×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.5°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Otrdiena, 14. augusts, 2018
20. aprīlis, 2017
Drukāt

Potenciāliem radikāļiem liegs izceļot no Latvijas (2)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Lai nepieļautu, ka Latvijas iedzīvotāji ārvalstīs iesaistās bruņotos konfliktos, Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās grozījumus likumā, kas paredzēs iespēju iekšlietu ministram aizliegt šādiem cilvēkiem izceļot no Latvijas.

Pilsonim, nepilsonim, personai, kurai Latvijā piešķirts bezvalstnieka vai alternatīvais statuss, vai bēglim būs aizliegts izceļot no Latvijas, ja iekšlietu ministrs būs pieņēmis šādu lēmumu, paredz Nacionālās drošības likuma grozījumu projekts.

Iekšlietu ministrs varēs pieņemt lēmumu par aizliegumu uz noteiktu laiku līdz vienam gadam, ja valsts drošības iestāde būs konstatējusi, ka minētā persona var apdraudēt valsts drošību, plāno iesaistīties teroristiskās darbībās vai bruņotā konfliktā ārvalstī.

Iekšlietu ministra lēmumu varēs pārsūdzēt Augstākajā tiesā.

Iekšlietu ministrija skaidro, ka, ņemot vērā pašreiz esošo situāciju valstu drošību jautājumos, vairākas valstis, piemēram, Lielbritānija, Dānija, Vācija un Nīderlande ir jau veikušas izmaiņas savos normatīvajos aktos ar mērķi novērst radikalizācijas un ekstrēmisma izplatīšanos. Īpaša uzmanība pievēršama nepilngadīgām personām, kuras ir mazāk aizsargātas un tām nav pilnīga izpratne par iesaistīšanās mērķi prettiesiskajos militārajos vai bruņotajos formējumos.

Vērtējot savu valstspiederīgo dalību bruņotos konfliktos ārvalstīs, daudzas valstis jau pašlaik ir atzinušas, ka šādas personas un to rīcība rada būtisku apdraudējumu starptautiskajam mieram un drošībai, kā arī rada apdraudējumu vairākām interešu grupām.
Saeima šodien izskatīšanai komisijās nodeva arī saistītos grozījumus Personu apliecinošu dokumentu likumā.

Paredzēts, ka likumu grozījumi pēc to pieņemšanas stāsies spēkā 2017.gada 1.septembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Galīgi aplam! Tiem trakajiem vajadzētu pavēlēt izceļot, atņemt pilsonību un liegt atgriezties! Kāpēc ar varu turēt valstī trakos?

Draugiem Facebook Twitter Google+