×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
9. februāris, 2017
Drukāt

Pozitīvs signāls: Eksperts par ”Lattelecom” lēmumu tirgot elektroenerģiju (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Telekomunikāciju uzņēmuma SIA “Lattelecom” lēmums sākt tirgot elektroenerģiju varētu būt grūdiens tirgum, taču revolūciju gaidīt nevajag, sacīja enerģētikas eksperts Reinis Āboltiņš.

Viņš norādīja, ka šāds ”Lattelecom” lēmums ir pozitīvs signāls stagnējošajam mājsaimniecību tirgum, kurā divus gadus pēc tirgus atvēršanas vairāk nekā 95% mājsaimniecību joprojām ir AS ”Latvenergo” klienti, turklāt liela daļa izmanto Universālo pakalpojumu, kas vidēji ir dārgāks nekā citi produkti un liecina par pasivitāti tirgū.

Vienlaikus Āboltiņš atzinīgi izteicās par ”Lattelecom” lēmumu lielu uzsvaru likt uz produktiem, kuriem elektroenerģijas cena ir piesaistīta biržas cenai, tādējādi mudinot cilvēkus patiesi izmantot brīvā tirgus priekšrocības. Jau vairākus gadus elektroenerģijas cenas piesaiste biržas cenai ir izdevīgākais risinājums.

Ekspertā ieskatā ”Lattelecom” mērķis līdz gada beigām piesaistīt 10 000 – 12 000 mājsaimniecību klientu elektroenerģijas jomā ir sasniedzams, taču kopumā tirgus reakciju ir sarežģīti prognozēt. Lai arī attiecīgais Latvijas telekomunikācijas nozares milža lēmums varētu būt grūdiens elektroenerģijas tirgus mājsaimniecību segmentam, revolūciju gaidīt nevajadzētu.

Kā ziņots, ka “Lattelecom” šodien paziņoja par iesaistīšanos elektroenerģijas tirgū. Uzņēmums klientiem sākotnēji piedāvās trīs produktus – “tet Dinamiskais”, “tet Drošais” un “tet Fiksētais”, kuru mērķa klients ir jebkura mājsaimniecība un uzņēmumi Latvijā. Kompānija apgalvo, ka ar “tet” pakalpojumiem 95% iedzīvotāju spēs piedāvāt zemāku ikmēneša rēķinu.

Jaunos produktus sāks piedāvāt no šodienas. Tie, kuri būs pieteikušies līdz 15.martam, saņems elektroenerģiju no 1.aprīļa. “Lattelecom” mērķis ir līdz gada beigām sasniegt 10 000 – 12 000 mājsaimniecību, kas izmanto “tet” pakalpojumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Vēl viens parazīts-starpnieks.

  2. “…… 95% iedzīvotāju spēs piedāvāt zemāku ikmēneša rēķinu” – kuru sastāvdaļu no mistiskās penteres rēķinā samazināsiet – varbūt maksu par IAA strāvas lielumu? Maksa par elektroenerģiju rēķinā ir tikai kāda 3- 5 daļa no summas. Šis, tā saucamais elektroenerģijas tirgus, kur no vienskaitļa tiek mākslīgi veidots daudzskaitlis, ir viens liels blefs. Drīz gāzei būs tas pats.

  3. Vēl viens KOMPONETS pie pienīgā pupa grib piesūkties.
    VAI NAV PAR TRAKU? PILNĪGI GREIZA POLITIKA!!

  4. Tas ir cirks nevis tirgus! Visiem tirgotājiem lielāko daļu rēķina par elektrību sastāda komponentes, kuru cenu viņi nevar ietekmēt. Elektrības sadale un pārvade visiem vienāda. OIK visiem vienāds. Elektrības cena, kura sastāda tikai ap trešo daļu no tā, ko maksā patērētājs, nedaudz svārstās atkarībā no tirgotāja un produkta. Līdz ar to patērētājam ir bezjēdzīgi skraidīt starp tirgotājiem, jo atšķirības ir smieklīgi mazas

  5. drīz elektrību tirgošot par dārgu naudu aptiekās ! 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+