba”, “Laika suns”, Reiks, “Singapūras Satīns”, “Bandmaster”. Turpat pulcēsies arī “Tallinn Music Week” uzlecošās zvaigznes – “Kali Briis Band”, “I Wear* Experiment”, “Ouu”, “Frankie Animal”, “Estrada Orchestra”, “Grässhopas” un “Lexsoul Dancemachine”.

Uz “I Love You” skatuves satiksies jauni, ambiciozi projekti un laika pārbaudi izturējušas muzikālās apvienības – “JoyCut”, “Židrūns”, “Noëp”, “Brothers Water”, “Erki Pärnoja: Himmelbjerget”, “The Pink Elephant”, “Tehnikums”, “Chomsky Chess Club”, “The Boondocks”, Kristaps Bedrītis, “Pienvedēja Piedzīvojumi”, “Irving Ark”, “Howling Owl”, “Blue House”, “Kasetes”, Markas Palubenka, Kashuks, “The Roop” un Mionia. Par vētrainām dejām piektdienas naktī šeit rūpēsies DJ Kārlis Dagilis, bet sestdien – DJ Pēteris Bajārs.
Uz “Red Bull Music Akaademy” skatuves pasaules labāko klubu atmosfēru radīs spoža dīdžeju buķete – uzstāsies gan atzītais britu dīdžejs Maiks Skinners projektā Mike Skinner & Murkage Present Tonga, gan portugālis Branko no elektroniskās deju mūzikas projekta “Buraka Som Sistema” un amerikāņu superdīdžejs DJ Craze. Citu novērtētu vārdu vidū ir KAMP!, MHKL & Quest, Sander Mölder, DJ Slow, Cartoon, Alaska, Chloe Martini, Kaminsky, Avoid Dave, Mr Nestor, Fingalick Live Ft. Vaiper Despotin, Dave Storm & Stee Downes, Kashuks, NiklāvZ, Mario Moretti, Smthing Smthing un MakeMake.
Priežu ieskautā “Dabas skatuve” kāpās pulcēs pasaules klases māksliniekus, jau leģendārus pašmāju mūziķus, improvizācijas teātri, dzejas un mūzikas performances, kā arī ļaus piedzīvot ekskluzīvus pirmatskaņojumus. Šeit sastapsiet tādus vārdus kā HANA, Vladislavs Nastavševs, “Tonik Ensemble”, “Ezeri”, “Starmetis”, “7Synths”, “Gas Of Latvia”, “Coals”, “Recue”, DJBRAIN & CLICHÉ, Northern C, MMMM, Anneli Arro, Elizabeta Lāce, Regīna, “Levīti”, Anna Pluto, Reinis Jaunais un grupa “Sūdi”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+