×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
19. jūlijs, 2012
Drukāt

“Positivus” pievieno vērtības

ReklāmfotoReklāmfoto

20. un 21. jūlijā Salacgrīvā jau sesto reizi notiks Baltijā pamanāmākais mūzikas un mākslas festivāls “Positivus”, uz septiņām skatuvēm pulcējot ap simtu aktuālu ārvalstu un pašmāju mākslinieku, arī piedāvājot daudzveidīgas iespējas baudīt ne tikai mūziku, bet arī mākslu, kino, dzeju, moderno deju, labu ēdienu, bet galvenais – jūras tuvumu un neatkārtojamo festivāla atmosfēru.

 

Saruna par šā gada festivālu ar “Positivus” rīkotāju Ģirtu Majoru.

 

Pat ja nav piepildījies laiku pa laikam agrāk izskanējušais solījums, ka festivāls varētu izvērsties līdz trīs, nevis divu dienu notikumam kā līdz šim, tomēr, sekojot “Positivus” attīstībai sešu gadu garumā, rodas sajūta, ka festivāls aug gan kvantitatīvi – vairāk skatuvju, vairāk mākslinieku, šogad jau 8000 vietu telšu pilsētiņā –, gan kvalitatīvi: muzikālais piedāvājums ir dažāds – no popmūzikas, folkmūzikas, roka līdz elektronikai un eksperimentiem. Tāpat ir iespēja baudīt ne tikai mūziku, piemēram, līdzās pašmāju dziesminieku sniegumam gaidāmi dejas un teatrālas improvizācijas priekšnesumi uz Dabas skatuves, bet labākās pašmāju un ārvalstu filmas, kā arī izsmalcinātu franču kino klasiku varēs baudīt “Nokia” kino teltī, un, visbeidzot, pateicoties unikālam festivāla pasta indeksam, izmantot iespēju nosūtīt savas personiskās lietas uz festivāla teritoriju jau iepriekš, tādējādi krietni atvieglojot ceļu turp un mājup.

“Tā ir. Katru gadu mums ir vēlme, lai festivāls turpina augt, katru gadu mēs domājam, kas ir tās lietas, kas varētu nākt klāt, būt citādākas. Šogad ir par vienu skatuvi vairāk – uz “Palladium” skatuves uzstāsies Baltijas mūziķi, savukārt otra galvenā – “Nordea” – skatuve pirmoreiz tiek būvēta vecajā Salacgrīvas parka estrādē, tajā koncertu varēs skatīties kā amfiteātrī, pirmoreiz arī no sēdvietām. Arī programma uz galvenajām skatuvēm – “Tele2” un “Nordea” – šogad kļuvusi daudzveidīgāka.”

Nenoliedzami, “Positivus” guvis vērā ņemamu rezonansi Eiropā. Kā labāko šā gada vasaras festivālu to atzīmējis gan britu ceturtais lielākais laikraksts “Metro”, arī britu studentu iecienītākais festivālu ceļvedis “The Festival Guide” piešķīris “Eiropas labākā festivāla” titulu, apsteidzot pat Roskildi, bet ASV mūzikas žurnāls “Filter Magazine” ierindojis “Positivus” gaidītāko starptautisko festivālu topa piecniekā.

 

Turklāt starp ārvalstu māksliniekiem, kas šogad uzstāsies festivālā, ir arī tādi, kas paši pauduši vēlmi atgriezties festivālā, piemēram, aizvadītā gada atraktīvāka šova meistars Kings Čārlzs.

 

“Jā, Kings Čārlzs ir īpašs piemērs. Iepriekš viņu pazina tikai mūzikas mīlētāji, bet šogad viņš jau ir pamanāmāks, karstāks. Nav noslēpums, ka pagājušais festivāls ir viņa mīļākais gada pasākums, turklāt viņa slava un popularitāte Latvijā augusi, jo viņš ir viens no pagājušā gada spilgtākajiem māksliniekiem. Arī “Manic Street Preachers” nebija ilgi jāpierunā. Kādā intervijā grupa “Kaiser Chiefs” izteicās, ka vienīgais, ko viņi zinot par Latviju, ir tas, ka šeit notiek “Positivus” festivāls. Jā, mūziķu aprindās festivāls ir arvien vairāk pamanīts.”

Festivālā ierodas ne tikai mūziķi no citām valstīm, pamanāms, ka bieži festivāla apmeklētāju vidū skan gan igauņu, gan lietuviešu, arī somu un citas valodas. “Jau nedēļu pirms festivāla Igaunijā bija nopirkts vairāk biļešu nekā pērn kopā. Kaimiņu klausītājiem pievēršam ļoti lielu uzmanību – jāteic, ka “Positivus” Tallinā šogad bija tikpat pamanāms kā Rīgā. Ne velti festivālā darbojas arī “Tallinn Music Week” skatuve, kurā uzstāsies šā brīža pamanāmākā igauņu grupa “Ewert and the Two Dragons” un citas.”

Šogad festivālā uzstājas daudz atpazīstamu mākslinieku – viena no Latvijā ilgāk gaidītajām grupām “Keane”, daudzsološie briti “The Vaccines”, veterāni “Manic 
Streat Preachers”, īru gudrais trubadūrs Demians Raiss, taču “lielo zvaigžņu”, kā 2010. gadā bija “Muse”, nav. Vai tā ir apzināta festivāla rīkotāju stratēģija – nevilināt uz festivālu, piemēram, pusaudžus, kurus, nav noslēpums, suģestē lielu zvaigžņu vārdi, bet gaidīt cilvēkus, kas patiešām zina, ko nāk klausīties?

 

“Vispirms, negribam visu māksliniekiem paredzēto budžetu iztērēt par vienu grupu. Pašlaik tas, ko piedāvājam, ir vairāk nekā labs par šādu samaksu. Nevaram uzaicināt miljoniem vērtus māksliniekus, ko varbūt arī gribētu, jo tad biļete maksātu ap 100 latiem. Mums vēl ir kur augt.”

 

Par kuriem māksliniekiem pašam vislielākais prieks? “Ja runājam par vienu albumu izdevušām grupām, tad karstākā noteikti ir “Vaccines”, viņi pa galvu, pa kaklu steigsies pie mums no iepriekšējā vakara koncerta Pēterburgā, lai jau nākamajā dotos uz Maskavu. Tad ir arī visas jaunās grupas, kas spēlē stilistiski interesantu mūziku – “Jamie and Commons”, “Vondelpark”, “2:54″ – tie ir jauni novirzieni, un viņi noteikti nav aicināti, lai vienkārši aizpildītu vietu.”

Aug arī festivāla kopējais apmeklētāju skaits – kādas prognozes šogad? “Skaidrs, ka aizpagājušā gada festivāls bija visapmeklētākais – 25 tūkstoši cilvēki. Šogad ceram, ka būs tikpat, bet visu parādīs pēdējo dienu rādītāji. Tā bija pagājušajā gadā, kad bija pilnībā izpirkta telšu pilsētiņa un autostāvvieta.”

 

Divu dienu biļete – Ls 33

Piektdienas biļetes – Ls 25

Sestdienas biļetes – Ls 25

Divu dienu biļetes + telts vieta – Ls 36,5

VIP biļete – Ls 125

Telts vieta – 4,5

Autostāvvietas biļete – 
Ls 3,5

“Caparol” bērnu sala – Ls 3

Ekspresis Rīga–festivāls (19.07: 16.00; 20.07: 9.00, 12.00, 16.00, 19.30) – Ls 4

Ekspresis festivāls–Rīga 22.07. 10.00, 13.00

Plašāka informācija: www.positivusfestival.com

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+