Mobilā versija
Brīdinājums +15.1°C
Vitālijs, Ralfs, Valgudis
Trešdiena, 23. augusts, 2017
28. februāris, 2012
Drukāt

Postpadomju telpā vēl daudz VDK spiegu (1)

Krievijas Baltijas pētījumu centra vadītājs Vladimirs Juškins ir pārliecināts, ka gan Igaunijā, gan citur postpadomju telpā atrodas vēl daudz VDK aģentu, ziņo Igaunijas sabiedriskā raidorganizācija ERR.

 

“Varbūt paies gadu desmiti, kamēr viņi kaut kādā veidā atklāsies. Tas specdienests, kurš saucas VDK, savu aģentūru ir veidojis daudzus gadus uz priekšu. Tā, piemēram, kāds aģents varēja desmit gadus nestrādāt, bet pēc tam viņu pieslēdza,” teica eksperts. Komentējot iespējamo kaitējumu, ko Igaunijai radījis valsts nodevībā apsūdzētais Igaunijas Drošības policijas virsnieks Aleksejs Dresens, V. Juškins teica, ka viņam bijusi šaura darbības sfēra. “Ņemot to vērā, pašu nopietnāko kaitējumu acīmredzot viņš radījis, nododot Igaunijas DP darbinieku pamatdatus. Šādi dati ir nonākuši uzskaites kartotēkā, kas parasti ir sākums vervēšanas operācijām,” teica speciālists. “Acīmredzot Dresens nodeva nelegālos aģentus, kas strādāja tajā jomā, kuru viņš vadīja. Par viņiem tika iztērēta nauda, viņi bija sagatavoti, un pēc tam, kad viņi tika atšifrēti, viņus vairāk nevar izmantot,” rezumēja V. Juškins.

 

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai vēzi var izārstēt ar “zeļonku” un sautējošām kompresēm ? Protams ka nē ! Ir vajadzīga ķirurģiska iejaukšanās . Vēža metastāzes šajos padomju okupācijas gados laidušas dziļas saknes. VDK ir tikai šo vēža metastāžu ārējā izpausme. Kas tad bija ( un ir ) VDK īstie saimnieki ? Tie ir komunisti un viņu partija – PSKP ar tās filiāli LKP . PSRS sabruka , bet komunisti arvien ir pie varas (BRIGMANIS – ZZS un daudzi citi) Tāpēc mazākais ko var darīt , ir ar likumu aizliegt visu pakāpju komunistu bijušajiem funkcionāriem ieņemt jebkādus vēlētus valsts amatus.Gatavosimies nākošajām SAEIMAS vēlešanām.

Draugiem Facebook Twitter Google+